IMR - Rakovica

Rasturaju ih i u S. Mitrovici, Rumi, Desicu, Meljaku. Rasturaju i pakuju u kontejnere i pravac Rijeka.

Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
 
Neki dan u oglasu naletio na mjenjač za rakovicu 12 brzina, komplet sve, zupčanici, kučište, kako se to pokazalo......?
 
Velika je verovatnoca da ce to sve biti sravnjeno ali ipak ima malo nade posto je trenutni vlasnik takodje vlasnik FPM Boljevac.
 
Dešava mi se na R47 ponekad kao da digne nivo ulja za volan i zamasti posudu spolja. Prekjuče je traktor upaljen ujutru (bilo je jako hladno) i odmah je izbacio ulje iz posude. Ne mnogo ali poteklo je. Na meraču nije previše. Isto, primetio sam tog dana dok je traktor hladan da volan kad se namota pun desni, ne zaustavi se skroz nego i dalje može volan da se okreće samo malo teže. Kasnije kad se zagrejao, sve se normalizovalo. Inače mota se veoma lako, kao prvog dana.
Šta može biti uzrok ovih problema?
Koliko ulja staje u sistem i da li neko zna koji je broj onog filtera koji se nalazi u posudi?
 
Da li na Rakovici 65 može negde da se montira hidraulični izvod tako da bude spojen sa glavinim cilindrom, kao što je kod IMT-a?
 
Hmmmm... Bio malopre i pogledao i..... Nisam siguran. Budženjem može sigurno, ali da ima neki čep da se skine pa uradi kulturiška... Jbm ga bio sam siguran da ima, ali kao da nema. Moram proveriti sutra po danu.
 
Proverio opet i izgleda da nema. Ili ja ne vidim ili nzm dobro. Mada, možeš probušiti ploču naspram klipa i tako se nakačiti. Jeste budženje ali ako nema druge.....
 
Proverio opet i izgleda da nema. Ili ja ne vidim ili nzm dobro. Mada, možeš probušiti ploču naspram klipa i tako se nakačiti. Jeste budženje ali ako nema druge.....
Mislio sam da nabavim hidraulucni prebacivac markera za Nodet sejalicu, ali zbog njega ne bih budzio nesto na traktoru, tako da odustajem od te ideje. Sejacu sa spustena oba markera, kao sto vecina radi. Hvala na pomoci.
 
A što ne postaviš dodatnu pumpu (od servo volana auta) pa da tako rešiš markere. Može da se postavi bez budženja traktora tj ostaje ti sve u originalu, a nije ni skupo. Ima slika na netu, a imam i ja par....
 
Al tako treba posebna komanda
Automatski marker na nodetu radi po principu da kada se podigne sejalica i on dobije pritisak iz voda hidraulike, podigne i prebaci marker
Na IMT traktorima to je lako, poveze se na cev kipe sa ploce hidraulika
 
Mislio sam da nabavim hidraulucni prebacivac markera za Nodet sejalicu, ali zbog njega ne bih budzio nesto na traktoru, tako da odustajem od te ideje. Sejacu sa spustena oba markera, kao sto vecina radi. Hvala na pomoci.

Može to prebacivanje markira da se reši i pneumatskim klipom. Kompresor i bocu na Rakovici već imaš, treba malo pneumatskih creva i jedan pneumatski ventil - preklopnik. Moj brat to ima na šestorednoj Agriji.
 
Nazad
Vrh