IMT

Isao sam sad traziti moje kataloga i ne znam kud sam ih zametnuo. Uglavnom imam jedan kao Zarkov malo samo je na naslovnoj strani IMT 5500 i mislim da je katalog 88 godiste i imam jedan "poslijeratni" kako mi se cini, kompletan u boji i na masnom papiru i osjetno tanji od ovih crno-bijelih...

To je jako tesko skenirati jer su uske stranice i dosta se tesko listaju a ako se katalog preklopi za skener postoji sansa da se katalog rastavi na spoju...
 
Ovo sa slike je zadnja strane ili otpozadi, a naslovna je nesrecom pocepana, ali samo ta jedna, tako da je ostalo kompletno. Mislio sam da je kolegi potreban neki odredjeni proizvod, ali nije problem ni ceo katalog da se odradi, samo treba malo vreme, a skeniram ga telefonom bas iz tog razloga da ga ne bih rastavio jer je dosta "nezan" na spojevima..
@landini pusti mi mejl adresu na pp da ti posaljem pdf kad odradim
 
ja bi bio najsretniji ako mozes da to skeniras. :osmeh:

Pase li ovaj katalog ili ga vec imas..

traktor-imt.png
 
mogu mislit jest se preznojio kad je trebalo zaustavit teret gdje i jeste. malo ima i nagiba :osmeh:
 
28b8jo3.jpg
Пролетос сам уградио ову спојницу на кардану предње вуче, пошто ми је кидао полуосовине.
Данас сам орао неку ледину и опет пуче лева полуосовина.Док сам стављао М8 5.6, чим би мало грубље кренуо у рикверц он би пукао, један дан сам у шуми променио 4 комада. Више нисам имао шафова М8 у квалитету 5.6, или 6.8 код мене их нема у продаји само 8.8,а он је више од дупло јачи и спојница ми није имала сврхе.
 
Ako je 539DV cuo sam da zamenom guma,pneumatika resava se problem pucanja poluosovina.U fabrici su nesto omasili u proracunu pa jedan od pogona ne prati drugi, valjda treba da su neke gume vece,sad dali prednje treba za broj vece ili zadnje na 12.4 28 nebih znao reci.
Kod komsije na Rakovici 76dv stara 2 godine sa italijanskom pr.vucom gume napred jede kao luda,pozadi su 14.9 28 a napred valjda 7.5 20 i nesto nije uskladjeno.
 
Има комшија ИМТ549 дв нема проблема са тим, а ради дест пута више од мене, 549 има редукторе у точковима па су осовине растерећене више ми се смучио.
30cmv51.jpg
Упреде је као конопац, више немам идеја шта да радим, имам ових покиданих 5 комада, нико их не поправља само цела нова.
 
Koliki je precnik osovine? po slici bih rekao da samo pola duzine zleba ulazi u glavcinu ili gde vec :osmeh:. Da napravis ti nove krajeve sa zlebovima, stim da duzina zleba bude samo onolika koliko je potrebno, odnosno koliko ulaze u leziste, da se ne slabi osovina i da se dobro i pravilno zavari za kraj od zgloba. I naravno da taj novi kraj sa zlebom bude od sto boljeg materijala........zbog vece duzine zleba nego sto je potrebno osovina radi, uvija se, pa malo napred nazad i pukne...
 
ja ti mogu garantovat da bi jedan iskusan tokar u blizini mene to odradio bez problema. znam jer je to radio na zetoru jednom. cak je i nanovo piksovo prednji most na sametu bile neke plasticne piksne i to se pojelo da je loker bio 3 centa lijevo desno i to je saniro bez po muke. samo dobar tokar, sve se moze odradit. ja bih ti savjetovo ko sto i kolega kremator, da se zlijeb napravi onoliki koliki treba, a dio koji puca osjec i navariti novi, najbolje bi bilo poluosovinu od nekog kamioncine nosivosti preko 20ak tona i onda je zavarit i problema ne bi bilo. mada to sve kosta i opet bi mozda pukla na nekom drugom mjestu, mozda od zgloba prema diferencijalu. najbolje je koristit prednju vucu kad je bas bas glib da se iscupas. a na tvrdom nista.
 
Nazad
Vrh