IMT

Sad je tezi pednji kraj od zadnjeg.Bez tegova pozadi nesposoban traktor u brdu.
 
Mirko 015,Sasvim je dobra ova kombinacija. Ono sto me odusevljava ovde je potrosnja koja je jako niska. Nemam problema. Mada ni nema brda kao kod tebe. Ne ore,ne tanjira,tako da mu mase ne fali,za to imam jaci traktor,mada izgleda da je nasao novog gazdu,a ja mu nisam resio zamenu,ali do jeseni nacicemo nesto adekvatno. Na volanu se uopste ne mota teze sad nego ranije,cak i lakse. Imao sam sveze sredjivanog 542 na raspolaganju pa sam bukvalno sve uporedjivao. Ovaj traktor kod mene samo vuce,kosi s rotacionom kosom,radice i sa silokombajnem verovatno,dakle uglavnom radovi na kardanu. Vec par dana ga testiram u svemu gde trenutno ima posla,ako ne valja,cupam i vracam stari motor,ali posto se za sad dobro pokazalo ostaje ovako. Iako nece tanjirati,ipak sam ga i tu probao,s 24 tanjira bez ikakvih problema se druzi i na svezem oranju i na jesenjem. To sam probao cisto da vidim na cemu sam ako nekad slucajno zatreba.
 
Moj 540 dok nisam nabacio tegova na zadnje tockove bio 100% nesposoban traktor za rad u brdu(tezi prednji kraj od zadnjeg),sad je idealan,ide kao lud,nema gde nemogu izaci.

Moj savet na taj sto sad koristis stavi zadnje gume 13.6-28.

- - - - - - - - - -

Ajd slikaj ga iz daljine s boka,da vidimo koliko je sad duzi.
 
U planu su 13.6-28 kao obaveza. Tegovi ne trebaju kao sto rekoh jer ne radi nista tesko,a i nema brda. Razmotricu i tu opciju,ko zna,mozda mi se svidi. :osmeh: Od cega si stavio tegove na 540? Slikacu ga pa postaviti.

 
Poslednja izmena:
Spoljni tegovi su od Ursusa 335(mislim da su oko 40kg komad)a unutrasnji su orginal(oko 80kg komad).Ukupno dodato na zadnji kraj oko 240kg tegova na tockove.Bila je kod mene i kabina,nista to nije pomoglo u opterecenju zadnjeg kraja,tek kad je stavljen direktan teret na felnu stanje je bilo vidljivo bolje,sad vucem u brdu plug 12 coli,u oranju od kad sam ugradio tegove nisam stisnuo blokadu,nema brda gde nemogu uzici.Sad je traktor tezak oko 2 tone.

- - - - - - - - - -

U planu su 13.6-28 kao obaveza. Tegovi ne trebaju kao sto rekoh jer ne radi nista tesko,a i nema brda. Razmotricu i tu opciju,ko zna,mozda mi se svidi. :osmeh: Od cega si stavio tegove na 540? Slikacu ga pa postaviti.

Pa i ne izgleda nesto duzi ovako na oko,samo vidi se da mu fale vece zadnje gume,13,6-28 legle bi kao bombonica ali ima problem,za ovaj zahvat bi ti trebale sire felne,jer sad nosi felne od 533,539 za gumu 11,2 a namontirana je 12,4.
 
Vidim da je na prethodnim stranicama bila rasprava o 539..
Pa evo mojega starca koji je danas frisko registriran..




I odmah s njim u sijeno:



Prva boja, jedino je masina s godinama pohrdala, jos ima cak i one original zadnje okrugle lampe za stop i poziciju u super stanju..
7191 rs i sad mu moram reparirati sjedalo i prednji trap i idemo u napad na 10000 rs.. :)
Sve u svemu, ponosan na taj traktor pa makar i ne volim pretjerano Imt..

A sutra ide na registraciju njegov mladi brat:


Eto i ja imam dva 539 i da budem iskren neznam zasto je pokojni deda kupovao drugog novog ako je vec imao takav isti..
Ovi dva s lakocom odrade mojih 10 ha, ali je meni tesko, pogotovo oranje i priprema, tako da bi rado ovoga s kabinom mjenjao za neki DV 70, 80 ks..
 
Da nov ali polovan dobar nećeš naći računaj tog godišta ako 39 ima toliko sati.
Koliko imaju ovi od 70 konja tih godina .
A po oglasima nijedan nema puno sati.
 
:haha:Sa ovim da odem u sumu,ja se vratim i bez krila a tek ovo.Za mene je ovo cista komedija,boze,boze,svasta ljudi stavljaju na traktor.
 
Mi smo daleko od toga,jos uvek masovno vozimo bez krila i haube,tek treba da dodjemo do toga da je ovaj stilski detalj obavezan,pa svetla....pa tako dalje.Trougao ce biti obavezan 2188 godine.
 
Neznam samo kako da me kazne ako nemam,licnu kartu,saobracajnu,tablice,ima da me jure da me stignu:haha:Ma zajebite te price,niste vi drzavljani Srbije da bi komentarisali praksu u nas.

- - - - - - - - - -

Nista bolje od tog trokuta i rotacije za vozace auta,kad nocu naletim na poljoprivrednu masinu bez obelezja setim mu se familije.:osmeh:
Pa i ja nemam obelezje,doduse rade mi zadnji radni farovi da vidim prikljucak u njivi,a ko vozi 50 na sat u naseljenom podrucju nemoze nista da mu se desi kad naleti na neosvetljen traktor,sa tom brzinom moze da zakoci u milimetar,e sad posto vecina hoce da se provoza u svojim kolicima 120 na sat nocu kroz selo to je vec drugi padez.
 
Da nov ali polovan dobar nećeš naći računaj tog godišta ako 39 ima toliko sati.
Koliko imaju ovi od 70 konja tih godina .
A po oglasima nijedan nema puno sati.

Za nov nemam para, pa bude neki polovan, ali nebi Imt-a..
Pa ovaj bez kabine je 1982. g. i ima 7190 rs, a ovaj sa kabinom je 2000. g. i ima oko 4000 rs..
Racunam da bi za ovog novijeg mogao dobiti dosta dobre pare, pa jos toliko nadodam i kupim polovan jaci traktor..


A ovo sta se tice ovih trokuta, bez njih se ne moze registrirati, a kod nas su kazne za neregistrirane traktore da zaboli glava..
A ti moji bas i nejdu po sumi, idu svakih 3,4 g. da nasjecemo za svoje potrebe i to je to..
 
Pa i ja nemam obelezje,doduse rade mi zadnji radni farovi da vidim prikljucak u njivi,a ko vozi 50 na sat u naseljenom podrucju nemoze nista da mu se desi kad naleti na neosvetljen traktor,sa tom brzinom moze da zakoci u milimetar,e sad posto vecina hoce da se provoza u svojim kolicima 120 na sat nocu kroz selo to je vec drugi padez.
Bude itekako neprijatno kad se ide 50na sat a ispred mene nesto neosvetljeno konkretno je prosle godine jedan junak u sred noci vukao 2 voza slame.
Moje je da se obelezim,a oni nek voze kako hoce.
 
Nazad
Vrh