IMT 5100-5136 diskusija, dorade-prepravke

Proizvođačka cena u Kini/Indiji je navodno 80$, ali od kvaliteta nema ni K.
Kažem, jedino rešenje je napraviti ispravnu prednju vuču i postojeći KT rasteretiti. A to je jedino moguće ugradnjom jačeg KT i adaptacijom prenosa u izlaznim reduktorima.
 
Poslednja izmena:
Ja čujem da neko opravdava slab KT par time što je taj traktor kao namenjen za(lake) površinske radove, i da nije namenjen za teška opterećenja itd.. To je smešna priča, jednostavno to se nije smelo fabrici dogoditi da ta slaba tačka ostane. Bar je trebalo u kasnijoj proizvodnji otkloniti taj problem i ponuditi rešenje.
Lake površinske radove sa traktorom 100ks a 6 tona? Taj nema pojma šta je izjavio.
------------------------------
Skender. Iznova pravljen ali pogrešno proračunat pa je bilo ipak previše sporo.
----------------------------------
Montoya, da, znam da trebaju manji zbog ubrzane zadnjice,ali di ćeš manje od ovih. Veće, pa kad se već usklađuje, da i točkovi budu xxxl
 
Poslednja izmena:
Točkovi pozadi bar 38, glupo je smanjiti sposobnost takvog traktora malim točkovima.
Još jednom ponavljam da bi se vek trajanja originalnog KT para veoma produžio sa ispravnom prednjom vučom.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Dobro to jeste. Ali napraviti traktor od 6 tona za pripremu a ne možeš mu staviti duple točkove jer lomi poluosovine.... Da je ~4.5t to bi bilo ok. Ovako, po meni, 100ks i 6 t ne ide. Pogotovo ne sad kad su konji ostarili. A i na to je trebalo misliti.
 
Dobro to jeste. Ali napraviti traktor od 6 tona za pripremu a ne možeš mu staviti duple točkove jer lomi poluosovine.... Da je ~4.5t to bi bilo ok. Ovako, po meni, 100ks i 6 t ne ide. Pogotovo ne sad kad su konji ostarili. A i na to je trebalo misliti.
A ja kupio duple točkove samo jos nisam stigao da ih montiram

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 
Tja, da je još malo lakši... lako je dodati teg ako treba, ali i ovo je solidno, mislio sam da je teži bez tegova. Malo veće i šire prednje gume, zadnje gume takođe da su šire, radijalne obavezno.... Još ću doći u iskušenje da kupim Srđan žorž-a makinu. :)
 


Da uprošćeno objasnim, taj sklop sa lamelama bi ti omogućavao da biraš između standardne varijante i one usporene koju bi ugradio..
Imao bi dodatni rang brzina recimo 30% sporijih. Tim se rukuje bez kvačila, na dodir tastera, mnogo fina stvar. Kolege na skupljim traktorima t imaju pa mogu objasniti..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh