IMT

Kod mene u selu mislim da ja imam jedini regostrovan traktor ( ustavri 2). Jedan je registorvan odma nakon kupovine a drugi nakon saobracajne al dzaba kad za prikolice namam papire ni jednu. Nemogu da ih registrujem a u slucaju saobracjane odma se za to uhvate :( kako kod vas ide za djubretare, balirke , berace? Kod nas po zakonu sve sto se vuce na svojim tockovima mora se registrovat
 
Za nov nemam para, pa bude neki polovan, ali nebi Imt-a..
Pa ovaj bez kabine je 1982. g. i ima 7190 rs, a ovaj sa kabinom je 2000. g. i ima oko 4000 rs..
Racunam da bi za ovog novijeg mogao dobiti dosta dobre pare, pa jos toliko nadodam i kupim polovan jaci traktor..


A ovo sta se tice ovih trokuta, bez njih se ne moze registrirati, a kod nas su kazne za neregistrirane traktore da zaboli glava..
A ti moji bas i nejdu po sumi, idu svakih 3,4 g. da nasjecemo za svoje potrebe i to je to..

I kod mene je tako ja sam za prikolicu dobio 300 eura .
Koga uopće briga.
A što se tiče većeg stroja od 70 konja je milina za odradit .
Ali ako je poderan muka što se zaradi to ode na popravljanje.
Ja sam trokut aj više radi sebe kad gledam i rotaciju sam ugradio za ponoći.
A neki idu bez svejtala što je žalosno pogotovo po noći.
 
Meni na prikolici nije radila signalizacija jedno vreme pa sam na zadnju stranicu okacio trougao za automobile.... ipak je bolje da me spazi neko ranije...bolje da me primeti na 40m nego na 4m ....
 
Kod nas cak traze i registraciju za cisterne za osoku.
A sto se svetala tice,puno znace po mraku. Em zbog tvoje em zbog bezbednosti drugih u saobracaju:ppozdrav:.
Kako nemam svu signalizaciju, gledam da se kuci vratim pred mrak. Ako ne stignem, ide auto u pratnji. Nista se ne rizikuje...
 
Neznam samo kako da me kazne ako nemam,licnu kartu,saobracajnu,tablice,ima da me jure da me stignu:haha:Ma zajebite te price,niste vi drzavljani Srbije da bi komentarisali praksu u nas.

- - - - - - - - - -


Pa i ja nemam obelezje,doduse rade mi zadnji radni farovi da vidim prikljucak u njivi,a ko vozi 50 na sat u naseljenom podrucju nemoze nista da mu se desi kad naleti na neosvetljen traktor,sa tom brzinom moze da zakoci u milimetar,e sad posto vecina hoce da se provoza u svojim kolicima 120 na sat nocu kroz selo to je vec drugi padez.

Стани ти хоћеш са да оправаш то што се вози без сигнализације и бар неког основног обележија на радној машини ради свачије сигурности...?Теби одговара да буде дивљи запад и да се вози без "блатобрана"ротације и сл?И у случају несрећи ниси ништа крив,а а да би те уочили на путу требају човеку оптичке наочарее за ноћни вид.или код једног из мог села покојног где је била једина сигнализација жар од цигаре коју пуши...Полиција мало кажњава могу ти рећи,треба више,јер ми смо изгледа луди што све инсталације раде на тракотима и приколицама,а ови што треба свитац око њих да лети да их не удариш они су паметни што уштеде 50е годишње да то одраде да ваља.
 
Neznam kako vi gledate na to,kod mene se u selu masovno voze i vozili su se i 198 i neke traktori bez blatobrana i instalacije i niko nije ginuo.Po meni treba vise paznje da obrate vozaci automobila koji voze kroz naseljeno mesto 150 na sat,pored moje kuce a na glavnom lokalnom putu retko ko prodje ispod 100 na sat a ogranicenje je 50.
Nocu traktor treba da ima nesto da se uoci,a preko dana mu netreba ni limarija da bi se uocio.

Nekako se sve vise stite vozaci danasnjih besnih auta(za mene su danasnja auta posle 2001 sva besna jer lete po putu sa 1300 kubika)Kako nekad nije bilo problema i nesreca u toj meri kao sad kad se vozila Fica,Zastava,Jugo,Lada....

- - - - - - - - - -

Eto da dodam,skoro je poginuo poznanik sa motorom Kawasaki,stavio dvoje male dece na njega i po gasu da ih provoza,covek s traktorom izlazio iz sokaka ovaj naleteo sa velikom brzinom i sta se moglo desiti.Policija izasla konstatovala stanje,vozaca traktora uhapsila odmah,kriv je,nije bio obelezen u po bela dana i traktor nije registrovan,a ovaj sto je vozio 150 kroz naseljeno mesto sa dvoje dece nema veze,on ima prvenstvo prolaza.Sva srece deca su prezivela ali traume ostaju.....
 
