IMT

....samo da ne bude posle da skrsi tanjirasti u prednjem mostu ::sramota::, umesto poluosovine...
 
zato sam i napiso da postoji mogucnost da zvekne na drugom mjestu. :haha: mozda je rjesenje na kardan od prednje vuce stavit onu sigurnosnu spojku sa kuglicama sto je spominjana u temi o sipovim beracima. prilagodit joj silu prema vuci i ako je bas gusto nek spojnica orinda.
 
Napravio sam jedan problem na mom novom IMT 577. Jesenas verovatno negde na pocetku ove teze radne sezone (tanjiranje,oranje) pukne mi crevo vazduha ono koje dovodi cist vazduh od filtera do usisne grane. I naravno ja to nisam primetio odmah,jer nisam podizao haubu. Traktor je verovatno danima vukao i vukao prasinu tuda i sad je poceo da duvucka na iberu... Trenuto ima 600 radnih casova. Sad me zanima da li bi mu prekaricenje motora pomoglo,posto je verovatno od silne prasine oribao karike??
 
E to je meni sredilo motor,samo ja sam terao i duže,možda i dve godine jer se ne vidi crevo od haube a haubu nisam imao potrebe da skidam
Ako je počeo da duva ja bih ga prekaričio
 
E to je meni sredilo motor,samo ja sam terao i duže,možda i dve godine jer se ne vidi crevo od haube a haubu nisam imao potrebe da skidam
Ako je počeo da duva ja bih ga prekaričio

Da vidno duvucka sad kad se optereti i ugreje. Hmmm,jel dovoljno samo karike promeniti i naravno set dihtunga ili je potrebno jos nesto menjati?
 
Ako je uvlacio prasinu same karike ce pomoci ali ne previse. Vecinom i hilzne budu isparane najvise od svega tako da bolje sipaj 20w50 ulje ako troskari i teraj dokle god ide jer sadasnji kvalitet karika ni blizu nije originalu tako da po meni nece to previse pomoci. Skini usisnu granu i operi i teraj dok neskapa skroz i onda ga uradi kako dolikuje
 
To se i nama desilo na Fergusonu. Nije se videlo jer je crevo puklo (proglodano) sa unutrasnje strane, te vukao prasinu i povrh svega 1 karika je pukla, pa je ulje trosio u ogromnim kolicinama. Zamenili smo karike, dihtunge i lezajeve radilice i traktor je od tada napravio lepih sati. Kad se ugreje, vidi se malo pare na odusku, ali ulje ne trosi.
Ako primetis da trosi ulje, onda ga samo prekarici. Ne verujem da su i cilindri otisli:ppozdrav:.
 
Ako je uvlacio prasinu same karike ce pomoci ali ne previse. Vecinom i hilzne budu isparane najvise od svega tako da bolje sipaj 20w50 ulje ako troskari i teraj dokle god ide jer sadasnji kvalitet karika ni blizu nije originalu tako da po meni nece to previse pomoci. Skini usisnu granu i operi i teraj dok neskapa skroz i onda ga uradi kako dolikuje

Ne troskara ulje,samo duva.
 
znaci da su kompresione popustile karike ali za hilzne se nezna dok se neotvori jer vecinom budu u gornjoj polovini isparane. Imao sam jedan slucaj ali ko zna koliko je teran da su bile toliko isparane ko da je nesmalo brusilica radila.Po meni karicenje je mac sa dve ostrice jer ulog i ruke nisu mali a ishod je pitanje za duze vreme. Ako su hilzne dobre i klipovi nebi bilo lose lezajeve letece bar promenuti i pregledati vodjice i ventile ili ih bar ocistiti i oslajfati ako nemaju lufta previse. Samo duvanje motora dobrim delom se uzrokuje i zbog losih ventila i vodjica.Sa time bi vec dobio dosta vise nego samo karikama ali to vazi samo ako hilzne nisu isparane i potrosene [ ovalne]
 
Pitanje je samo koliko je sati radio sa puklim crevom i kakva je prasina i kolicina bila. Ostra prasina koja ima peska u sebi brusi ko brusilica i nije potrebno mnogo vremena. Nisam primetio da je nov takoreci traktor tako da verovatno bi samo karike pomogle ali macku treba prvo izvaditi iz dzaka
 
Radio je oko nekih 50 tak sati,sa tim puknutim crevom. Nema dima,pali lagano i po mrazevima,ne trosi ulje samo duva. Gde se mogu naci kvalitetne karike??
 
Napravio sam jedan problem na mom novom IMT 577. Jesenas verovatno negde na pocetku ove teze radne sezone (tanjiranje,oranje) pukne mi crevo vazduha ono koje dovodi cist vazduh od filtera do usisne grane. I naravno ja to nisam primetio odmah,jer nisam podizao haubu. Traktor je verovatno danima vukao i vukao prasinu tuda i sad je poceo da duvucka na iberu... Trenuto ima 600 radnih casova. Sad me zanima da li bi mu prekaricenje motora pomoglo,posto je verovatno od silne prasine oribao karike??

Od kakvog se materijala pravi to crevo da pukne sa manje od 600 rh,nekako mi i nije zao sto su pukli kad cujem ovako nesto
 
Od kakvog se materijala pravi to crevo da pukne sa manje od 600 rh,nekako mi i nije zao sto su pukli kad cujem ovako nesto
Desava se da creva puknu i na manje rc, a verovatno i kvalitet nije bas dobar. Ima tu i propust vlasnika, koji i sam kaze da nije nekoliko dana dizao haubu, tako da to nije mogao primetiti. A sta ces kad se nema ::novac:: za traktore sa elektronikom i senzorima koji sigmaliziraju i najbanalniju gresku.
 
Pa ja na mojoj sedmici nisam dizao haubu od kako sam ga kupio(2003) ne zato sto sam nemaran nego kod modela iz tih godina haubu drze srafovi a to kad se razvrne treba dobrih zivaca da se ponovo vrati na svoje mesto a kod ovih poslednjih modela je verovatno drugacije osmisljeno tj.jednostavnije je dici haubu
 
Nebi ja tu nista dirao, to sto duva nece mu biti nista, ako on lepo pali, netrosi ulje i ima snage samo ti to teraj dokle moze, bar kad otvaras motor da se nezezas zbog karika. To je moje misljenje a ti sam odluci.
 
Nazad
Vrh