IMR - Rakovica

blaz je napisao(la):
jer ima ko kakvu ideju kako smanjit buku u kabini od R65:haha:?
ovako...provereno...3 cm sundjer i deblji skaj-i to izgleda ovako+ obavezno gume pod haubom,okohaube i kabine itd...
i3gjrq.jpg
 
Pozdrav! Jel bi mogao neko ko ima rakovicu bez prednje vuce da postavi koju sliku prednjeg trap, pod uslovom da ima hidraulicni volan. Znaci, zanima me polozaj hidraulicnog cilindra, spona, cevi.
Unapred zahvalan!
 
blaz je napisao(la):
koji bi mogo bit razlog vece potrosnje na R65?
ako razlog nije u uslovima rada (teško izvodjenje operacija ili teranje do maksimuma) razlog može biti u zaprljanom vazdušnom filteru , loše gorivo ( biodizel ili eurodizel), neispravne dizne , loše zatvaranje ventila , PVP u lošem stanju .... itd. ovo su samo neke smernice i šta bi trebalo proveriti
:cao: :cao:
 
Evo i moja rakovica 60:
2a9nu3o.jpg

Radio sam tocno prije godinu i nešta na njoj generalku to sam ju iz šupe istero, probo sam orat s njom, par njih mi je reklo da se nemoze orat dok nisam uzeo rajkino upustvo ima neka kao ručica dole ima dva položaja mislim da su to P=KONTROLISANI POLOŽAJ A IMA I KONTROLISANI OTPOR ali sam zaboravio kojim je on slovom označen.... :ppozdrav:
Brali smo i kukuruz s njom ima nove gume prednje sijem s njom sijacica za soju 6-redi prskalica nekad 440l, nekad 600l Leško, rasipač Megametal neki manji a probo sam radit i s amazone u kojeg stane 1T i nasuli smo u njega 800kg i lagano na jednoj suvoj njivi razbacili jel nesmjem dat gasa ljuja ju dosta iso sam 1.brzom....
Od mene samo dobre rijeci za Rakovicu sviđa mi se taj traktor...! :D :cao: :ppozdrav:
 
ja topling zakacim na 2 tj srednju rupu....a tanjiram sa ovom tanjiracom(nzm jej nariv) uglavnom ima 6 diskova.Ovo je slikano pre mesec dana,pre nego sto sam poceo da radim malo sam je sredio.. :cool:

 
wbduh4.jpg



v5fuih.jpg



24pe4ut.jpg



2d6jfw0.jpg



23s9ixg.jpg




striceva rajka, rasturili se dva lezaja sto drze osovinu, razlog nepoznat, dali je to sto ulje nije menjano ili godina proizvodnje ne znam.
jedino je dobro sto nije isao brzo kad mu je tocak ukocio, da je isao 3 brzom pod teretom svasta je moglo da se desi
 
I ja tanjiram sa leskovackom tanjiracom 28 diskova,1 brzom,a topling u srednju rupu.To kad tanjiram za zito neorano,a oranje skoro i da ne tanjiram.Sad sam prvi put probao da setvospremiram sa toplingom u gornjoj rupi i bez tockova na spremacu i dobro je islo.To sam procitao ovde na forumu.Hvala! :D :cao: :cao:
Post je spojen: [time]1270581884[/time]
_________________________________________________
igor74 je napisao(la):
dukej je napisao(la):
Koliko vam brzo diže hidraulik na Rakovici? Kod mene na Rakovici 65 je prilično spor, naročito dok se ne ugreje ulje u hidrauliku, a to može da potraje i dok ne uradim nekoliko jutara. To mi posebno smeta kad radim npr. sa setvospremačem, i onda na kraju svakog prohoda moram da stanem dok ona ne podigne hidraulik pa nepotrebno hakam kvačilo a i gubim vreme. Kod IMT-a samo povučem ručicu i setvospremač je odmah gore i samo okrećem na leniji bez zaustavljanja. Inače hidraulik kad digne ne upušta, dok na IMT-u polako spušta ako ugasim traktor.

I još dva pitanja, gde treba da stoji strelica na onom šrafu za izbor rada hidraulika kod rada sa setvospremačem? Ja je okrenem na gore, da li je to dobro? I da li na podiznim polugama koristite rupu ili prorez za rad sa setvospremačem?
toje problem kod svih rakovica ovih dana cu staviti oprugu ispod servo ventila pa cu vam javiti utiske, sto se tice srafa ja ga okrenem na levo i podignem orudje i onda spustam i okrecem sraf prema gore dok ne dobijem zeljenu brzinu spustanja. kad radim sa povrsimskim orudjima uvek su poluge u prorezima :cao:
U jeb..... i ovo nisam znao, da treba poluge da su u prorezima :sta: :sta: Hvala!
 
igor74 je napisao(la):
blaz je napisao(la):
koji bi mogo bit razlog vece potrosnje na R65?
ako razlog nije u uslovima rada (teško izvodjenje operacija ili teranje do maksimuma) razlog može biti u zaprljanom vazdušnom filteru , loše gorivo ( biodizel ili eurodizel), neispravne dizne , loše zatvaranje ventila , PVP u lošem stanju .... itd. ovo su samo neke smernice i šta bi trebalo proveriti
:cao: :cao:

problem je bio u diznama radila je samo na jednoj.......hvala
 
Pozdrav!Evo i moja R 65 je stala na noge.Uradjena generalna,korpa,lamele,d.lezaj,lezaj spojnicke,lezajevi diferencijala,namesten zazor dif.,kocnice,elektrika,farbanje...Pojela mi ::novac:: :udri:
Post je spojen: [time]1270622481[/time]
_________________________________________________
http://i43.tinypic.com/122jb04.jpg[/I
[right][size=1][color=#135d37][b]Post je spojen: [time]1270654990[/time][/b][/color][/size][/right]_________________________________________________
[img]http://i43.tinypic.com/2ldx108.jpg
Post je spojen: [time]1270687479[/time]
_________________________________________________
2ldx108.jpg

Post je spojen: [time]1270719984[/time]
_________________________________________________
33wxxqt.jpg

Post je spojen: [time]1270752494[/time]
_________________________________________________
sg2tg9.jpg
 
Sika je napisao(la):
odlicno izgleda.. :D
a koje je godiste ako nije tajna?? :cao:
april 1990.Kupljena u srecno vreme i izdrzala je 20 god.,bez vecih ulaganja do sada.

Post je spojen: [time]1270792854[/time]
_________________________________________________
Nebi ni sada stala da nije otkazala uljna pumpa.Upalio sam je na mrazu i ostavio je da radi dok ja popijem kafu i posle par minuta :zli: :udri:
 
Nazad
Vrh