IMR - Rakovica

Sredjivanje i skracivanje vucnika na Rakovici
da0u.jpg

8mcf.jpg
 
Jedino sa nekom bas ozbiljnom jedosovinkom ce se propinjati sa orginalnom poteznicom... Nikad nisam imao takav teret da me propine prikolica...

Doduse jednosovinku slabo i kacim kad treba nesto teze da se preveze,lakse mi je sa dvoosovinkom a i vise stane i lakse se vozi ....
 
Propinje se ona sa jednosovinkom samo tako. Čim prikolica negde zapadne a traktor na tvrdom odmah se diže. Kad god vučem neki veći teret po strani stavljam sve tegove napred.
 
U mom kraju niko sa Rakovicom ne koristi taj vučnik. Svi jednoosovinke kačaju na nosač koji inače drži vučnik tj. ovo lučno čudo sa rupama

rakovicasapumpompozadi.jpg


Kod nas nije ni moguće koristiti dvoosovinku a pošto je sve redom pod nagibom i jednoosovinke se moraju kačati što je moguće bliže traktoru. Najviše problema sa tim imaju vlasnici Zetora (bez prednje vuče) sa novim tipom automatske kuke koji je dosta isturen napolje tako da je ples na dva točka redovna pojava u berbi kukuruza.
 
Jedino sa nekom bas ozbiljnom jedosovinkom ce se propinjati sa orginalnom poteznicom... Nikad nisam imao takav teret da me propine prikolica...

Doduse jednosovinku slabo i kacim kad treba nesto teze da se preveze,lakse mi je sa dvoosovinkom a i vise stane i lakse se vozi ....
Idi bre Ciro ti kao da nemas Rakovicu.Cim ima malo tereta u prikolici a,zakacena je preko tog vucnika odmah podize prednjinu!
Homoljac bolje da si kupio automacku poteznicu.
 
Idi bre Ciro ti kao da nemas Rakovicu.Cim ima malo tereta u prikolici a,zakacena je preko tog vucnika odmah podize prednjinu!
Homoljac bolje da si kupio automacku poteznicu.

Nemam veliku jednosovinku u nju stane oko 2000kg psenice i retko kad je i kacimo za nesto teze... KAd se ide po 3-4t onda ide dvoosovinka...
 
Nemam veliku jednosovinku u nju stane oko 2000kg psenice i retko kad je i kacimo za nesto teze... KAd se ide po 3-4t onda ide dvoosovinka...
Nemam ni ja veliku jednoosovininku.Ali u vrsaju stavim daske za kukuruz i nosim 3500kg psenice,plus na nju zakacim drugu jednoosovinku bez stranica u koju stane 1600kg psenice.
 
Kod mene u kraju niko ne koristi originalnu poteznicu vec kace na nosac poteznice koji je blizi traktoru,jednostavno nije moguce voziti veliki teret na toj dugoj poteznici,Ursus i 558 isto imaju problem sa dugom poteznicom ali za 558 ima kuka koja je blizu traktora.Ja sa rakovicom kacim jednoosovinku 4500kg psenice neoseca,teren je blago brdovit ali svuda izlazi i ne propinje se,6metara drva na prikolici vuce bez problema,mnogo je bitno gde se kaci.
 
nova rakovica 65...nova ima li neko i moze da kaze misljenje i posto je bez subvencija ili imt nov u tom rangu
Има овде људи који су покуповали нове Раковице, прелистај мало тему уназад па можеш конкретна питања поставити на приватну поруку.
По мом искуству, даста пропуста у изради што сам и очекивао, али и најјефтинији трактор те снаге.
За цену назови неког дилера или најбоље директно фабрику.
ИМТ је скупљи за коју хиљадарку.
 
Je l' ima neko možda da proda ovakvu poteznicu? (Pod poteznicom podrazumevam onaj deo koji se šrafi za traktor, tj. onaj deo gde je na donjem kraju onaj polukrug sa rupama, a ovaj donji (pokretni) deo za koji se kači jednosovinka, kao i onaj gornji gde se kači dvoosovinka, mi ne trebaju.)
 
Nisam kupio kuku jer je mnogo blizu i udarace mi krila od kabine u prikolicu a sto se tice propinjanja ja sa teretom vise predjem na zadnjim tockovima prednji lebde svo vreme....tegove ne koristim tesko mi se okrece volan . Bas stvarno Cira ko da nema Rakovicu :)
 
Има овде људи који су покуповали нове Раковице, прелистај мало тему уназад па можеш конкретна питања поставити на приватну поруку.
По мом искуству, даста пропуста у изради што сам и очекивао, али и најјефтинији трактор те снаге.
За цену назови неког дилера или најбоље директно фабрику.
ИМТ је скупљи за коју хиљадарку.

Moj komšija je prošle ili pretprošle godine kupio novu R65 i odmah je imao problema, traktor nije imao snage, dimio, duvao, puhao, trošio ulje, nema šta ga nije snašlo. Kada su otvorili motor (u garanciji naravno i u servisu kod prodavca) imali su šta da vide. Opruge na ventilima nisu valjale, valjda treba da idu po dvije opruge, veća spolja i manja iznutra a kod njega nije bilo tih manjih i nešto nije bilo u redu sa karikama, ili je falila po jedna ili su bile polomljene, ne sjećam se. Kada je to otklonjeno (sve u okviru garancije) traktor se preporodio i počeo da radi "kao nov" i od tada nema nikakvih problema.
 
Evo kako je kod mene resena kuka. Polumesec je odsecen, ubacena je ploca i kuka od kamionske prikolice. Mogu da stavim i onu stipaljku odozgo, ali mi ne treba. Planiram da napravim gornju poteznicu kao na slici sto je @zombie_666 postavio, s tim sto bi mogla da se skida, dakle bila bi pricvrscena srafofima. Veoma retko koristim dvoosovinku pa zbog toga.

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
nova rakovica 65...nova ima li neko i moze da kaze misljenje i posto je bez subvencija ili imt nov u tom rangu
Moje misljenje i nova i stara nevrede corav dinar,to je polu traktor,imas a nemas.Sve nedoreceno i nedovrseno.Dobra strana su okretnost i dobra blokada a sve ostale su lose osobine.Hidraulik je vrhunac fabrickog promasaja uz previse lak prednji kraj,lamela se lako zapali,menjac borba coveka i palice,spor kardan,jednom recju Promasaj veka.U srbiji je u masovnoj upotrebi samo zbog niske cene,inace da je cena kao i nekog konkurenta u toj klasi nebi je ni pogledao narod.Ovako narod kupuje ponajvise sto je jeftina i sto je komsija kupio.
 
Moje misljenje i nova i stara nevrede corav dinar,to je polu traktor,imas a nemas.Sve nedoreceno i nedovrseno.Dobra strana su okretnost i dobra blokada a sve ostale su lose osobine.Hidraulik je vrhunac fabrickog promasaja uz previse lak prednji kraj,lamela se lako zapali,menjac borba coveka i palice,spor kardan,jednom recju Promasaj veka.U srbiji je u masovnoj upotrebi samo zbog niske cene,inace da je cena kao i nekog konkurenta u toj klasi nebi je ni pogledao narod.Ovako narod kupuje ponajvise sto je jeftina i sto je komsija kupio.


Koliko si radio sa njom i sa tim hidraulikom baratao pa da tako uporedjujes i pricas?
 
Koliko si radio sa njom i sa tim hidraulikom baratao pa da tako uporedjujes i pricas?
Da kazemo rodio sam se na rakovici i sve sto sam napisao potpisujem a ti reci da nije tako,koristim je i danas od drugara kad moram,vozim sad malog ursusa koji je takodje pun nedostataka ali sudbina je tako htela:osmeh:Dosta ima rakovica u selu ali polako kako ko proda i kupi IMT obicno kaze gde su mi oci bile.Vidim druze da ces reci da je rakovicin hidraulik savrsen ali moje misljenje je da je to sklepan poluhidraulik i sto rece jedan majstor sa youtube niko nece uspeti da napravi hidraulik kao masej ferguson.
 
Ja sam izuzetno zadovoljan,30.05.2013.je kupljena i za sad nijedan problem nije imala osim automata zmgavaca,i sa tim problemom je stigla kod mene.
Sto se tice podizanja prednjeg dela traktora nemojte skidati tegove pa nece da se podize.Sto se tice motora radi perfektno,redovna zamena ulja i redovno ciscenje filtera vazduha i to je to.

Drugar je kupio pre mene par godina i imao je problem sa motorom, 2 puta je do sad menjao motor,1 u garantnom roku a drugi put platio generalnu i sad je ok.
 
Nazad
Vrh