IMT

ispada da taj mjenjač sa 3 brzine je neuništiv


ako 5106 ima 10 brzina, jel ima nekakve sličnosti sa mjenjačem iz 577, 587???
 
ispada da taj mjenjač sa 3 brzine je neuništiv


ako 5106 ima 10 brzina, jel ima nekakve sličnosti sa mjenjačem iz 577, 587???

Nisam jako strucan al vidim da nema odgovora pa cu pokusati...

Koliko znam da su zupcanici samo slicni s onima na 577 ali nemaju koliko znam nista zajednicko. na 5x7 je u sredini 4. i 5. gdje je 4. dolje a 5. gore. Na breni su u sredini 3. i 5. gdje je 4. gore a 5. dolje. RIkverc, 1. i 2. su na svim IMT-ima na istom mjestu ali je na breni umjesto 3. na 577 4. brzina izbacena u stranu.
 
nisam nikad vozio taj traktor, vidim sada ima jedna za oko 6000€, neizgleda ni loše

ja prije htio uzeti onaj 579, za oko 3000€, izvana ima prednju vuču, al kaže da je sve iznutra povađeno, da se nešto raspalo i onda su sve povadili, al da i nema te izvađene djelove, luđaci
 
Kolega, gledaj za 6 000€ neki 577, vjeruj mi... Ja sad radim oko 35 hektara povrsine i usluzno svake prestupne godine imam oko 15 ha poorati, pripremiti spoijati i povaljati. Trazio sam za tu povrsinu dobar 577DV i nisam nasao. Bio je jedan jako uredan ali bez prednje vuce za 5 000 i bilo mi ga zao sto sam ga propustio sve dok nisam brenu nasao.

Istina je da sam ja dao jako malo para za moj traktor i sto je naj veci stos znam da nikad nije vukao trobrazni plug, nego je prijasnji gazda vukao dvobraznjaka 1. direktnom. Samo zato sto traktor nije puno radio na zemlji sam ga uzeo, kupio mu nove gume, izmjenjao sva ulja i gaaaas. Brenu koja ja svoj zivot provela na zemlji ne bih nikad kupio, ako ces iskreno. Previse je to macaka u jednoj vreci ;)

Moje povrsine odradi 577 bez problema ali je tako ispalo i uzeo sam brenu jer nisam sedmicu za te novce mogao naci nikakvu.
 
da 577 je preskup, al i ta jeftinija varijanta 579 po meni nije loša, opet plug 2x14 i prva brza i to je to, isto će raditi i ko jedan 577 koji je duplo skuplji, čak sam vidio i one 589, sa DV, cjena ko i 577, i još taj 579 da se uradi na 101 klipove, išao bi godinama, ja nebi uzimao jači traktor od 80ks, prije bi uz ovog 560 uzeo jedan sa DV, taj stariji 577 ili 579 dv, može i bez DV, kod mene nije ni toliko potrebna, samo da su zadnje gume dobre,i da je koliko-toliko ispravan, sredit ga, opet 2 traktora su bolja nego jedan, i vjerujem da će više izorati od 5106


ili

dva 560 vuku 756 plug, i izoru u prohodu 120cm, dok jedan 5106 u jednom prohodu napravi sa 3x35, 105cm, i što je onda bolje, za cjeli dan oranja 560 puno više napravi i još je daleko okretniji od 5106.....
 
Ako nista drugo, lakse ces gume naci 30" dobre nego 38" a o cjeni istih da ni ne pricam. Ja sam samo za dvije zadnje vanjske za brenu dao 9 000Kn i to uz jaaaaaaaako puno pregovaranja i zivkanja po cjeloj HR da cujem tko sta nudi...

560 i 577 ili 579 ce svakako biti potrefljenija kombinacija nego jedna brena, naravno ako imas dva sofera da rade od jednom.

Tako smo mi prije radili s 539 i 549. Na primjer sjetva. Naj prije oru obojica. Kad se dovoljno naore, 549 kopca tanjuracu i tanjura dok 539 radi neke manje njive. Kad se sve planirano poore i potanjura, na 539 se kopca rasipac a na 549 sjetvospremac. 539 baca gnojivo, 549 za njim priprema. 539 kopca unaprijed tariranu sijacicu i sije za 549 odmah. I ide kombinacija samo tako.

Sad brena radi vecinu teskih poslova, 549 ore i tanjura njive gdje brena ne moze ni doci ili je neisplativo ici s njom zbog pre velikog traktora i pre male njive. Veci traktor je velik napredak u poslu, znas i sam kad si uzeo 560 da je osjetno lakse raditi s njim nego s 533 sve.

