IMT

Joooj probusio sam hladnjak na imt 539 :( nagnjecio sam sace iza donje izlazne cevi. Moze li se krpiti ili mora novi?http://postimg.org/image/3vyivf9ff/
Koliko si celija probio? Moyda bi mogle samo sa se blindiraju na mestu gde ulaye u danca. Mi smo to letos radili na kamionu i tada je blindirano 10+% celija, no radna temperatura se nije povecavala.
 
Samo dve ako se dobro vidi. Uspeo sam da nadjem majstora tako da ce sutra biti gotovo. Bas me je poteralo ove godine.
 
Samo dve ako se dobro vidi. Uspeo sam da nadjem majstora tako da ce sutra biti gotovo. Bas me je poteralo ove godine.
E da si kolega video moj hladnjak od 5106 pa ovaj tvoj je nista i ovo je maciji kasalj odraditi mi smo skoro pola prvog saca amputirali!Samo je bitan dobar letkon i za sat vremena hladnjak okrpljen i na traktoru!
 
Pozdrav svima treba mi izduvna grana za 539 kog proizvodjaca preporucujete, zvao sam jednu prodavnicu kosta 2000 din. mala privreda domaca proizvodnja.
 
Pozdrav svima treba mi izduvna grana za 539 kog proizvodjaca preporucujete, zvao sam jednu prodavnicu kosta 2000 din. mala privreda domaca proizvodnja.

Ja uzeo jučer za 39 i prije sam uzimao za 33 domaće i duraju nisu loše nemaš što pogriješiti.
Samo ja odem kupiti šarafe od inoksa za spoj grane i koljena.
 
I meni rekli u trgovini našao sam rueonovu vučnu navodno su najbolje je skupa duplo al nema veze.
Al kardanske nemaju nego tursku ili indijsku i sad nemam pojma koju da kupim od te dve pošto je i cijena nikakva sigurno neće dugo.
Ako je Indijska ''Amrep'' uzmi slobodno, a ako je RTD onda uzmi Tursku.
 
Najbolje rešenje je naći negde staru polovnu Kron sa dobrim srcem.Prenitovati je i miran.Ove koje se sada nude nisu dugog veka ako se sa traktorom radi dosta.Ili otkine srce ili oriba nutove.
 
A da ili ako si sreće pa pogodiš dobru.
Jel problem zamjeniti semering spojničke na 33 ide ionako na pola radi drugog motora.
Ima dvostepeno kvačilo čuo sam da mora poklopac mjenjača dolje???
 
A da ili ako si sreće pa pogodiš dobru.
Jel problem zamjeniti semering spojničke na 33 ide ionako na pola radi drugog motora.
Ima dvostepeno kvačilo čuo sam da mora poklopac mjenjača dolje???

Ne menjača nego poklopac hidraulika. Moraš otkačiti pumpu hidraulika da bi ono donje vreteno(pogoni pumpu i kardan) u menjaču poslo nazad da bi onaj zupčanik napred koji ga pogoni spao dole i tek onda možeš da izvučeš komplet vratila, takodje pre toga skidaš i lager donjeg vratila koji je sa prednje donje strane(ona okrugla ploča ispod ulaznih vratila)i ispod njega imaš osigurač da bi to donje vratilo krenulo nazad. A semering komada dva. Valjda nisam zaboravio nisam odavno rasturao :ppozdrav:
 
Na539 sam vadio spojnicke bez skidanja poklopca hidraulike. Trebalo bi da je identicno i na 533 sve. Moze se izvuci samo na donjem snopu se vadi zeger i lezaj koliko se secam i zupcanik tada se smakne ka dole dovoljno da moze da izadje kuciste sa spojnickim van. Malo se zakrene i izidje van.Pregledaj obavezno i lezajeve na vratilima jer i usled njih otkazuju semerinzi.
 
Hm da moja greška. Na 539 se to donje puno vratilo izvlači unapred a ne nazad. I treba obratiti pažnju da je jedan ležaj u kućištu ojačan tj ima više kuglica nego običan
 
Nazad
Vrh