IMT

Kolega, bome se ovo fino zajelo... Sreca u nesreci pa otisao reduktor posto vidim da je nosac lezaja konusnog zupcanika pravljen nov i zavaren u kuciste.

Sto se Konusno tanjurastog tice, cujem ovdje da je TAFE dobrog kvaliteta... Ako mozes dibiti bas IMT zupcanike, to bi bila naj povoljnija varijanta.

Jedva cekam slike zupcanika za usporavanje i kad sastavis traktor da cujem dojmove.

Vjerujem da moze s nekog drugog traktora konusno-tanjurasti ali treba potrefiti omjer okretanja jednog s drugim. Mnogi su stavljali od 577 jer je tanjurasti veci pa se kompletan traktor malo uspori a ako se uradi usporavanje mjenjaca mislim da za tim nema potrebe. 6/34 i gaaaas.
 
Vjerovatno pase dimenzijama ali je prenosni omjer najvjerovatnije drugaciji... Pase sa starih MF35 i slicnih a s novih ne vjerujem posto oni imaju drugacije prenosne omjere. Na breni je original 6/34 (1:4) ili sto ugradjuju od IMT 577 6/37 (1:6.1)
 
Malo laicko pitanje,da ne pase slucajno sa nekog MF taj KT?verovatno je malo jaceg kvaliteta nego imt..

Kolega da li ste mozda culi koliko kosta jedan zupcanik u mjenjacu MF od 105ks , ja sam imao prilike vidjeti jednu ponudu predracun od servisa za jedan traktor MF oko 100-tinak ks , nije bilo jeftinijeg od 1000E, pa pretpostavljam da taj KT za ovog od 105ks ne bi bio jeftini od 3000E. Neka me neko ispravi ako sam u krivu. Ono gore su cijene sa PDV-om. Jedan malo veci semering na prednjoj vuci za MF 105 je skuplji od 200E.
 
A da li moze da se stavi od nekog drugog traktora KT? Kod nas je jedan u IMT 5170 stavio od nekog Dzondira KT. Pa mozda moze i u Brenu da se metne :osmeh:.
prosle godine sam prepakovao 5100 na trobrzinca,majstor je sve doneo i ugradio,napokon sam se smirio,posle te operacije traktor ne stedim,kidam ga na gasu redovno,uzbrdo sa zmajevkama kroz sumu,po blatu sad nema brige,drugi je to traktor.
sta je ugradjeno neznam nisam neki majstor,ovaj sto mi radio sve lepo doneo i ugradio,domaci delovi,zupcanici,lezajevi ,konusno tanjirast.koliko sam ukapirao tu su ugradjeni razni delovi od raznih IMT trobrzinaca kao i KT
 
prosle godine sam prepakovao 5100 na trobrzinca,majstor je sve doneo i ugradio,napokon sam se smirio,posle te operacije traktor ne stedim,kidam ga na gasu redovno,uzbrdo sa zmajevkama kroz sumu,po blatu sad nema brige,drugi je to traktor.
sta je ugradjeno neznam nisam neki majstor,ovaj sto mi radio sve lepo doneo i ugradio,domaci delovi,zupcanici,lezajevi ,konusno tanjirast.koliko sam ukapirao tu su ugradjeni razni delovi od raznih IMT trobrzinaca kao i KT

Zar nije bilo jednostavnije ugraditi par zupcanika koji usporavaju mjenjac i to je TO? Mnogi su to uradili i svi su zadovoljni...
 
Baš sam se tebe setio, znam da si pisao da ugrađuješ trobrzinca i više se nisi javljao
kojom sad brzinom oreš
da ranije sam bio na ovom forumu,jako neprijateljsko okruzenje pa sam odustao i veceras malo po internetu i uletim ovde kad pisanje o velikim IMT pa da napisem koju rec.
orem 1 brzina trobrazni 14 coli olt hajduk,kod mene je brdovito ali ide uzbrdo na 25 do 30cm
do sad je uzorao od remonta preko 100 hektara jer ne ore samo on tu su i 588 i 589
 
Kolega da li ste mozda culi koliko kosta jedan zupcanik u mjenjacu MF od 105ks , ja sam imao prilike vidjeti jednu ponudu predracun od servisa za jedan traktor MF oko 100-tinak ks , nije bilo jeftinijeg od 1000E, pa pretpostavljam da taj KT za ovog od 105ks ne bi bio jeftini od 3000E. Neka me neko ispravi ako sam u krivu. Ono gore su cijene sa PDV-om. Jedan malo veci semering na prednjoj vuci za MF 105 je skuplji od 200E.
Verujem da je skupo,al kad nema drugo resenje :udri::udri:Znam za mf koje su tek stigli kod novih gazda a popravke ubrzo iznosile par hiljada eu,najcesce 30## serija.
 
Zar nije bilo jednostavnije ugraditi par zupcanika koji usporavaju mjenjac i to je TO? Mnogi su to uradili i svi su zadovoljni...
da si ti meni ziv i zdrav sve je to cika probao i radio,ko vozi ko baba to moze i da posluzi pod uslovom da ne sili traktor a ja to moram,na sve to traktor vozi ko stigne pa je kraj bio zagarantovan,sad je lakse,vec se promenilo preko 20 vozaca,komsija,drugara,zetova i preziveo je
 
pogotovo ako covjek ima semu da ga prepravi da vise nikad ne pomisli o kidanju necega.
 
to je traktor bez prednje vuce. Radio sam prvu sezonu s mojom brenom bez prednje vuce pa je bilo cupavo dosta puta... kad sam nasao ispravan kardan i namontirao, totalno druga pjesma, kao da imam jos jedan traktor...
 
Nazad
Vrh