Brena kao takva je glomazna, neokretna i kako svi pisu "mekana" trazi pazljivijeg sofera koji je spreman u bilo koje doba da ce se nesto pokidati. Imas slike na forumu postavljene sinoc ako se ne varam na sta lici kriz diferencijala i konusno tanjurasti u breni koja radi zemlju. Sve je to staro i poddimenzionirano i trga se. 560 ce prokliziti ako mu je tesko, brena bas i nece, pogotovo moja koja ima sve utege u zadnjim tockovima. ta ne vrti tockovima samo tako a sve je to ogromno naprezanje za kompletan zadnji kraj traktora.
 
do sada sam radio sve kako si ti opisao tvoj rad sa 539 i 549, ja sam radio sa dva 533, i išlo je, al problem je oranje, jako sporo, 560 sam puno brži i još može malo dublje orati od fergusona, sjetvospremač koji imam, ferguson vuče u prvoj na 2000 obraja, al to je sporo, sa 560 će ići u drugoj, i opet će biti cjeli posao puno brži, a ferguson može odraditi sve drugo, osim oranja i sjetvospremača, ako 560 nebude stigao orati, onda će doći još neki jeftini 558, 560 ili 577 stari tip, sa plugom 756 i to je to, pa ako imam dva ista pluga, sve što imam u rezervi odgovara za oba, ako savijem raonik ili nešto pukne, što je dosta bitno

sve mi odgovara, al tanjurača od 20 diskova je premala za njega, volio bi imati od 28 diskova, al kod njih je problem što su sve savijene, jer ram je isti kao i na ovoj od 20 diskova, 24 diska je nekakav minimum za 560, jedan prodaje, malo korištena, nazubljeni prednji i zadnji diskovi za 300-350€, al je stajala vani i nije se koristila, pa ima i mahovine na njoj, al sve se to sredi......možda bi najviše volio, da probam sam napraviti "V" tanjuraču od 28 diskova, da iskopiram OLTovu ovu novu, traže za nju 2800€, mislim da su diskovi 460, vože bi volio uzeti sa 560mm diskove, kučišta ležaja, i drugo se može kupiti dosta povoljno, novih tanjura ima, al se nesječam koliko koštaju.......to bi bio velik posao, al vjerujem da bi i stroj bio odličan i koštao bi 1/3 od novog stroja
 
Bobo,pa nije baš toliko brena mekana :osmeh:
Nije savršenstvo ali ne kvari se to baš tako

Susretao sam se s jako puno ljudi koji od Brene ocekuju da staje na crtu s "komsijinim JD" ili s "rodjakovim deutzom" a svi od brene mladji i suvremeniji da nije uopce ni usporedivo. Mnogo ljudi ocekuju i zato se toliko i pljuje po tim traktorima. Meni i tebi ne trose puno al daj ju nekome tko ce siliti traktor i tko drugacije ne zna, njemu brena nece valjati. Zato bolje realno reci sta je i kako je nego ju bas hvaliti previse iako i ja i ti znamo da jednom 577DV fali dlaka da radi s jednakom prikljuccima kao i brena. U mom kraju 577DV jedino ne moze vuci 3x14" plug a 577 DV nosi i moju rotodrljacui vuce moju tanjuracu bez problema. Okretniji i jednostavno zahvalniji traktor od Brene i zato je i dosta cjenjeniji.

Ja sam zatvarao razore na lakšoj zemlji sa T40 4tom i X28 tanjiracom tonula je fino a rus je vukao još finije.Ako 560 to ne može uraditi u drugoj onda nesto nije ok sa traktorom.

560 i x28 mislim da je "na knap" kombinacija. Ivanov to moze vuci jer ima 14" gume iza. da su 16" mislim da u 2. brzini nema sto traziti s x28 tanjuracom...
 
Moj ima 13.6/38 gume i na motoru navodnih 46.5ks mada to po meni nema veze sa vezom,po meni realnih 60ks.Imao sam 560 pre.560 ga dere u oranju ali u svemu ostalom je rus malko bolji.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neko IMT 588, kakav je traktor, prednosti i mane ? Imam u ponudi jedan takav, pa sam se razmisljao da ga uzmem. Koliko je on ks ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Kad pisete tanjiraca X28 napisite koja tanjiraca jer ne vuce se isto leskovacka i olt.Dok nisam 560 preradio na 565 vukao sam olt 28 bez problema drugom brzinom a i sad sa 65 konja,gume su uvek 16.9.Leskovacka se jako tesko vuce.Probao sam,isto uradi a 24 565 zapinje.

- - - - - - - - - -

Jel ima neko IMT 588, kakav je traktor, prednosti i mane ? Imam u ponudi jedan takav, pa sam se razmisljao da ga uzmem. Koliko je on ks ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Valjda 80ks,a 577 70ks
 
Jel ima neko IMT 588, kakav je traktor, prednosti i mane ? Imam u ponudi jedan takav, pa sam se razmisljao da ga uzmem. Koliko je on ks ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Imao sam takav odlican traktor jak perkins motor 75ks 3 brzine,bucan kao tenk i treba da budes jak u ruke jer se tesko mota sem ako nije pun hidro volan.
 
Mislim da na tom motoru može biti problem samo ACpumpa koju je malo teže naći,staviš elektronsku od auta i rešiš problem
 
Nazad
Vrh