IMT 5100-5136 diskusija, dorade-prepravke

Meni je divljao hidraulik jednom jer se otkačila šipča što spaja gornje poluge hidrauliak s poklopcem hidraulika. Poklopac nije "znao" u kojem su poluge položaju pa je nekad dizao sam, nekad spuštao... Hidraulik je radio kao da s finom komandom podižem, nije bilo regulacije položaja uopće... Trebalo mi je dva dana da vidim da je to otkačeno...
 
Kazi drugar, ipak da vam javim resio sam otvorili i videli, poluga zaglavila malo se pomerila :)
Onaj granicni srafic kod polugice za dizanje hidraulike spusti malko dole jer ce ti se opet to desiti.Meni se to desavalo pa onda trazi neki veci nagib da ga nateram zbog ulja otvorim poklopac sa strane kratki pajser i malo cacnem po polugicama i problem resen.
 
Onaj granicni srafic kod polugice za dizanje hidraulike spusti malko dole jer ce ti se opet to desiti.Meni se to desavalo pa onda trazi neki veci nagib da ga nateram zbog ulja otvorim poklopac sa strane kratki pajser i malo cacnem po polugicama i problem resen.
E dobro i kazes, spusticu. hvala sto si mi rekao. :) Ne znam sto se te poluge pomere , dal zbog oranja ili neceg drugog...
 
Kod nas bila dva 5136 za 5500€, sa papirima, jedan imao i bočnu komunalnu kosu, za košenje kanala, to im je bio posao, na drugom je falilo nešto sitno djelova.... Tri ili četiri dana u oglasniku i otišli su....
 
Zašto brena neće podići vučenu tanjuraču, kad spojim crijeva, pomakne klip na tanjurači možda 10cm i to je sve?
 
Pomakne samo tih 10cm, a crijeva u spojnicama ostanu našpanovana da ih nemogu skinuti dok neugasim traktor.....
 
Isto sam dobio još dvije info..... Svi isto kažu, al kad na prazno probam i traktor u leru, i pomaknem ručicu razvodnika, guši motor, znači da bi pumpa trebala biti ok, onako od oka..... Tako da ću sutra mušku spojnicu malo navariti, jer vjerojatno nema protok......
 
Probaj sve nove spojnice i musku i žensku al kvalitetniju i istog proizvodjača. Kakvo varenje. Trošak do 30 evra, plus možda bakarna podloška i možda reducir. Ništa gore od toga kad njivi ne možeš podici pa onda raskačuj sve zivo. Imao muke sa vučenom. Kada sam stavio valjane spojnice nikad više nikakav problem.
 
Pa guraj matice unutra :D
Ako je tacka stavis maticu unutra na iglu i gurnes.Odradi da dodjes kuci.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh