IMT

Jel mnogo za 577 da trosi litru ulja za ceo dan oranja ? Jel tu motor dosao do kraja ili moze jos da ide ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Rekao bi da je to ipak malo mnogo, ma da treba videti i oje je ulje u pitanju. Ne bi bilo lose nasuti sae 20w 50 ili 60.
Kod nas je izgleda novi trend. Teraj dok ne stane. Ako trosi previse ulja, cedi (a i ne moras) preradjeno i sipaj. A na auspuhu obicno oblak plavog dima:haha::haha:. Svi kazu dok ne skupim pare za generalnu, a oni ne ustede ni dinara a motor stane jer je od tada napravio preko 500rc.
Kod mene je vozac u VW kombi (legendarni VW 1.6D iz Golfa 1) skoro godinu dana sipao preradjeno ulje. Na 300km trosio 2 litre ulja. Ponekad ga je obradovao sa 1l sae 3oke. Na leru nije imao pritisak ulja i tako vozio preko 10000m. Na kraju pozajmi nekima da nesto preteraju, a oni voziliko zna kuda i kako i pukne 1 ventil. Napravi harakiri u motoru. Razbije glavz, a klip izbije u karter u parcicima. Karika skoro da nije ni bilo, a kombi je jedva isao. Unutra, iako je motor pozadi neretko nije moglo da se dise, a Boga mi ni da gleda koliko su gasovi stipali za oci. O dimu iz auspuha i da ne pricam, ma da sam na putevima vidjao i gore.
 
Ja mislim da to nije jaka potrosnja ulja. Sto rece neki clan sipaj 20-60. Meni je onaj stari Deutz trosio litar dnevno, pa je isao kao lud, nit je dimio, nit tesko palio.... Mada neki kazu da vazdusari moraju malo trositi ulje, ne znam kako je sada sa vodenim hladjenjem....

- - - - - - - - - -

Mixer, svaka cast za iskrenosti o potrosenim parama, neko bi to podelio na tri...
Kao kada remontuju kombajn, pa kazu 3000e remont, a ono izadje 6000-7000e.
Sve sto se remontuje kako treba izadje dosta skupo. Skuplje nego da kupis drugi, ali barem znas sta imas...
 
@miso272
to si u pravu sto se tice trosenja-rasipanja. Ja sam menjao semering pre 5 god I od prilike 1000-1100 sati je napravio I bilo sve ok I letos poceo piskati I sad bas rasipa ,tako da cu ga pred sezonu ubaciti opet nov I usput prekontrolisati lamelu druk lezaj I zabice. Jbg los kvalitet tih semeringa pa se mora cesce menjati.
 
@miso272
to si u pravu sto se tice trosenja-rasipanja. Ja sam menjao semering pre 5 god I od prilike 1000-1100 sati je napravio I bilo sve ok I letos poceo piskati I sad bas rasipa ,tako da cu ga pred sezonu ubaciti opet nov I usput prekontrolisati lamelu druk lezaj I zabice. Jbg los kvalitet tih semeringa pa se mora cesce menjati.

Ove zadnje gumene pelene su mi propišale posle nekoliko meseci na 539. Kažem ja majstoru da se stavi filc polumesec a on veli to je prevaziđeno....
 
Da filc je nezamenjiv i samo je malo srtkav za montazu i najcesce se gresi kada se reze visak sa strane greska je ako se ravno oreze na polutki a treba pravilno da se pusti najmanje milimetar duze.I kao drugo i najbitnije,ne moze se ocekivati da dugo traje zaptivanje ako radilica ima lufta u lezajevima,a vi koliko citam masine vam trose ulje na litre...i gde tu radilica nema zazora?Ja se stvarno cudim,pogotovu sto cu zimus da radim generalnu na 533 iako kapku ulja ne trosi,ali kako sad tesko pali na nuli dobice sve novo.
 
Sve to što kažete oko semeringa stoji. Ako aksijali na radilici imaju luft semering curi. Zna se desiti da ode i pluto na karteru pa džaba mjenjaj filc ili semering ono i dalje curi.Mom drugu je bila odpustila polutka na radilici na zadnjem do zamajca ležaju pa tu propustalo ulje skidali pa nisu primjetili pa ponovo karter dolje vijci se rukom odvrću.
 
A jel razbusivao neko trojku na klipove od devetku i kakva su iskustva,ovde se to omasovilo i cujem kao da je bolje tj bolje pali i ima cak i neki konj vise...?
 
Na 533 je najveća mana razvod na lanac i spor anlaser.Kada je razvod dobro podešen i lanac nije labav,a anlaser okreće dovoljno brzo,pali to odlično.Ni ja nisam mogao da verujem kako 533 može lako da pali,dok nisam podesio razvod i ubrzao anlaser.Naravno sve mora da bude u redu kompresija,pumpa,dizne...
 
Nazad
Vrh