IMT

Ispravan mjenjač ne iskače osim i 4 iako meni nije iz 4 iskočio ali ju ni ne koristim nekad u brdo samo.
 
Ma to je niš moj susjed na ursusu 360 ima španer za brze brzine da ne iskače e to je smrt da ode španer čuda bi bilo.
 
A da svašta čovjek vidi i njemu je to normalno ne bih sjeo u takav stroj da plate da izginem .
Nemarnost strojevi koji iskaču iz brzina su najgori strojevi.
 
Ispravan mjenjač ne iskače osim iz 4 iako meni nije iz 4 iskočio ali ju ni ne koristim nekad u brdo samo.


A da svašta čovjek vidi i njemu je to normalno ne bih sjeo u takav stroj da plate da izginem .
Nemarnost strojevi koji iskaču iz brzina su najgori strojevi.

Ispravan menjac iskace iz 4 i ne koristi 4 ,a nemarnost je kad stoj iskace iz brzine i to je najgori stroj.
Nisam advokat ali ovo su dve razlicite izjave u roku od par minuta.:ppozdrav:

Citate li vi sta pisete ili ste se nasli u neobranom grozdju sa izjavama.

Svaki traktor ima neku manu..pa tako i IMT.Lepo ste napisali od cega jos boluje.
Nasa je realnost da vozimo traktore od 30+ godina koji imaju pored svojih vrlina i svoje mane koje necemo ili hocemo da priznamo(makar nehoticno).Sve su to dede sa ohohoooo radnih sati koji iz fabrike nisu izasli usavrseni.:ppozdrav:
 
ok. niko nije reko da nema mana i da je najbolji. ali i ti si doso jer si ostecen sto te neko isprozivo da ursus iskace i da ne valja. sve u svemu ne treba vjerovat nijednoj masini i cuvat sebe. ostalo ce se otokarit, narucit i zamijenit. :ppozdrav: zivjeli i laku noc.
 
Da li neko zna kako se dolazi do godine proizvodnje na osnovu broja na odlivcima ili na osnovu broja motora.
Traktor je imt 539
 
Eti i moj fergo 539 počeo iskakat iz 3 brze a ima samo 180 sati.Kad idem niz obalu iskoči pod opterećenjem a dovoljno je samo malo da oslonem ruku na ručicu i ne iskoči.Majstor mi spominje neku oprugu i kuglicu,navodno je opruga slaba tako da u četvrtak slijedi operacija.

- - - - - - - - - -

Da li neko zna kako se dolazi do godine proizvodnje na osnovu broja na odlivcima ili na osnovu broja motora.
Traktor je imt 539
Na pločici ispod volana ima broj traktora koji je sastavljen od devet brojeva čije je značenje:prvi broj godina izrade;drugi i treći proizvođač i ostali šest reddni broj proizvoda od dana početka proizvodnje.
 
Mouyda ti je slab onaj feder na kuglicama sto utvrdjuje brzinu pa je mozda to razlog iskakanja ( to bi mogo spominjat majstor) ili mozda ako je viljuska kriva pa ne uzubljuje lijepo
 
Uzubi lijepo i meko ali iskoči polako,znači ne odjednom da bubne nego polako.Idem niz obalu i u brzini je i nakon nekog vremene gurnem ručicu nazad na mjesto.Bude negdje na sredini i ako je ne vratim iskoči.On spominje nku oprugu da je mekana.
 
Nesto ovako

34ys4nm.jpg
 
Ako je u garanciji ja to ne bi pravio "privatno". Nije to kvar zbog kojeg ne mozes raditi sa traktorom pa je bolje da im prijavis taj "kvar" pa kad dodju dodju. Ovo ti govorim iz razloga sto svaka garancija prestaje da vazi ako ti cackas po masini, a ne daj boze moze ti se desiti jos neki ozbiljniji kvar u garanciji pa da se onda ne budes kajao. To je moje misljenje jer ipak je nov traktor i na svakom sarafu se moze vidjeti ako je odvijan, a ti ih moras odviti podosta tako da trebas jos jednom razmisliti.
 
Nazad
Vrh