Upravo tako Mirko, slazem se apsolutno. Da se svi drze ogranicenja brzine, veoma malo bi bilo mrtvih u saobracaju.
Za taj slucaj kod tebe, konkretno, tog ma motociklu ne bi izvadilo da je traktor imao rotaciju a pogotovu da je bio registrovan. Mada stoji da je traktorista izasao na put sa pravom prvenstva, ali da se postovalo ogranicenje niko ne bi nastradao. Uostalom veliki motocikl sa 50 na sat koci sa veoma malim zaustavnim putom.
 
Nekako se stite samo vozaci auta,a vozaci traktora neka se stite sami kako znaju i umeju pogotovo u brdskim krajevima.Cist primer,imam tri njive ispod moje kuce i put do njiva je u drzavnom vlasnistvu,put drzava nikad nije radila,put je jednim delom brdo a drugog puta nema.Na tom putu je dva puta dosad prevrtan traktor koliko je los,a prikolica XXX puta.Svaki pokusaj sredjivanja tog puta je bezuspesan,drzava nema para za njega a ima za brgu vozaca besnih auta,vazno je da oni ne nastradaju a kako cu ja nastradati dok stignem do njive uopste nije njihova briga,ti se Mirko snalazi.....
E zbog takvih puteva(a vecina je drzavnom vlasnistvu) sa gazovima po jedan metar u dubinu+strana kod nas traktori nemogu da budu ispravni.
 
Zato kad si osvetljen i imas rotaciju bar ga neces nositi na dusi jer nije do tebe,a + ako si registrovan i imas polisu osiguranja.

- - - - - - - - - -

a vozaci traktora neka se stite sami kako znaju i umeju pogotovo u brdskim krajevima.
Jujuju sta napisa,pa kazes niko u selu nije registorvan i nema ni rotaciju a vi ste napadnuti,kako je tek sa autima. :osmeh:
 
  • Like
Reagovanja: aca
Zato kad si osvetljen i imas rotaciju bar ga neces nositi na dusi jer nije do tebe,a + ako si registrovan i imas polisu osiguranja.

- - - - - - - - - -


Jujuju sta napisa,pa kazes niko u selu nije registorvan i nema ni rotaciju a vi ste napadnuti,kako je tek sa autima. :osmeh:
Voleo bih da dodjes kod mene,da vidis kuda ja proteram traktor da stignem do njive,mislim da nebi smeo sedeti na traktoru samnom,bar moj burazer iz srema kad je isao samnom se tresao kao prut kad je video kuda se sve nateruje traktor da se stigne do njive.
Pa mozes misliti juce je burazer uspravio 585 kao svecu da bi uzisao putem iz njive do kuce sa prikolicom i dva metra drva u njoj(sekao obalu oko njive,sredjivao),ostao 585 podignut u nebo i tako stao,polako sisao s njega a ja kuci po 560 pa sa dva traktora,sta mislis kako je spustiti traktor na zemlju kad je uspravljen kao sveca,on je tresnuo mislili smo da ce puci prednji kraj kad je udario s 3 metra visine,ali to je IMT kvalitet,sve izdrzi.:osmeh:
 
evo slika mjenjaca na 560 koji mi je iskocio iz prve direktne. sumnjam jedino na opruge utvrdjivaca. svaki predlog i misljenje dobro doslo.
1.jpg
[/IMG]

2.jpg
[/IMG]


3.jpg
[/IMG]


4.jpg
[/IMG]



evo slike utvrdjivaca



11.jpg
[/IMG]


22.jpg
[/IMG]


33.jpg
[/IMG]
 
Ja samjuce,vozio traktor po regionalnom putuNis-Leskovac sa prskalicom i nije uopste prijatno, kad jure auta tamo amo 100km/h,imam signalizaciju i staru registraciju, bez svetla nikada nisam vozio, nije fer da se i na tome stedi
 
Landini proveri ti viljuske u menjacu da nije neka kriva,iskakanje moze biti i zbog toga pa zupcanik ne ulazi do kraja i uvek tezi da izadje iz brzine.
Ulje je takvo zato sto je usla voda pored palice menjaca zbog lose gume.
 
Ili je ošla ona guma na poklopcu hidraulike di se kopča tolinger pa i tu pušta vodu. Na 549 (koji inače oće pomješta brzine) nakon promjene utvrđivača i opruga mješanje brzina se značajno umanjilo, tj. nema ga dok god se brzo nešalta. Taj mjenjač to jednostavno ne voli.
 
Sta moze da bude problem iskakanja reduktora iz brzih na 560 ?
Desi mi se ponekad da iskoci iz cista mira, kada traktor nema velikog opterecenja, u sejanju mi se desilo par puta, ide i samo odjednom reduktor iskoci...
 
Provjeri lezajeve na gornjem i donjem vratilu tu kod zupcanika.Provjeri utor na osovini gdje nalijeze utvrđivac.
nigdje nema lufta, svi lezaji su dobri utori nisu poderani i svaki zupcanik uzubljuje 100% danas sam kupio nove utvrdjivace, na starim utvrdjivacima sam rukom izvlacio viljusku iz brzine sad sa novim je to nemoguce. sutra vracam poklopac pa cu vidjeti kako se salta.

novi utvrdjivaci.

1.jpg
[/IMG]


2.jpg
[/IMG]


3.jpg
[/IMG]


4.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh