IMR - Rakovica

Problem je sto ce sejalicu koristiti i burazer koji ima IMT542, pa mi treba resenje koje radi i na Rakovuci i na IMT-u.
 
Pa jel ima on kompresor na 542
Ja sam nabudžio na vazduh još 2008_2009 radi bez greške


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kačiš na priključak za kočnice prikolice
Mali ventil u kabini i 2 tanka creva 6mm nazad do sejalice

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pozdrav! Zanima me koliko vremenski treba da motor postigne radnu temperaturu višu od 60 stepeni?
Radi se o Rakovici 65,ona ni leti ni zimi nece da postigne radnu temperaturu visu od 60, a na leru nece da mrdne sa 40.
Termostat je stavljen nov, proverili smo i termometar, kada se stavi davac u kljucanu vodu on reaguje.
Cale pre neki dan orao par sati i rece da je jedva 60 stepeni nabila.
Po meni je ovo niska radna temperatura i nije mi jasno kako termostat to ne regulise?
Ja radim sa gradjevinskim masinama i znam da masina i na leru posle nekih 20ak minuta mora da podigne temperaturu oko 60 i cim krenes nesto da radis ide preko 60,a koliko preko to vec zavisi od opterecenja i spoljne temperature.
Pa me zanima u cemu je problem,ili je ovo normalna radna temperatura kod Rakovice 65?
 
Tako je i kod mene na 558 isto nov termostat stavljen, to su bese isti motori m34?
Doduse meni je sistem pun antifriza uvek se pred zimu otoci 1l iz sistema i dosipe 100% antifriz.

Mada je to mala radna temperatura tesko i tu dostigne.
 
Da nema možda onaj mali ventil na samom termostatu koji je zadužen protivu vazdušnog čepa? Ako ima njega, hladnjak čist, remen zategnut, onda nema šanse da se zagreje u mestu tj bez nekog težeg rada.
 
Od Juga 45 original. Kao i od starih Opela, Audia..... svi koji su fi 54mm i nemaju onaj šešir dole (koliko se sećam da smeta).
 
Proverio opet i izgleda da nema. Ili ja ne vidim ili nzm dobro. Mada, možeš probušiti ploču naspram klipa i tako se nakačiti. Jeste budženje ali ako nema druge.....
Moze da se nakaci druze. Iznad srafa gde se prebacuje brzo, sporo spustanje i kipovanje, ima stopli odozgo cini mi se kljuc 22 i tu moze da se nakaci cev za hidrauliku i kad podignes rucku za polige gura ulje i tu. Samo treba dstaljno da se isproba, ali moze sigurno.

Poslato sa PRA-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh