IMR - Rakovica

Znam za to,isto sam veci ljubitelj motora m34t nego dm34t ali sam mislio da ti imas r65 pa onda kudis 565 :)
 
Manite se mlaćenja prazne slame.... Bzvz ćemo ispisati par stranica,a da bude veći fazon za kratko vreme priča se opet ponavlja i opet mlaćenje prazne slame. Ko ima Rakovicu i Imt-a u dvorištu taj zna mane i prednosti oba traktora.
 
Тешко могу да сликам са самсунгом од 20 е са 20 допуне,а и слабо се разумем у електронику..А нисам знао да код вас у Товарнику мораш да имаш слику нечега ако имаш мишљење,то ми је ново?Све у свему то су трактори и не разумем поједине који се наљуте као да си им жену споменуо а не трактор..цццц

Nemoj badava da se upinješ u raspravu ako si 10 puta seo u neki traktor,što se tiče 5106-5136 o tom neću da raspravljam.Aj pozdrav.
 
Nema, rakovica kad povuce:



Pa sa takvom prikolicom je smešno i postavidi sliku i snimak. Svi kao rakovica vuče dobro plug a koji plug 755 i 756 koje većinom kod nas vuku sa 539 i 542 a i rakovicom je ne može veći pa onda je i grehota voziti ako isti poso uradiš sa manjim traktorom sa manje goriva a isti kvalitiet urađenog posla. Imali smo oba tako da znam ono što rakovica uradi isti poso sa istim oruđem uradi i 542 sa manje goriva. Treba iza njega kačiti šta vuče 560 i 565 da se vidi kako se ponaša onda ne ovako svi kače oruđe koji idu na slabiju konjažu i posle kažu ide rakovica samo tako.
 
Pa sa takvom prikolicom je smešno i postavidi sliku i snimak. Svi kao rakovica vuče dobro plug a koji plug 755 i 756 koje većinom kod nas vuku sa 539 i 542 a i rakovicom je ne može veći pa onda je i grehota voziti ako isti poso uradiš sa manjim traktorom sa manje goriva a isti kvalitiet urađenog posla. Imali smo oba tako da znam ono što rakovica uradi isti poso sa istim oruđem uradi i 542 sa manje goriva. Treba iza njega kačiti šta vuče 560 i 565 da se vidi kako se ponaša onda ne ovako svi kače oruđe koji idu na slabiju konjažu i posle kažu ide rakovica samo tako.


[video=youtube_share;AKBI9_FytWI]http://youtu.be/AKBI9_FytWI[/video] [video=youtube_share;hMa5CZj1ZbI]http://youtu.be/hMa5CZj1ZbI[/video] Ovde je orano bez blokade
Evo Attila@ ova kombinacija je kod mene 28 godina, da uzmem manji plug u ovakvoj zemlji opet nebih mogao da orem brze od trece spore, a 542 da je bio ovde pored mene sa 755 plugovima tesko da bi orao na ovoj dubini
Sto je najzanimljivije nigde nema tocka na plugu i tako vec 28 godina,a hidraulika samo pliva i odrzava dubinu
 
Kod mene sa 539 i 542 mogu da se vuku jedino 755 i to ne dublje od 20cm u suprotnom mora blokada i treca spora i potrosnja je veca nego na vecim traktorima,ja imam 754 plugove i izuzetno sam zadoviljan njima imaju veliki zahvat jesu malo tezi za vucu ali oranje odmice,prvom brzom nemogu nigde da orem jer je zemlja teska a uporedjivati 542 i Rakovicu je smesno razlika je ogromna prvo Rakovica je teza skoro tonu od 542,sira je,stabilnija mnogo jaca vece gume jednostavno to je mocan traktor u odnosu na tu nizu laksu klasu,ovde u mom kraju 90% ljudi koriste Leskovacke velike plugove ima ih vise vrsta neznam tacno koji je zahvat ali oru odlicno i niko nema tocak jer netreba,pustis do kraja na toplingu podesis da se plug ne zariva nego da ide onako kako treba i radis,nema razloga da se izmisljaju razne price koje nepiju vodu.Ja sam ugradio tockic koji koristim ponekad kada orem bas plitko za psenicu a moze i bez njega a za normalno oranje nema potrebe.

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;t4_x04704Hw]http://youtu.be/t4_x04704Hw[/video]
evo ovo je bilo pre par godina,bilo je suvo ugazeno tesko za oranje treca spora i blokirac i to sve na jednu stranu,sta bi radio 539 sa ovim plugovima?kopao bi u mestu.

