IMR - Rakovica

e jbg...pa dobro sada ce biti sigurno bolje... :D
ipak je to relativno mlad traktor...ja imam rakuvicu sedamdeset i neko godiste nzm tacno..
hos uvek nije videla ni kljuca ni srafcigera,a tera kao nova... ::namigivanje::
 
kad pocnu da se cuju onda :zli:
Svako ukljucivanje blokade,ako nije dobar zazor diferencijala,se odrazava na njima.Pritiskom blokade reaguje se na srce diferencijala,ako ima lufta ono se pomera tako da lezaj ne stoji dobro u svom kucistu i trosi se.Vremenom se luft povecava,trkaci stradaju,lezaj se prospe,valjak upadne gde ne treba i :zli:
Blagovremenom proverom zazora se sve to izbegava.Zazor se podesava vadjenjem podloski.
Kod mene nisu bili losi lezajevi ali ipak posle 20 god. to nije skupa investicija.Neka ovi sluze toliko i :D
 
Naši biseri od konstruktora ni toliko nisu bili u stanju da izmene, to je semering colovne mere preuzet od perkinsa, i nisu bili u stanju da ga zamene sa nekim iz standardne milimetarske ponude.... A Masey Ferguson proizvodi ceo traktor u milimetarskom sistemu za tržište gde se koristi metrički sistem....
 
kakav standard...kada su nasi napravili nesto dobro?Pored rakovice 65 imam i mf-a 35 iz 1965 god.,koji ne zna za kvar.A od rakovice me glava boli i ako je mladja "samo" 25 god! :haha:
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

dragan82 jesi li izvadio klip od hidraulike, ako nisi javi pa da ti kazem postupak jer ja sam to radio. :ppozdrav:
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

meni se dasava da pod vecim opterecenjem na r-65 izbaci ulje na cep gde se sipa ulje za hidrauliku
dali ima neko ovakav problem
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

Topalovic. Meni ulje izbacuje samo tada kada imam visak ulja. Znaci to se desava i meni na rakovicu 60. Ja znam samo ovoliko da ti odgovorim. :cao:
Kosjerac. Nisam nikada iyvadio cilindar. Skinuo sam hidraulik, ali nisam znao da skinem cilindar. Kazi mi kako se to radi. :ppozdrav:
 
Odg: Hidraulik na Rakovicu 60

Sasvim lako, prvo skines razvodnik sa prednje strane, spustis ruke hidraulika u donji polozaj da klip izadje u prednji polozaj, uzmes dva sravcigera i potkacis klip pod onaj zeger prsten i nategnes ga na" vagu" i on izlazi napolje. Tu na klipu ispod zegera imas jedni podlosku i sesirastu gumicu, zamenis gumicu vratis podlosku i zeger ( pod uslovom da klip i hilzna nemaju "riseve" ), stavis onu veliku gumicu u kanal oko klipa i one dve male na svoja mesta i to je to ( operacija uspela pacijent umro :haha:) :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh