IMT

A zbog cega treba ta guma tamo??Mislim sta mu je uloga?Prvi put cujem zato pitam.
bas to sto je kolega nesko napiso. kad je nema, tu je pofin luft i banana leti lijevo desno a i naprijed i nazad pa se ne moze ustimat plug na toplingu kad dignes jedna visina kad spustis druga. a za ostale operacije je ne koristim, direkt kacam na balansnu.

- - - - - - - - - -

Pa da ublaži pritisak u donjoj zoni jer to predstavlja polugu.
jedna ispravka kolega, guma je tu da ublazi udare zajedno sa balansnom. na maseju je to na sarafima gume nema.
 
Ta guma je promašena investicija što se tiče sadašnjeg kvaliteta.X puta sam je menjao jer brzo ispuca i ispadne napolje tako da sada ide bez nje.
 
Posao od juče... Stigli delovi za reduktore u trubi pa reko aj kad smo tu da vidimo konusno-tanjirasti, kad imamo i šta da vidimo...

slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Izvinjavam se za pitanja iz vedra neba i sto menjam zapocetu temu. Razmisljam da menjam svoj 539 koji je potpuno ispravan bez mana za 558. Kome god ponudim sve oberucke prihvataju ponudu pa mi takva reakcija uliva nepoverenje. Najradije bi kupio 558 za kes ali ga neman pa mi ostaje jedina opcija zamena kljuc za kljuc, a ne bih da se zakoljem "novim" traktorom. Eto pitanja pa bih cuo i tudje misljenje.
 
dobro je ovo ikako islo koliko se krst pojeo.
nek sad dodju i pisu oni koji raznose price da je imt mek.
 
Izvinjavam se za pitanja iz vedra neba i sto menjam zapocetu temu. Razmisljam da menjam svoj 539 koji je potpuno ispravan bez mana za 558. Kome god ponudim sve oberucke prihvataju ponudu pa mi takva reakcija uliva nepoverenje. Najradije bi kupio 558 za kes ali ga neman pa mi ostaje jedina opcija zamena kljuc za kljuc, a ne bih da se zakoljem "novim" traktorom. Eto pitanja pa bih cuo i tudje misljenje.
svako to prihvata jer je 539 tata i mama za jedno ili 2 domacinstva. vise ljudi ne obradjuju zemlju koliko su prije. mislim na male one najmanje poljoprivrednike ko sto sam i sam. tako da je 539 odlican izbor. slobodno ulazi u takvu transakciju ako ti je potreban veci trakor. samo dobro pregledaj primjerak koji dobijas i gas.
PS: da se nadovezem. kod nas 558 sa cijenom je od 2500 do 3000 eura realno a 539 od 3000 do 4000 eura. pisem za kulturno stanje trakora. tako da bi mozda i trebo trazit neke doplate ako je i kod vas tako.
 
Izvinjavam se za pitanja iz vedra neba i sto menjam zapocetu temu. Razmisljam da menjam svoj 539 koji je potpuno ispravan bez mana za 558. Kome god ponudim sve oberucke prihvataju ponudu pa mi takva reakcija uliva nepoverenje. Najradije bi kupio 558 za kes ali ga neman pa mi ostaje jedina opcija zamena kljuc za kljuc, a ne bih da se zakoljem "novim" traktorom. Eto pitanja pa bih cuo i tudje misljenje.
Prodas 539 i stavis pare u dzep i lepo kupis sta ti volja.Ovako da li tebi ili njemu odgovara traktor pitanje je.Pare u dzep i za svoje pare biras sta ti volja.
 
I ja sam mali polj. ali me gnjavi oranje koje je uzasno sporo sa jednom brazdom. 558 otvara mogucnost dve brazde, dvorednog tarupa, nesto veceg spremaca itd. sve lepo stignem sa 539 pa razmisljam da malo ubrzam posao sa nesto vecim traktorom, eto to je jedini razlog zamene ili eventualne promene.
 
Nazad
Vrh