IMR - Rakovica

Ja čuo da je opet počela da radi od danas na fb sad neznam jel istina, jbg ljudima svima koji god rade negdje nešto kradu.
Osobna kultura
 
Brate da li mi verujes da se najezim kada procim onaj natpis na bloku INDUSTRIJA MOTORA RAKOVICA. Deluje toliko mocno i veliko i onda se setim sta je to Rakovica danas i krenu mi suze na oci (Reci jednog coveka koji je skoro ceo zivot proveo radeci u njoj)...
 
Sta ce biti fabrika kao i pre,radi u jednoj smeni,do pre par meseci je radila u dva ili tri smene,kud ces bolje,fabrika ima posla,jeste zastarela ali radi i trazi se.E sad sto neki zele i pokusavaju da je udave je nesto drugo,uglavnom nije ni blizu sitacije IMT-a,nikom nista ne duguje,radnici redovno primaju plate.Jedini problem je sto im drzava napakovala neku astronomsku kamatu na neki kredit propale Beobanke,tacnije sistemacki oce da je upropaste ali se diretore i radnici nedaju,dokle ce izgurati neznam,neka im bog u pomoci.
 
Nekako nemogu vjerovati da se rakovica održala a IMT nije, gdje je imt daleko veći od rakovice, a kad sam bio na sajmu u NS, rakovica mi se činila dosta povoljna u odnosu na IMTa


koliko danas dođe rakovica 65 sa i bez dv? i ova od 76ks ako netko zna
 
Niti je unistena niti pokradena,fabrika radi normalno za etiopiju i egipat,nije radila za novu godinu i praznike i neko je jedva docekao tu vest kao da je pusta i prepustena slucaju,a slucaj su ptice grabljivice:osmeh:

Ne bih reći jer je ovaj iz Hrvatske zvao za nov motor ima prodavnicu i nije mogo da naruči jer su rekli da je zatvorena.
 
Rakovicu vise nemozete da kupite jer je fabrika zatvorena,radnici su uzeli otpremnine. Ako uspeju da vrate dugove prodajom dela imovine mozda ce poceti proizvodnju. Drug hteo da kupi novu 65 i jednostavno nema, jedino ako nadjete negde zaostale neprodate od pre zatvaranja. Pozdrav.
 
Rakovicu vise nemozete da kupite jer je fabrika zatvorena,radnici su uzeli otpremnine. Ako uspeju da vrate dugove prodajom dela imovine mozda ce poceti proizvodnju. Drug hteo da kupi novu 65 i jednostavno nema, jedino ako nadjete negde zaostale neprodate od pre zatvaranja. Pozdrav.
E sad smo sto se tice industrije udarili k..com u ledinu:udri:. Sto je bilo, bilo je. Najpre DMB, zatim IMT a na posletku IMR! Sve 3 firme imale ogroman kapital, a negde sam procitao da je Rakovica bila jedina fabrika u ovom delu evrope koja je imala sistem za vestacko odlezavanje odlivaka i drugih delova.
Sad samo uvoznici najjeftinijih traktora trljaju ruke...
 
Jedna "Africka" Rakovica. Slika sa Dobre Z.


12642547_978040138900366_1097087153557475626_n.jpg
 
Nazad
Vrh