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;RRy7gXxhQ9s]http://youtu.be/RRy7gXxhQ9s[/video]
ovo je bilo zimus sa tockicem koji nije uvek ni dodirivao zemlju sasvim je nebitan u toj prici.
 
Meni je ovo smesno,kad vidim da neko uporedjuje Rakovicu i Fergusona toje isto ko BMW i YUGO da uporedimo, pa valjda treba da se uporedjuje traktor sa traktor pribliznih konjskih snaga a ne sa razlikom od 20ks moze Rakovica60 sa imt 558,560,565, svako ima traktor prema svoje potrebe pozdrav
 
Evo par snimaka oranja od jesenas,na videu se sve lepo vidi,zada se radna dubina pluga,zatim komande hidraulika se ne diraju do zavrsetka brazde,da ne bude zabune po nekad je potrebna korekcija to svi znamo,al ne kao sto neki pisu da sa Rakovicom bez tocka ne moze da se ore i td...[video=youtube_share;bNDDY0YYUlE]http://youtu.be/bNDDY0YYUlE[/video] [video=youtube_share;0z82vmf9ngQ]http://youtu.be/0z82vmf9ngQ[/video] [video=youtube_share;Kdh1O8iIEc0]http://youtu.be/Kdh1O8iIEc0[/video]
 
JA sam zadovoljan sa svojom Rakovicom... Ima nesto preko 3000rs i jako je pouzdan traktor....

Od problema koje sam imao sa njom mogu nabrojati...

Polu osovina,lamela,vodena pumpa,AC pumpa i anaser.... Ostalo je sve prvo i nikad otvarano cak su prve i zadnje gume ali ovog leta se menjaju....

Truya- zasto tako krecete prilikom oranja???? Nabijete gas na 2000+ obrtaja pa tek tada pocinjete da pustate kvacilo???? to doprinosi samo brzem tosenju lamele...

Ja prilikom okretanja jos u pokretu spustim plug i kako motoru postaje tesko tako dodajem gas do nekih 1600-1700 obrtaja... :sta:

- - - - - - - - - -

Evo moje Rakovice zavrsila je sa prevozom vode za prskanje i sad ceka sledeci posao... Kosenje Lucerke...

Dobro se drzi za svoje godiste 86-to ali je i dobro odrzavamo i cuvamo sve traktore... I samo ja i moji ih vozimo...

img2968.jpg
 
Pa moji su do bre par godina radili samo svoju zemlju bez zakupa a imali smo tad 3 traktora pa je ona radila teze poslove...

Sad radimo malo vise ali se isto radni sati podele na 4 traktora pa nije strasno nista.... Ubedljivo najvise radnih sati spuca Imt 539 i Vladimirec jer najvise poslova rade.. Posebno 539 kad bere kukuruz i balira...

Rakovica mi najvise radi transport i pomaze malo u oranju mada sve manje imam vozaca za nju pa sam primoran da orem sam... (cale mi zaposljen) pa nema ko da mi pomaze da oremo sa 2 traktora...

Ali snalazim se... :ppozdrav:
 
Ciro druze,verujem to me to pitas zbog prvog snimka gore postavljenog :osmeh: inace nikad ne krecem tako vec kao sto si i ti opisao postupak,tako sam tu morao krenuti jer mi je u jednoj ruci telofon i snimam,drugom rukom saltam i prdrzavam upravljac a stajao sam uspravno da bi snimak bio pregledniji dakle ne mogu koristiti nozni gas,za par puta nece joj nista zafaliti :ppozdrav:
 
Izvini onda... Mislio sam da stalno tako radis jer sam vidjao da neki tako rade... Tebi zbog snimka je opravdano... :ppozdrav:
 
Ja jedino u transportu dajem gas do nekih 2000 obrtaja retko kada vise,nema potrebe da urla na 2200obrtaja a brzina je za nijansu veca,velika je razlika u radu na 2000 i 2200,najbolje je od 1500 do 1800 tako ide u oranje kod mene i jos nesto da napomenm za moju rakovicu koja je u dobrom stanju,ima 6500radnih sati kupio sam je sa 5000,77godiste malo vozena ali hteo sam da kazem da nije brza nego 539 ili 558,cak je 539 sa vecim gumama brzi od mene jer koristim obadva traktora povremeno,kad ima vece gume 16.9.28 onda je druga prica ali daleko od toga da je brza kao sto se prica,ja nikada nisam vozi sa gasom do daske nikada duze od minut dva jer mi je zao traktora,nema svrhe raditi tako nesto.
 
Nazad
Vrh