IMT hidraulika

Nije nemoguće vjerujem ja sam jednom čistio te ventile to je robija. Najvjerovatnije će ići nov set al moram pumpu ponovo vaditi. Robija skinuti pomoćnu zbog prostora.
 
Pozdrav kolege👋
Imam više nepoznanica oko hidraulikre.
Pa bi mi značilo vaše iskustvo!
Osnovna nepoznanica bi bila, može li tj. postoji li rešenje za dogradnju hidraulike da bi sa 558 moglo da se radi sa plugom prevrtačem sa dva creva (mislim da miza to treba dvosmerna hidraulika) ?
Na njemu nema nema nikakvih posebnih izvoda ni poluga samo izvod za kipovanj (ista hidraulika kao 539)
 
Наравно имаш разводник који се угради то чак неки новији 577 су фабрички имали уграђено. Јавиће се већ неко ко то има у трактору. Друг је то скоро код њега у 560 стари тип уградио. Мислим да га је све коштало око 200евра.
 
Razvodnik koji je dolazio na IMT traktorima fabricki u tandemu sa pomocnom pumpom je odlicna stvar.
E sad sve to se moze naci polovno ali je djavolje skupa rabota...
Sem toga na 558 i 539 to se ne moze ugraditi, jedino oni fabricki nisu dolazili sa tom da kazem opremom.
Na 558 jedino moze neki ravodnik pa preko fabricke pumpe da se poveze, bice sporije no sto bi bilo preko zupcaste kad bi islo ali jbg...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pozdrav kolege👋
Imam više nepoznanica oko hidraulikre.
Pa bi mi značilo vaše iskustvo!
Osnovna nepoznanica bi bila, može li tj. postoji li rešenje za dogradnju hidraulike da bi sa 558 moglo da se radi sa plugom prevrtačem sa dva creva (mislim da miza to treba dvosmerna hidraulika) ?
Na njemu nema nema nikakvih posebnih izvoda ni poluga samo izvod za kipovanj (ista hidraulika kao 539)
To sa razvodnikom bez pomocne pumpe nema nista, jedino ako bas zelis dvosmernu onda pumpa kao kod rakovice na motoru i poseban rezervoar za ulje tako dobijes odvojenu hidrauliku a sekcije razvodnika redjaj po potrebi
 
Pretpostavljao sam da je nešto komplikovano, ali me Xonetovo iskustvo malo spustilo.
Ja sam se ponadao da bih mogao sa razvodnikom nekako da prođem.
Hvala svima na objašnjenju i brzom odgovoru.
 
Ако ти је за плуг да би могао да га преврће слободно одради разводник. Друг је то уградио ради киповање две приколице и ено ради му без икаквих проблема. А још један мој сарадник је уградио тај разводник у 577 и ради са њиме вуче моју тањирачу и Кембриџ ваљак исто без проблема.
 
Kod jednog blizu sam video na 558 razvodnik isto preko glavne pumpe, radi covek tako sa prednjim utovarivacem, sporije je sigurno ali jbg sta da se radi.
A zupcastu pumpu na motor nije lose namestiti ali da ide za hidro volan!!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
To sa razvodnikom bez pomocne pumpe nema nista, jedino ako bas zelis dvosmernu onda pumpa kao kod rakovice na motoru i poseban rezervoar za ulje tako dobijes odvojenu hidrauliku a sekcije razvodnika redjaj po potrebi
Reci mi molimte, ako se odlučim za rešenje sa novom pumpom na motoru protoka 20 do 30 litara. Znaš li možda koliki rezervoar bi mi trebao?
 
Hvala momci, dragoceno mi je vaše iskustvo !
Imam već neke delove, pa ću uzeti i taj razvodnik da probam tako.
Ako uspe 🤸👌
Javiću za par dana rezultat
 
Hvala momci, dragoceno mi je vaše iskustvo !
Imam već neke delove, pa ću uzeti i taj razvodnik da probam tako.
Ako uspe 🤸👌
Javiću za par dana rezultat
Ako napajas dvosmerni cilindar ne treba ti velika kolicina u rezervoaru kad se popuni instalacija ulje ce se vrteti u krug i nema mnogo odstupanja u nivou a ako napajas jednosmerni cilindar (recimo kipujes prikolicu) onda ti treba veca kolicina ulja shodno kapacitetu cilindra ali ako vec pravis 10-12 l minimum.
 
Ljudi 😊
Izgleda da sam uspeo, dižem isključim prevrćem.
Doduše par puta sam to uradio i zaglavila mi hidraulika. Digne sama, ventil propišti i moram da ugasim traktor da bi pustila.
Sada to otvaram da vidim šta zeza. Nadam se da ću to naći.
Ima li neko ideju, šta bi mogao biti? Problem je i sa plugom prevrtačem na jednu stranu okreće lepo a na drugu tri puta sporije, i dok ide u sporiju stranu sve vreme pišti.
Prvi put imam prevrtač pa ne znam da li postoji mesto za ispuštanje vazduha iz instalacije.
 
Mozda da ti to malo uslikas kako si spojio u pauzi prevrtanja? Da ne pogadjamo sta sve pisti. :ROFLMAO:

Pisti = imas prevelik pritisak u sistemu.
 
Jel zna neko u koji polozaj treba da stoji ova poluga prilikom stelovanja hidraulike, ili nekog majstora gde odneti da se nasteluje?

Neko je tu izj.bao nesto, nije mi uopste jasno kako je uopste radilip
 
Evo da dam odgovor na svoje pitanje ako neko bude imao potrebu da steluje. Poluga sa slike treba da stoji za 30 stepeni desno u odnosu na položaj na slici prilikom stelovanja makaza.Kada se ploca namontira opet treba postaviti polugici u taj položaj,podizne poluge postaviti u donji polozaj(spustene do kraja) i tada namontirati sipku(prilagoditi joj duzinu tako da udje u rupe bez potrebe da se pomera polugica ili rame) koja povezuje rame hidraulika i spomenutu polugicu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh