IMR - Rakovica

Ja znam da je IMR-76 oko milion i 65.ooo dinara,ali pogledaj na netu,DOO"Coric agrar" Basaid tamo ima sigurno... :ppozdrav:
 
i ja se neckam da li da uzmem novu Rajku 76 kod mene u selu je jedan kupio jesenas Rakovicu 76 (novu) i ima 80 rh i napatila ga je zesce kad je hteo da opere traktor otpalo mu je 90% farbe ovi iz servisa kad su dosli nisu mogli da veruju a i dizne je menjao bile su neke stare u njoj a ona nova a za mesec dana mu istice garantni rok
 
IMT558 je napisao(la):
i ja se neckam da li da uzmem novu Rajku 76 kod mene u selu je jedan kupio jesenas Rakovicu 76 (novu) i ima 80 rh i napatila ga je zesce kad je hteo da opere traktor otpalo mu je 90% farbe ovi iz servisa kad su dosli nisu mogli da veruju a i dizne je menjao bile su neke stare u njoj a ona nova a za mesec dana mu istice garantni rok
neki dan pitao za novu 76 u agroridu kazu da je cena oko1220 hiljada sa kabinom i pdv i odbijenom subvencijom. a sto se tice kvaliteta mislim da je RAKOVICA dobra to sto se desilo tvom komsiji moze biti posledica loseg goriva. nedaleko od mene covek je kupio letos R65 i sad ima oko 50 sati, prosle nedelje je bio servis i skinuli su glavu motora. bio sam prisutan kad su skidali glavu i nisam mogao verovati sta sam video. ventili i klipovi su bili slepljeni nekom masom koja je dosla sa gorivom. kad su izvadili gorivo iz rezervoara bilo je oko litar necega sto ja neznam da objasnim sta. da nevolja bude veca desetak dana ranije jedan MTZ je kod istog prijatelja razbio blok. pretpostavka je daje uzrok isto gorivo, gorivo je kupovao na jednoj privatnoj pumpi. mi smo imali 5 novih rakovica , zadnju smo kupili 2002 i nikad nismo imali problema sa njima. :cao: :cao: :cao:
 
ja nesto i nemam poverenja u ove novije traktore(nase domace), jesenas su stigla kod mene u selu dva novba fergusona, dva rodjaka ih kupila, od iste firme.
Jedan se nije pokazao lose, da zanemarimo sto mu curi antifriz i ulje na sve strane, dok drugom je na 5rs pukao semering na radilici i propisao ulje i bili iz servisa pa sredili.
Kada ga je razradio posle nekih 50-60 sati on zakacio berac da obere svojih dva hektara sto ima, i tada mu je motor poceo izbacivat ulje na auspuh 3l po hektaru, pa su mu sada uzeli motor da rese taj problem.
A ovaj drugi sto mu se kao dobar pokazao, uplasio se i zakacio odmah plug da ga proba u oranju malo da se vidi dali ce i on da trosi i izbacuje ulje.
tako da ne znam sta da mislim o nasim traktorima, imao sam prilike pre par godina da idem u IMR po neke delove za rajku i ljudi ono je jadno kako izgleda onakav gigant, pune kancelarije, a u pogonu vidis samo par ljudi koji sklapaju jedan traktor, onako lagano kao da imaju celu vecnost na raspolaganju.
ne znam sta bih radio ako bih trebao da kupim novi traktor, ja bih se sada pre odlucio za neku ocuvanu rajku nego za novu :cao:
 
nemojte da se sekirate i kod mene jesenas kupljena rajka 65 sva farba spala ispod blatobrana ali zato serviseri dosli sa cetkicom i hteli da je ponovo ofarbaju :haha: :haha: :haha: kad mene nestrefi slog a oni zamalo da popiju batine.Motor je izgleda ok nigde ne curi ulje iako sam vec sa 20 sati isao u oranje i bas je ganjao kao da nije moja za sad nemam zamerku sem farbe i par nekih sitnica tipa nenastelovan trap,nesipano dovoljno ulja u reduktore......
 
Žalosno.ali za divno čudo,još po nešto proizvode.Kakve su nam druge fabrike oni su još i dobri.A to za semering,pa to je normalno,kad privatnici prave delove.Dok su pre 30 godina sve pravile državne velike firme,onda je i valjalo...
 
Eh, ...., kad se setim, al se nekad dobro jelo........bas!
Nema vise toga, sad ti je : Drzi bure vodu dok majstori odu.
Lik je kod mene uz'o novog fergusona 539 pre godinu dana i brzo ga prodao, ....., nezam sto? :haha: :haha: :haha:

Sve je to obican lom, pa gde ima nov traktor za 5-6 K eura!!!!
 
ja sam cak video na nekim novim traktorima neke poluge varene, a te poluge na starijim traktorima su iz jednog dela, kao da su uzeli neki stari traktor i reparirali ga, pa prodaj kao novo.
Zbog cega su i u ostalom pustili taj program staro za novo :cao:
 
nisam mislio na nosece poluge , nego poluge koje idu za kvacilo i kocnice, kod starijih fergusona sam video da je to iz jednog dela, a kod ovih vareno tamo gde ja mislim da nebi trebalo, ali mozda su to promenili
 
Na mojoj rakovici 65s (2007 god.) nosece poluge su varene,ali ja se ne brinem,imaju ispod vara ojacanje :haha: :haha: :haha:
 
Koliko vam brzo diže hidraulik na Rakovici? Kod mene na Rakovici 65 je prilično spor, naročito dok se ne ugreje ulje u hidrauliku, a to može da potraje i dok ne uradim nekoliko jutara. To mi posebno smeta kad radim npr. sa setvospremačem, i onda na kraju svakog prohoda moram da stanem dok ona ne podigne hidraulik pa nepotrebno hakam kvačilo a i gubim vreme. Kod IMT-a samo povučem ručicu i setvospremač je odmah gore i samo okrećem na leniji bez zaustavljanja. Inače hidraulik kad digne ne upušta, dok na IMT-u polako spušta ako ugasim traktor.

I još dva pitanja, gde treba da stoji strelica na onom šrafu za izbor rada hidraulika kod rada sa setvospremačem? Ja je okrenem na gore, da li je to dobro? I da li na podiznim polugama koristite rupu ili prorez za rad sa setvospremačem?
 
Dukej strelica na onom srafu kada je na gore tada ti hidraulik sporo dize i sporo spusta, kada ti je okrenuta prema levom tocku tada brzo dize i brzo spusta, a prema desnom tocku kipovanje.
Koje ulje koristis, ja sam par godina stavljao u hidraulik sae30(cuo sam da je bolje za njega)ali niuje jer je dosta gusto i dok se ne zagreje ne moze da radi lepo, a sad sam ponovo poceo da stavljam hidrol68 i nemam problema, mada kod svih rakovica hidraulik malo kasnije dize od imt-ovih traktora.
Takav je sistem kod nje, npr. taj sraf sa stelicom ti je jedan obican ventil koji regulise gde ce ulje da ide i kojom brzinom.
A jos nesto proveri i filter za ilje u hidraulik, evo slika gde se nalazi i obelezio sam ga.



313pvh4.jpg
 
Hvala!

Okrenuću šraf da strelica bude prema sredini traktora pa ću probati. :ppozdrav:
 
dukej je napisao(la):
Koliko vam brzo diže hidraulik na Rakovici? Kod mene na Rakovici 65 je prilično spor, naročito dok se ne ugreje ulje u hidrauliku, a to može da potraje i dok ne uradim nekoliko jutara. To mi posebno smeta kad radim npr. sa setvospremačem, i onda na kraju svakog prohoda moram da stanem dok ona ne podigne hidraulik pa nepotrebno hakam kvačilo a i gubim vreme. Kod IMT-a samo povučem ručicu i setvospremač je odmah gore i samo okrećem na leniji bez zaustavljanja. Inače hidraulik kad digne ne upušta, dok na IMT-u polako spušta ako ugasim traktor.

I još dva pitanja, gde treba da stoji strelica na onom šrafu za izbor rada hidraulika kod rada sa setvospremačem? Ja je okrenem na gore, da li je to dobro? I da li na podiznim polugama koristite rupu ili prorez za rad sa setvospremačem?
toje problem kod svih rakovica ovih dana cu staviti oprugu ispod servo ventila pa cu vam javiti utiske, sto se tice srafa ja ga okrenem na levo i podignem orudje i onda spustam i okrecem sraf prema gore dok ne dobijem zeljenu brzinu spustanja. kad radim sa povrsimskim orudjima uvek su poluge u prorezima :cao:
 
Nazad
Vrh