IMT 5100-5136 diskusija, dorade-prepravke

Svaka čast Ivane, jel sve urađeno kako treba?

Je, sve je odrađeno kako treba....

Svi novi semerinzi, pa konusni ležaji nosača točka, pa one zvjezdaste podloške, pa se klipnjača na cilindru savinula, kad su popucali oni šarafi, bila 25mm pa sam ubacio od 28mm......djelovi koje sam izvadio je pisalo na njima PPT i broj, što znači da je sve original, petoletka....
 
Tokarenjem......

upload images for free

Još krajnici spona kod mene nisu kao na originalu, ovaj na cilindru ima navoj M30x1,5..... A na sponama M28x1,5..... Još je jedna desni a druga lijevi navoj.....



Neznam od čega je uzeta poprečna spona.....

 
Na svakoj sponi je jedan kraj desni navoj a jedan levi zbog štelovanja kao na toplingu

Da, ali drugačija je originalna spona....

Kupovao sam u jednoj trgovini kod nas, nisu baš jeftine, ova na cilundru 35€, a na sponi 40€ za komad....šteta je samo što na sebi nemaju mazalice
 
Mora se svaki čep odvrnuti, uvrnuti mazalica i podmazati, jer nije spojeno kao na običnim krstovima.
Nije mi jasno kako neće da prođe mast, jer manžetna nije toliko jaka da toliko dihtuje.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Ma nema sanse, cak sam kako sam pisao i dizalicom odvojio tocak od zemlje i nece.
 
Onda je jedino moguće da ti je usled nepodmazivanja ili fabrički stisnutih zglobova, zalepilo dno šoljice za čelo osovinice.
Probao bih te šoljice odblokirati na sledeći način:
Okreni tu blokiranu šoljicu na gornju stranu, odvrni čep i uspi neki rastvarač ili wd40. Neka stoji malo, trebalo bi da propusti. Ukoliko je zalepilo, pa sada vrti šoljica u kućištu, onda će razrada ići i lakše jer možeš malo kucnuti nekim mesingom po šoljici da je probaš odlepiti od osovinice.
Mora se razraditi inače neće dugo..
 
Pa to je tako vec par godina inace radi se o 577 ali isti je zglob valjda,traktor je 2003 god i prednja vuca radi bez problema,nikad to nisam rastavljao niti znam odakle poceti i kako to odraditi.Pokusat cu odraditi ovo sto clan "mirosti" predlaze pa javim
 
Skini zglob, rasklopi ga, očisti i podmaži.To ti je posao od par sati.
Btw, možda ti imaš iskustva sa servisiranjem ovih zblobova, ali ja koji to često radim tvrdim da nije baš posao od par sati skinuti poluvratila, rasklopiti ih, podmazati, sklopiti i vratiti u most.
Dalje, još nikada nisam našao ispravne krstove na poluvratilima koja su radila.
A sklopiti neispravne delove na tolikom obimu radova nije posao.
Jasno mi je da se svako dovija kako zna i ume da prođe povoljnije, ali kvalitetno obavljen posao je obično dugoročno najjeftiniji.


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ovo što sam radio sada na prednjem mostu, nebi više..... I da zbog zglobova moram ponovno otvarati, poludio bi, plus što mi sada traktor treba....
 
Mirosti ne kažem da je dečija igra ali nije ni toliko komplikovano ko je naravno u toku i poznaje materiju.
 
Sad mislim da ću morati vaditi usponsku cijev, jer lagano mi priključak pada na leru, kad se ugrije ulje..... Pa zamjeniti O-ringove.....
 
To je već laganiji poslić u odnosu na ono što si prošao.
Taj remont i sređivanje prednjeg mosta koji si sproveo, možda izgleda kao obiman posao koji te je malo smorio, ali veruj da si odradio nešto što bi uz održavanje trebalo potrajati bar petnestak godina, a imaćeš traktor sposoban da odradi sve što želiš.
Proveri malo i stanje kardana, ako treba promeniti krstove, to možeš i sam odraditi. Čisto da ti dotrajali krstovi ne oštete viljuške, pa da imaš skuplju popravku.
 
Kardan je ko nov, bude slika..... Problem je još automatsko ukopčavanje prednje vuče, treba prepraviti na ručno, pa do tada kardan neću ni montirati.... A do djelova nemogu dok se nesmiri situacija sa ovim virusom.....

Sjećaš se kad sam bio po zglobove, i kako sam se bojao da neće zatvoriti granice, pa neću moći doći po njih, a evo, i to se nažalost i dogodilo....

Uglavnom sve što sam promjenio, izašlo je oko 1400-1500€.....

A što se tiče usponske cijevi, najgore mi ispustiti 30l ulja, da mogu skinuti bočni poklopac, pa ju mogu pravilno vratiti unutra....
 
Ne moraš tako.Ubaciš žicu kroz cev pa cev izvučeš napolje a žica ostane i posle imaš vođicu za vraćanje cevi nazad na svoje mesto.
 
Nazad
Vrh