IMR - Rakovica

Može, ručica za uključivanje ide napred. Kad je ručica nazad onda je kardan preko motora.
 
Mene to zanima zbog vuce pogonske prikolice, a ona mora da bude uskladjena sa traktorom. Znaci za nju preko menjaca, a za nesto drugo ne bih znao.
 
U mom selu arapi za desetak dana otkupili veliki broj rakovica, sve rastavljaju i u kontejner. Ima i lepih, očuvanih, kao iz prodavnice.
 
Rakovice odavde idu za Egipat, vec 10 godina ih kupuju i nose.
Imali su i oni fabriku istog traktora, Tito im dao licencu ili prodao nisam siguran.
Kazu da se dosta dobro pokazala u njihovim uslovima.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Od nas ti egipcani kupili staru nasu rajku 65 86 godiste za 4200e 2012,deda mu dao i tegove,i poteznicu i toplink i stara vrata,ja nisam mogao da budem kuci taj dan bilo me zao,a 2021 dosli u susedno selo( lugavčinu) odakle mi majka,umro deda komsija i baka prodaje r65 sa prednjom vucom. Otisla za 3000e. Kao ispod cekica,deda se sa njom vise vozio nego sto radio,imali ljudi 70 ari zemlje,nije imala ni 400 sati,90 godiste,bez kabine ja sam mu par meseci pre toga nudio 6500e. U istom periodu se slicno desilo u osipaonici,uzeo nakupac koji ima i prodavnicu rez delova u mom selu imt 559 sa kabinom,plug dvobrazni,tanjiracu,drljacu i prikolicu jednoosovinku za 3800e,prosao je traktor mom drugu za 5000e,kasnije smo saznali od koga je kupio,rekli nam ljudi. I kod nas je ispraznjeno sto se tice rakovica,ti egipcani su imali neki plac oko panceva gde su ih sa nekim nasim likovima reparirali kolko tolko(vise vizuelno da budu lepe) i to se slalo dal u delovima dal cele za egipat. Ovo sto kaze deks je tacno,njima je tito nesto i poklonio i sto se tice licence i prodao,uglavnom,imaju ih tamo dosta.
 
Imao sam dosta susreta sa tim egipcanima, jedna ovde kod nas ima iz Tunisa, dosta njih je ona dovela da kupuju.
U to vreme valjda smo bili prijateljska zemlja sa njima ali ne znam sta su oni nama za uzvrat dali.
I licencu zastave 128 im je dao.
Kod njih se jos uvek voze, kupovali su ih ovde pa sekli po pola i nosili.
Traktore ne repariraju ovde, kupuju samo dobre primerke, postoji par uslova, da je kompletan, da nije pucao blok i nzm sta jos, motor ih ne interesuje u kakvom je stanju jer se generalno sredjuje po dolasku tamo.
Skidaju se samo tockovi i blatobrani, tako se tovari u kontejner, u jedan staje 9 komada.
Zbog toga i ne realne cene Rakovice kod nas.
Ima nekoliko tih ekipa u Srbiji sto kupuju, jedni su ovde u Loznici.
Trgovci traktora su u toj guzvi najbolje proslazili jer su kupovali od seljaka traktore pa preprodavali njima.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koliko bi oni dali za jednu Rakovicu 60 '76 godiste ? :D Kompletna, sve radi ali ne koristi se vec skoro 2 godine. Za te dve godine ako je napravila 10 radnih sati bolje da je prodam nego da propada a i dok je radila nije radila mnogo jer se imalo dosta manje zemlje i jako kratko je bila jedini traktor.
 
Od nas ti egipcani kupili staru nasu rajku 65 86 godiste za 4200e 2012,deda mu dao i tegove,i poteznicu i toplink i stara vrata,ja nisam mogao da budem kuci taj dan bilo me zao,a 2021 dosli u susedno selo( lugavčinu) odakle mi majka,umro deda komsija i baka prodaje r65 sa prednjom vucom. Otisla za 3000e. Kao ispod cekica,deda se sa njom vise vozio nego sto radio,imali ljudi 70 ari zemlje,nije imala ni 400 sati,90 godiste,bez kabine ja sam mu par meseci pre toga nudio 6500e. U istom periodu se slicno desilo u osipaonici,uzeo nakupac koji ima i prodavnicu rez delova u mom selu imt 559 sa kabinom,plug dvobrazni,tanjiracu,drljacu i prikolicu jednoosovinku za 3800e,prosao je traktor mom drugu za 5000e,kasnije smo saznali od koga je kupio,rekli nam ljudi. I kod nas je ispraznjeno sto se tice rakovica,ti egipcani su imali neki plac oko panceva gde su ih sa nekim nasim likovima reparirali kolko tolko(vise vizuelno da budu lepe) i to se slalo dal u delovima dal cele za egipat. Ovo sto kaze deks je tacno,njima je tito nesto i poklonio i sto se tice licence i prodao,uglavnom,imaju ih tamo dosta.
Uf koliko puta se to desilo to nije normalno, i generalno nije mi jasno sta je ljudima problem da oglase da prodaju nego sve ide nakupcima. Evo skoro cujem prodat 539 nekom za 3000e, a znam da je radio malo i da je bio u dobrom stanju generalno, jedino je lose radio zbog neispravne roto pumpe. Svercer stavio polovnu pumpu i prodao ga za bar 1000 vise.
 
Uf koliko puta se to desilo to nije normalno, i generalno nije mi jasno sta je ljudima problem da oglase da prodaju nego sve ide nakupcima. Evo skoro cujem prodat 539 nekom za 3000e, a znam da je radio malo i da je bio u dobrom stanju generalno, jedino je lose radio zbog neispravne roto pumpe. Svercer stavio polovnu pumpu i prodao ga za bar 1000 vise.
Pa stari ljudi nemaju kome da se obrate da im neko izbaci na oglase,mahom ih muka natera,(opasno je to kad uhvati coveka,kao samodestruktivnost,boli ga za sve jer je izgubio nekog ili mu se neko razbole video sam mnogo puta,ne daj boze nikom) nisu oni krivi a ovi nakupci oblicu kao stenice,svaki dan vidim po nekog od njih krstari nasim selima
 
Или неће у село да прода да би се причало како је јефтино продао или су га зајебали. Прошао тако Х пута. Дође неко из суседног села или мало даље, та машина је отишла са њим. За мање паре него што би ти продао. Требао да узмем један ауто за растурање, спремио 300€, он отишао за 200€.
 
Tako covek u susednom selu prodao 539 i plug valjda bese za 3200 evra. Prvi vlasnik, traktor mislim da je imao oko 200 radnih sati. Tolko ga cenio, doso covek koji je mozda 2km od njega i koji zna i prodavca i traktor izbrojao pare, oterao masinu i odrade prenos odma. Krene prica po selu, a i susednim kako je traktor otiso za dzabe i stigne prica i do ovog sto je prodao. Bude njemu krivo i zove kupca da mu vrati traktor i plug, ali kupac ni da cuje, posteno platio, prenos odradio i traktor je njegov. Ovaj prodavac ga zbog toga psovao i kleo najstrasnije, kao da mu je ne znam sta ucinio.
 
Nikad se nisam opterecivao sa time sta god da sam prodao u selu a svasta sam poprodavao sta mi nije trebalo,u tom trenutku je ta cena bila realna za stanje te masine,nikad nisam precenio moju masinu niti potcenio tudju,niti sam izgubio niti dobio. Narod je cudo kakvih nas ima....
 
Posle j***** nema kajanja
Odmah da kune umesto da uzme uze i da se obesi kad je skontao koliko je ispao glup.
Nasa neka komsinica inace nama poznata kao baksuz na kvadrat, izda coveku 60ari zemlje pod kiriju za 100e.
Dogovor pao, covek unapred dao pare, posejao kukuruz, obrao, sve ok...
Kasnije u zimskom periodu ga nazove telefonom i zatrazi 100 ili 150kg kukuruza jos da joj donese, ovaj je oterao u pm preko telefona

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh