IMR - Rakovica

Kad kipam sa rakovicom 60 naprimer sa beracom i dignem rucicu do kraja on kipa i ako kada je bunker skroz gore ne spustim rucicu malo probije mi ulje onde gde se zavija cev za kipanje tako da bunker nikad ne moze da ostane gore i stoji nego moram da pustam pomalo ,el zna neko sta je tu problem? :D
 
Kad kipam sa rakovicom 60 naprimer sa beracom i dignem rucicu do kraja on kipa i ako kada je bunker skroz gore ne spustim rucicu malo probije mi ulje onde gde se zavija cev za kipanje tako da bunker nikad ne moze da ostane gore i stoji nego moram da pustam pomalo ,el zna neko sta je tu problem? :D

Prelivni ventil je tu problem 99%...

- - - - - - - - - -

gde se to nalazi,ja ne mogu nista da nadjem ??

SAcu ja da potrazim imam slike u komp.. :ppozdrav:
 
gde se to nalazi,ja ne mogu nista da nadjem ??

Ovo trazis??? :sta:

rakovicasapumpompozadi.jpg
 
Neznam gde se nalazi na Rakovici taj prelivni ventil,nikad ga nisam menjao.... Sacekaj da se jave ostali clanovi.... I da cujes i njihovo misljenje vezano za tvoj problem... :ppozdrav:
 
jel koristio neko depozitor na r60?treba da odradim jedan dobar posao da bacim vestacko djubrivo jedan vinograd ali pre toga moram da resim prikljucak jer r60 nema povratno crevo,ako je neko uradio nesto tako neka mi javi,ja cu u svakom slucaju napraviti nesto.

- - - - - - - - - -

Moze da bude i do diferencijala, propadnu biksne na trkacima i zbog toga se javlja to podrhtavanje.
Ali ako nemas lufta u diferencijalu proveri dobose
Bio si u pravu za biksne,skinuo sam poklopac da rasturim hidraulik nisam ga nikad rasturao i video da su biksne ispale,tanjirasti seta levo desno,sve se rasklimalo pomalo zato mi drhte kocnice,bio sam lenj pa nisam proverio do sada sada moram ponovo cizme da vadim ali vec sam ga pola rasturio za sat vreme.dobro je sto nije nista polomilo sve je kao novo na oko.videcu ujutru kad izvadim tanjirasti.moram hidraulik da rasturim u parcice i da ga isperem izgleda da ima neko zacepljene,nesto nije kako valja ali radi nekako.
 
Koje si popravke radio???
caure na trkacima su ispale dole.tj.jedna je ispala pa se stvorio luft ne mnogo ali nevalja tako,kocnica mi je tresla godinama unazad a razlog je to sto su ova dva veca zubcanika imala luft zajedno sa osovinom koja je ulazila u njih,pojelo se kuciste koje ih nosi,pa je izgubilo centar i onda kad kocis klima osovina i trese,sada sam to popravio ubacio sam caure i probusio i sada nema klimanja,tanjirasti je klimao gore dole i levo desno to sam lako nastelovao jer godinama nije otvaran taj deo u stvari nikada,ispod trkaca sam ubacio prstenove ako caura nekad popusti iz lezista da nemoze da ispadne dole i napravi veci luft,to je mana kod ovih trkaca lose je odradjeno i na vecini caura ispadne ali retko ko to popravlja i retko se napravi lom jer je mnogo manje opterecenje na njima nego npr.539 koji ima jace trkace a vise stradaju jer na njima je sav teret.
 
Te čaure na trkačima sam i ja menjao prošle godine na R65. Majstor mi je rekao da je to od mnogo proklizavanja pri oranju. Grešku smo detektovali jer su pronađeni opiljci žute boje u kućištu kad je ispušteno menjačko ulje jer je tad rađen i menjač.
 
Te čaure na trkačima sam i ja menjao prošle godine na R65. Majstor mi je rekao da je to od mnogo proklizavanja pri oranju. Grešku smo detektovali jer su pronađeni opiljci žute boje u kućištu kad je ispušteno menjačko ulje jer je tad rađen i menjač.
kod mene je samo skliznula na dole i ostala na pola osovine,propala je sama od sebe,fabricki nije odradjeno kako treba,ti trkaci rade samo kada se traktor okrece i kada proklizava jedan tocak a kada se ore sa blokadom onda oni nemaju funkciju jer tada stoje a okrecu se zajedno sa tanjirastim.desava se da se vremenom pojedu malo i onda izadju iz trkaca kao sto je kod mene slucaj ali mogao sam da vratim taj stari jer nije klimao samo se izvukao ali uradio sam novu i izvadio sam kanalic za osigurac.bitno je da uvek ima dovoljno ulja i onda nece tako lako stradati.
 
kompletno deklo sa osovinom kostalo je na proslom sajmu 80.000 din...
pitaj komsiju sta je dobio za 350-400e molim te, imam potrebu za ubrzanjem
ima da se kupi kod nas cena oko 250eu. pase od landinca ili da se napravi drugi po zelji.tu nema nikakva matematika veoma je prosto namestiti to.meni je dobro i ovako nemam nikakvih problema sa vratilom.
 
Nazad
Vrh