IMR - Rakovica

Ima ih u nekim malo bolje snabdevenim prodamnicama traktorskih delova doduse mnogo su skupi. Pre dve godine sam hteo da kupim mislim da su bili duplo skuplji od male privrede. Sve sto se vise ne proizvodi je neverovatno skupo.
 
0638973037 imt darko smederevo
026652186 auto marko smederevo
0264632800 dar d o o smederevo
026381601 krokus golobok
0641184342 aca opovo delovi
Za Milovana i za ostale,mozda nekom nesto nekad zatreba.
 
Jesi trazio na oglasu?
Bile su nove proizvedene za Imr ali nikad nisu montirane.
Uzicke sa cetvrtastim krilima i krovnim grejanjem, mislim da je cena bila 1600e.
Takvu imam na svom traktoru i zadovoljan sam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gledao zimus kod nekog iz Uba čini mi se, pa ili nema nosače kabine ili nema vrata, stakla ili je izbombardovana sa svih strana.... A i ne ide mi se sa autoprikolicom do Uba. Kad me vidi, svaka patrola do Subotice će biti moja... Kolega je imao sreće. Kupio je kompletnu široku kabinu za 300evra sa nosačima franko avlija.
Dobre su te užičke ali mi ne vredi stavljati takvu kabinu. Nije mi Rajka glavni traktor. Sa njom sejem, prskam i špartam. A problem mi je samo setva kukuruza, onda se smrznem. Za ostale operacije mi ne treba kabina, tako da bih možda uzeo neku najobičniju jer bih je verovatno skidao posle setve.
 
Imaju Orasje za male pare.
Po meni to su lesevi sve, kederi istopljeni ili poispadali, staklo retko koje da ima o retrovizorima stop lampama i da ne pricamo, pa dok sve kompletiras i to kosta a kederi novi bome zdravo skupi, u stvari nakupi se duzine, metar mozda i nije skup.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Stavi ruske kovane spanere i zaboravi na njih iz iskustva pricam

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Bilo gde gde ima ruskih delova
Navoj je krupan spaner je kovan ima verovatno i na KP

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Neznam koliko će ti pomoći ali ovo su nazivne mere za podešavanje korpe kvačila za Rakovicu. Korpa kvačila KRON Beograd.
4ccee990e3d187fe08f0e7fafebe8b3a.jpg


Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Tomo, sa desne strane kroz vratašca prvo podesi sve tri pracne (pipke-poluge) da budu na jednakom odstojanju od druk ležaja (na gagy-evoj slici vidmo da je to 3mm, ali vremenom se taj zazor smanjuje pa se mora proveravati-podešavati da se ne sj..e lamela). Pracne su dobro podešene kada traktor kreće iz mesta bez podrhtavanja (ali moraju i ploče biti ravne i lamela ispravna).
Zatim podešavaš drugi stepen tj kardansku lamelu. To se podešava na navrtkama pozicija br.11 a između rolne od pracne (opet na sve tri) i odstojnika pozicija br.12. Za merenje tog zazora moraš uzeti ili dva jednaka merna listića ili uzmi milimetarsko parče lima i proseci sa brusilicom 8-9mm širok i dugačak kanal pa će ti to poslužiti umesto mernog listića a sve u cilju da bi imao tačnu paralelnu meru između rolne i odstojnika. Ako meriš mernim listićem samo sa jedne strane, odstojnik se pomeri i nemaš tačnu meru.
Nadam se da ti je jasno. Kada otvoriš vratanca sa strane i pogledaš, biće ti jasnije.
 
Sklopio sam traktor po nekom svom nahodjenju jer nisam mogao nahvatati majstore da to urade. Korpa i potisna ploca poravnati, kardanska lamela kao nova, druk lezaj odlican. Pracne sam podesio sac metodom na istu visinu (u odnosu na srce lamele) i zazor kardanske lamele na 1mm. Slobodan hod druk lezaja sam podesio otprilike (zbog lufta u poluznom mehanizmu) ali i to cu resiti kroz koji dan. Kvacilo razdvaja, ne trese prilikom kretanja. Jedino sto je sada malo tvrdje nego pre ali verovatno zato sto sam stavio nove opruge na korpu.
I jos nesto. Dobro gledajte kad kupujete lamelu. Ima dosta kopija Krona. Ja sam dobio jednu sa srcem koje nije termicki obradjeno a nitne su sa jedne strane strcale izvan obloge (lose zanitovane). Osim kutije na kojoj je pisalo Kron nije bilo nikakve deklaracije. Cak sam dizajn obloga je bio skroz drugaciji. Tako da ljudi dobro gledajte sta kupujete :ppozdrav:
 
Zna li neko da mi kaze da li R65 ima mogucnost ukljucivanja kardanskog vratila preko menjaca? Znaci da broj obrtaja vratila prati brzinu menjaca, kao recimo IMT sto ima.
 
Nazad
Vrh