IMR - Rakovica

ja sam u ovakvom stanju kupio 560 sa 1300 i nesto sati, platio 2500e i zamijeni ovo, zamijeni ono i nabacim jos 1300e sa pogonskim gumama. a jos nisam kupio prednje gume, auspuh, opravio limariju. moj zakljucak iz ovog iskustva je bolje kupiti traktor koji je juce radio kod gazde nego drliju koja je stajala 10 godina.
Meni ovaj traktor izgleda bas dobro. I da kupis drlju za te pare, nakucalo bi se mnogo stvari da bi ga samo osposobio da radi kako treba, a opet ne bi bio ofarban i pitanje da li bi imao nove gume:ppozdrav:.
 
Nije uopste toliko laka napred,imao sam je godinama i nema niakvih problema sa upravljanjem,mogu da se nabace 150-200kg tegova ali nemora.kocnice nisam koristio osim u sumi a na njivi nema potrebe.jeste laksa od 565 napred ali je teska kao 558 napred.
 
Teska je napred,moj burazer je rastavlja napred za opkladu ali 558 nije uspeo.Volem 65-cu,lep je to traktor ali 60-ku nooo,taj njen hidraulik s 3 kile ulja i kardan da bi radio ovaj hidraulik nije odgovaralo moji potrebama.Komplikovanooo.
 
Najveca mana na 60 je hidraulik,to iskljucivanje vratila me nervira strasno da sam je zadrzao u vlasnistvu prepravio bih hidraulik da bude nazavisan od vratila ali nisam hteo.rakovica je kvalitetna masina sa nekim nedostacima koji su mogli biti reseni a nisu kao i svaki ima dobrih i losih strana.
Evo nasao sam kolika je tezina Rakovica na prednjem mostu bez tegova.845kg.558 820kg,560 945kg
 
Naravno,kada su poceli proizvoditi 65-cu resili su dosta mana ali nazalost s vremenom se ostalo na istom.Generalno nije los traktor,pouzdan menjac,motor kao i kod IMT provereno,hidraulik veliki minus ali je opet bolji nego na 60-ki.Takodje velika mana je onaj sklepani vucnik koji mora svaki put da se odsrafi iz trupa da se okrene na dole,kao i mnogo spor kardan u osnovnoj varijanti,jednostavno to fabrika nevidi i tera po svom.
 
Nije problem da vrti kardan vec je drugi problem:
Rakovica 60 nemoze ljudski da iskipuje ni prikolicu a tek berac moze da izvuce klipove do pola i nestalo ulje u hidraulici.Rakovica 60 ima katastrofalan hidraulik u koji staje jako malo ulja,bolje receno nista pa samim tim i sama hidraulika radi neprecizno jer se jako mala kolicina ulja vrti kroz zupcastu pumpu ispod sedista i ta mala kolicina ulja u minuti nemoze normalno da napaja klip za podizanje poluga.To je kasnije reseno na rakovici 65 i ona ima bolji hidraulik i daleko vise ulja u hidrauliku.
 
Rakovica 60 ima veoma jak hidraulik i jaku pumpu, pumpa i protok nisu uzrok loseg dizanja vec malo ulja, moj kum ima rakovicu 60 40godina i bere sa beracem i bez problema podize do kraja, u hiraulik staje 5l ulja a moze i vise i kada se zakaci berac ako je sistem prazan popije malo ulja i zafali pa onda se desi da nemoze da podigne.Ja sam taj traktor imao godinama rasturao sam hidraulik u parcice zanimalo me je kakav je, nastelovao sam ga i sklopio,kipovao je kao od sale bez problema a postoji dodatni rezervoar za ulje kada se koristi berac. ima puno Rakovica kod mene i niko nema problema sa beracem ljudi su nasli nacin da rese problem. Moja zamerka je jedino ukljucivanje vratila i veliki hendikep los hidraulik za oranje,jer traktor je tezak i jak a vuce plugove teze nego imt533 sve ostalo je dosta dobro.
 
To za kipovanje je prica,bar sam 100 puta jahao 60-ku jer ih ima kod mene u selu dosta,niko ne kipuje sa njom jer nemoze s 4-5 litara ulja da izgura klipove na beracu do kraja.Na Sempeteru nemoze kod mene zmajeva nema.Komsija ima ugradjen dodatni rezervoar,malo se namucio dok je ugradio da bi kipovao eko3500.U klip na beracu sempeter staje vise od 5 litara ulja(remontovao pa probao koliko staje),kako ga izgura do kraja?

Zeljko nisam napisao da 60-ka ima slabu pumpu i malu moc dizanja.

Pocerina,koje je godiste rakovica?
 
Nazad
Vrh