IMT 5100-5136 diskusija, dorade-prepravke

Na iglu navariš 1_2mm sa co2 i nema brige
Nekad treba i više 2_3mm
Sto puta sam stavio na njivi m5 matice na obe igle i završi posao

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Najmanji problem kupiti spojnice..... Navarit ću ih prvo, da budem siguran da je do njih..... Onda kupim nove.....
Dobro si rekao, ISTOG proizvođača, jer na fergusonu prije sam mjenjao, jedna neide u drugu, za kipanje prikolice, pa sam morao uzeti obje, i mušku i žensku.....
 
Ja sam kupovao ih profi nemoš ih sam skopčat.
Meni na okretaču je bilo da dođe do pola i vrati se.
I na kraju o krenuo crijeva i okreće.
 
Nikada čuo za umetanje matica. Doduše nikada pre toga nisam ni kačio nešto sa dvosmernim cilindrom, samo kipanje prikolica. U svakom slučaju posle novih kvalitetnih spojnica sve radilo kako treba.
 
Nikada čuo za umetanje matica. Doduše nikada pre toga nisam ni kačio nešto sa dvosmernim cilindrom, samo kipanje prikolica. U svakom slučaju posle novih kvalitetnih spojnica sve radilo kako treba.
A ako je stari KRST priključak onda onaj U ekser

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Luka bile su tačke. Ali mala privreda na traktoru, a na tanjirači fadipove iz 2013 godine. Pa nije radilo valjano i to dva puta menjane ženske spojnice iz te radionice. Pa onda uzmem fadipove za traktor pa je opet bilo problema. Reklamiram i pošalju mi sve nove. I opet nije bilo to dobro. Kupim italijanske i muske i ženske i otad miran. A stvarno nikada nisam čuo za maticu, nije da sam tanjiraču ostavio u njivi ali sam creva raskačivao da podignem tanjiraču.
 
Kupio dva para spojnica..... Mjerio šublerom na drugim traktorima, prema tome izgleda ok..... Stavit ću u paru, ako sad nebude radilo, tražim kvar dalje.....
 
Evo rješeno.......podiže sa 900 obrtaja motora, ler je na 600 obrtaja, na leru se ne pomiče..... Spojnice nisam mjenjao, prvo sam htio još ispitati da li je dobro spojeno na traktor, i naravno, nije bilo...... Spajao sam na desnu stranu, na priključak gore i dolje, jedan do drugoga...... Ali, nevalja.... Pa skinuo crijevo sa klipa tanjurače, da vidim koji priključak šalje ulje..... Nakraju treba spojiti lijevi gornji i desni gornji..... Malo blesavo je to netko napravio, al bitno da radi......


A spojnice ću probati vratiti, dva para muški i ženski je oko 35-36€....
 
Meni vrlo malo pomakne točkove, 5-10cm.....dobro pa nisam pokidao nešto.....
 
Jesam, išao sam na njivu gdje je orano, i poslije jedan prolaz tanjuračom napravljen..... Skosio do kraja, propada skoro do osovine, brena bljuje vatru..... Pa skosio na pola, onda ide dobro..... Vuče u prvoj..... Onako taman joj je..... Al je jako mekana zemlja...... Bez prednje vuče, kad je bila skošena do kraja počeli proklizavati zadnji točkovi, koji su širine 540cm.....
 
Evo novog posla, kad su popucali, držali se na 2-3mm.....sada mjenjam i semeringe na prednjoj vuči..... Pa kroz neko vrijeme slijedi i prepravak ukopčalice.....

 
Nazad
Vrh