IMR - Rakovica

Ja licno nisam ni video tu lamelu i korpu niti me interesuje covek me pitao i ja hocu da mu pomognem.Pitao me kako se steluje kardanska lamela to je pitanje?
 
Ako te ne interesuje kako ćeš mu pomoći?
Al' ajd da ne idem u o.t.... Pogledaj sliku što je član dukej okačio. Broj 11 označava dve matice s'kojima se podešava zazor drugog stepena a koji iznosi od 0.9-1mm (vidi sliku) inače u praksi može da ide i do 1.5. O.K matica je ili 13 ili 14mm,a zazor se meri izmedju odstojnika sl.12 i prečke sl.15 kroz koju prolazi tegljač sl.19. Btw ovo je slika starog tipa kvačila tj R-60,60Super dok je kod 65 nešto malo drugačije baš kod ovog dela gde se podešava zazor drugog stepena ali razlika je minimalna pa samim tim ne verujem da ima potrebe da i takvo kvačilo objašnjavamo...
Nadam se da je ovo odgovor na pitanje.
 
Kolege moj starac radi neku rakovicu odnosno korpu i lamelu i kaze mi da je sistem kontra imt-u,da prvo ide kardanska lamela pa vucna dali je tako?I kako se steluje kardanska?
prvo ide kardanska pa vucna,Kardanska se steluje na ona tri srafa m8 ili 13kljic,zazor treba da bude podjednak nema pravila koliko treba da bude osim kada je sve novo a tada treba oko 1mm ali sve zavisi od drugih okolnosti,ja sam pre par dana stelovao drugi stepen nije tesko,mnogo je lakse nego imt i pristupacnije.

- - - - - - - - - -

Vise puta sam negde procitao da rakovici strada lamela u rikverc,voleo bih ako neko moze da mi objasni sta je uzrok?bavim se mehanikom,imam Rakovicu imaju je mnogi i nikada nikom nije crkla lamela iz tog razloga.nadam se da neko ima odgovor na to ja ga nemam a interesuje me.
 
Jel zna neko gde ima da se kupi nov hladnjak za R65 a da je jeftiniji od 16 000din na relaciji Sid-NS-BP-RU i SM i Jusel ?

- - - - - - - - - -

U Juselu je 14 900din.
 
Planiram sa rakovicom 65 da nosim rau prskalicu sa buretom od 660 lit. Posto je matori davno skinuo sve tegove da li mislite da cu imati problema sa propinjanjem na relativno ravnim terenima su mi njive, nema nekih velikih nagiba.
 
Planiram sa rakovicom 65 da nosim rau prskalicu sa buretom od 660 lit. Posto je matori davno skinuo sve tegove da li mislite da cu imati problema sa propinjanjem na relativno ravnim terenima su mi njive, nema nekih velikih nagiba.
Samo ako naglo pustas kvacilo,a najbolje stavi makar dva tega.Ja prskam sa agromehanikom 660l i rakovicom
 
Stavi ti njoj druze napred 5-6 komada i nema da pisne.. :osmeh: Nemoj da rizikujes... Sve jedno da stavis i 5-6 komada tegova trapu nece biti nista jer nosis teret pozadi... Ja za moju Rakovicu 65 imam 6 tega napred plus onaj sto se ne skida.. :osmeh:
 
Ma taj sto se ne skida je takodje skinut, nosila je jedno vreme onu sklopociju za prskanje u redove pa mi je tada dok su tegovi bili skinuti rodjak pokupio tegove. Hahahah Zna li neko da li cu morati da modifikujem puno nosace na rau za vece bure sad je ponavljam 440 a hocu da stavim 660.
 
Nije tema ali stvar ces najlakse da resis ovako,a ovo ce biti i jeftinije od ove cifre
https://www.polovniautomobili.com/oglas4468886/rau_660l/

Kroko druze, interesantno ali nekako bi radije novo bure kao ovo moje sto cu tebi da prodam. ;-) , moj ram je prefarban vec , pumpa remontovana pre par godina, promenjena creva, nebi da sad kupim to bure i da mi kvrcne i pukne, nekako je ta stara plastika valda od te hemije i sunca postane krta. Mislim da su ove novije plasticne mase nekako elasticnije i kvalitetnije
 
Posteno da ti kazem neznam jel ovo novo bure od 660 litara samo prosireno u stranu a leze na iste nosace ili je i nazad vece.Uglavnom rakovica nosi 660 litara bez problema.Koliko je teska sejalica za kukuruz sa sve kutijama za djubrivo pa je nosi veoma lako po ovim mojim brdima.
 
Provericu sutra, nije mi problem i da izmenim nosace. Pa ovaj ram i prskalica tebi u komsiluku. ;-) Desi mi se ponekad kad naglo pustim kvacilo i sa 440 zna da poskoci pa sam samo hteo da proverim od ljudi koji ih nose kakva su im iskustva. Cujemo se sutra.
 
Napred tri tega i nema da brines,rajka skace ali ima jak hidraulik,moze da nosi bez problema.
Ram i bure jesu tako da ako zatreba da pogledam tu sam.Cucemo se sutra i posalji slike:ppozdrav:
 
Rakovica se najvise propinje i bije je los glas zbog ocajno napravljenog kvacila,treba biti veoma vest i imati mnogo osecaja da bi prebacio iz vece brzine u manju uz brdo a da ne skoci a sve je posledica kvacila koje odmah lepi i traktor skoci u tome je problem on nije laksa napred od 558 i ursusa ali hoce da skoci ponekad a kada nosi teret a kvacilo se ne dira onda nema problema,ja sam nosio 550kg frezu i bez tegova jer ih nemam ni prednje ni zadnje ali nosi bez problema,ko ima tegove neka ih stavi jer je mnogo bolje kada ih ima,ja sam nabacio neki od 65kg napred i odmah je bolje.
 
Nazad
Vrh