IMT

Diferencijal gotov, sad je na redu menjač. Skinut, odrađena defektaža (dva zubčanika, sinhron, i par ležajeva + usporavanje)....

slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Koji su zubčanici otišli?
Koje su cene delova i koliko će te sve izaći

Mislim da je dupli od druge i četvrte i onaj veliki što daje prenos na rikverc. Zubčanici su oko 7-8000 din/kom, a koliko će sve izaći to ćemo videti na kraju. Delovi za reduktore u trubi i druga truba su bili 500 evra...
 
Mixer ti si srećan kao i ja samo što sam ja još srećniji pošto radim i generalnu motora.Trebao si sve ležajeve u menjaču promenuti kada je već sve rastureno da ne misliš.
 
Na539 sam vadio spojnicke bez skidanja poklopca hidraulike. Trebalo bi da je identicno i na 533 sve. Moze se izvuci samo na donjem snopu se vadi zeger i lezaj koliko se secam i zupcanik tada se smakne ka dole dovoljno da moze da izadje kuciste sa spojnickim van. Malo se zakrene i izidje van.Pregledaj obavezno i lezajeve na vratilima jer i usled njih otkazuju semerinzi.

Hvala vam oboma na odgovorima
Biće veselja bome za promjenit semering .
Što se tiče mjenjaca nije nikad rađen a potrošena je prva generalka tako da sati ima.
za sad dobiva motor a nagodinu cemo malo zavirit oko mjenjača .
Što se tiče lamela ipak sam ruenove uzeo obadvje to mi je najsigurnije .


upload foto

free adult image hosting

A evo i koja fotka motora pomalo je u hrpi već ga ljepše vidit.imagur
 
Pa kod njh je Amrep kao kod nas recimo prije Kron, a RTD je kao npr ovdje made in Indjija.

Gle njihov dio je katastrofa i to je to .
Što sam njihovo uzeo moram pripasivati gore.
Kupovao kućište termostata zavio šaraf odmah napuklo milina , i nisam od njega mogo da stavim poklopac zupčanika moro brusiti fleksom.
Uzmem zadnji poklopac glave pa šlicaj rupe ne pašu , malo sam dihtunge usporedio s orginal Srbijanskim puno bolji orginal kad gledam na rupe naljeganje tako da.
 
Imam i ja jedno pitanje za sve vas.Primetio sam da kod oranja kao teškog posla,kad izađem na uvratine i malo je traktor "nategnut",zbog višeg oboda kanala,neće lako da mi reaguje menjač,taško ga prešaltam.Moram sa obe ruke da ga na silu jedva izbacim iz 3. spore u 1. brzu da bi mogao da se okrenem i uđem u novu brazdu.A kad je na drugoj strani njive gde je sve ravno,lakše ga šaltam.U pitanju je 539 star 28 godina ali malo sati(radi samo 4 ha).Primetio sam kad malo smanjim gas i ćisto ga pustim da se vrati koji cm nazad u brazdu i malo se oslobodim,onda lakše šaltam.Šta može biti u pitanju?
 
A primetio sam i da mi teže uključuje kardan kada naspem u rasipač đubrivo,jedva ga uključim.Verovatno da je u pitanju isti problem "ne razdvaja kvačilo do kraja".Šta se radi u tom slućaju?
 
A raskapa na pola da se vidi u čemu je problem.
Najveci problem loši dijelovi moj susjed vec dva puta mjenjao capice sve.
 
Prvo probaj malo naspanovati papucu kvacila, da vise odvaja,pa ako ne radi posao onda rasklapaj.

@ ACA RAIC , ja bih samo dodao ,imam cesto isti problem , probaj sa rukom pritisnuti pedalu , mislim da treba 10mm(ovaj podatak provjeri) da ide vrlo lako i onda osjetis otpor , ako je vise , kljuc 17 i treba ti odvijac , odvijac zabi u onu rupu na osovini , otpusti i namjesti prazan hod i ponovno zategni. Ako to ne pomaze onda majstor da ti namjesti kvacila.

- - - - - - - - - -

Gle njihov dio je katastrofa i to je to .
Što sam njihovo uzeo moram pripasivati gore.
Kupovao kućište termostata zavio šaraf odmah napuklo milina , i nisam od njega mogo da stavim poklopac zupčanika moro brusiti fleksom.
Uzmem zadnji poklopac glave pa šlicaj rupe ne pašu , malo sam dihtunge usporedio s orginal Srbijanskim puno bolji orginal kad gledam na rupe naljeganje tako da.


Nisam pratio od pocetka, kod mene ti je najbolje kad radis generalku na motoru odneses blok ,glave, radilicu i ostalo na strojnu obradu, kupis klipove ,stubline itd. i takodje odneses. Oni ti sve naprave, i sklope, mislim da to ovdje zovu polumotor.
 
A da ili ako si sreće pa pogodiš dobru.
Jel problem zamjeniti semering spojničke na 33 ide ionako na pola radi drugog motora.
Ima dvostepeno kvačilo čuo sam da mora poklopac mjenjača dolje???

Evo malo detaljnije objasnjenje za ovu zabavu.
Ovako to izgleda kod 533 i 539.Mora se samo odvojiti motor od mjenjaca.U ovom slucaju ja nisam skidao osovinu od kocnica.Malo je teze odraditi al moze se i ovako.Prije svega odvojis motor,skines druk lezaj i polugu sa vilicom koja pokrece druk lezaj.

Skines poklopac na donjem lezaju(4 vijka kljuc 17).Skines zeger na vratilu.Uvrnes dva duza vijka 10mm u kuciste lezaja koji imaju ulogu radapcigera.Tako ces svuci lezaj sa vratila.

Iza lezaja imas podlosku koju moras paziti da neokrenes naopako.Brijeg u sredini ide prema lezaju.

Iza podloske ima zeger u zupcaniku.Njega skines i izvuces van vratilo..



Donji zupcanik ce pasti na dno mjenjaca. Tad mozes skinuti spojnicke sa kucistem.Prethodno odvrnes 4 vijka kljuc 14.To izgleda ovako.

Tu se mjenjaju obicno 3 lezaja i 2 semeringa.Prethodno se skine osigurac vucne spoknicke i ona se izvadi.Zatim unutra se skine zeger koji drzi suplju spjnicku.Jedan semering je u kucistu ,a drugi u supljoj spojnickoj.



MISLIM DA NISAM STA ZABORAVIO.aKO JOS NESTO NIJE JASNO PITAJTE.
 
Bome procedure ja sam to na 577 jako lako zamjenuo kad sam mjenjao capice.

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -




Nisam pratio od pocetka, kod mene ti je najbolje kad radis generalku na motoru odneses blok ,glave, radilicu i ostalo na strojnu obradu, kupis klipove ,stubline itd. i takodje odneses. Oni ti sve naprave, i sklope, mislim da to ovdje zovu polumotor.[/QUOTE]

Odnoio sam ja sve i covjek sklopi proba .
A na kraju sam ja čistio i sastavio i nije neki problem ako neko ima volje i malo razuma.
I naravno radionički priručnik.
 
Nazad
Vrh