IMR - Rakovica

tako je i meni serviser rekao kada sam je razradjivao da mora biti u brzini a reduktor u neutralnom polozaju ,nego meni stalno izbacuje ulje na cep od hidraulika dali je neko imao takav problem ,rece :sta:mi danas neki majstor da skinem i ocistim filter na hidraulici
 
Ja nikada nisam niti iko od mojih izbacivao reduktor u ler,a menjac sluzi bez greske 20 i kusur godina.
 
topalovic je napisao(la):
tako je i meni serviser rekao kada sam je razradjivao da mora biti u brzini a reduktor u neutralnom polozaju ,nego meni stalno izbacuje ulje na cep od hidraulika dali je neko imao takav problem ,rece :sta:mi danas neki majstor da skinem i ocistim filter na hidraulici
99% rajki imaju taj problem...nemoj se brines...
 
9qej5e.jpg


Moja R 47 ima sve više posla.
 
Sistem podizanja je izveden preko prilkjučaka za kipovanje pomoću dvosmernog klipa .
Za sada radim špartanje i podrezivanje pasulja.
Plan je daska za sneg. A ostalo nemam u planu pošto nemam ideju za predni izvod kardana sa radilice. Mada mislim da će ovo biti sasvim dovoljan posao za R 47 da nemora ništa više raditi napred. ::namigivanje::
Više slika će biti kasnije samo recite koji deo i biće.
 
Hidro.
Post je spojen: [time]1273242819[/time]
_________________________________________________
23wl4ya.jpg


Post je spojen: [time]1273275935[/time]
_________________________________________________
Kada ga ne koristim onda stoji ovako.
e9g287.jpg

Post je spojen: [time]1273308789[/time]
_________________________________________________
Ovo je najniži radni položaj.
Post je spojen: [time]1273341252[/time]
_________________________________________________
a3e33a.jpg

Post je spojen: [time]1273374274[/time]
_________________________________________________
Ovo su položaji u kojima stoje poluge kad se kači ili kad je nepotreban pr. hidraulik.
2s9sojq.jpg

Post je spojen: [time]1273406801[/time]
_________________________________________________
Nadam se da je dovoljno vidljivo da se vidi kako je konstruisana hidraulika.
 
Imam rakovicu 60 1978god, nece da pali..
Odem do majstora, skine covek alnaser stavi ga na sto sve radi ko doxa..
Pogledamo zamajac,a od zuba ni z..
Sad ga palim tako sto ubacim u trecu, pa ga gurkam dok ne naidje na jedan deo gde ima malko zuba, i onda upali ko mina ne treba mu mnogo..
Al ako ne upali :zli: , ponovo gurkaj..
Interesuje me da li je neko to menjao - od prevrtanja zamajca nema nista posto gde nema zuba tu stvarno nema zuba, slizali se po celoj duzini, a ovo malo gde " ima" ima samo donja polovina..
 
@agrotraders- svaka čast, samo nisam siguran da li bi najniži radni položaj trebo biti još malo niži
@čika jovo- a što ne dodješ sledećeg 15. u palanku i nadješ polovan zamajac, ja drugo rešenje ne vidim
 
ja idem skoro svakog 15 u palanku, ima onaj na kamionu sto prodaje rasturene rakovice, al nisam vadjao da ima zamajac..
Da li je na zamajcu venac koji se menja?
Nije valjda da se ceo zamajac menja?
Da li neko ima ideju koliko bi taj zamajac kostao?
 
Raspitaj se koliko košta nov venac (zupčanik na zamajcu), nema potreba da menjaš ceo zamajac.
 
Čika Jovo da bi zamenio venac na zamajcu moraš da razdvojiš traktor na pola, skineš korpu ,zamajac i stari venac a novi ugreješ i nabaciš na venac da sam naskoči bez kucanja čekićem, sačekaš da se ohladi i montiraš obrnutim rasporedom.
 
Jel neko ovo video uživo? Proizvodi li se i prodaje? Kolika je cena?

Rakovica 50DV

2gt6jat.jpg

:ppozdrav:
 
totalno razocarenje.....ja imam rakovicu 65s, danas sam bio kod njih da uzmem nov motor.....kosta 3200e......znaci nisu normalni, ceo traktor je 9000....e da bog da propali i da se tu gde se nalaze napravi park pa da kerovi imaju gde pisati, bar neke vajde da bude!!!!!!!1
 
Nazad
Vrh