IMR - Rakovica

isto to sto teras ti teram i ja,nikada u zivotu nisam terao bilo koje orudje na 2000 obrtaja,mislim da preko 1800 nema potrebe,meni licno vratilo radi prilicno brzo nemam nikakvih problema,moj kum ima rakovicu kao moju ali stariju 1970 radi sa njom 30hektara do sada je odradio dve generalne ali stvarno radi mnogo za taj jedan traktor i vratilo nije ubrzavao ima fapovu frezu ona moze da se malo ubrza i to radi super a presu i berac tera kao od sale.
 
Imam jedno pitanje za nekog majstora ili boljeg poznavaoca
Juce mi se desilo da mi je procureo cep na bloku motora onaj koji led izbija ako ostane voda u bloku zimi e sad zimus voda nije bila a i nije posao napolje stoji unutra jedino na njega suzi voda non stop inace radio sam nek freziranje i bas je bio presing nekoliko sati da napomenem da se radi o Rakovici 60 koja je u dobrom stanju
Ako neko nesto zna hvala unapred
 
Hobby najverovatnije je korozija pojela čep jer sipaš vodu u traktor, izvadi taj stari i stavi novi i naspi antifriz, nije neka investicija (1500rsd) i miran si sa mrazom i korozijom.
 
Hobby najverovatnije je korozija pojela čep jer sipaš vodu u traktor, izvadi taj stari i stavi novi i naspi antifriz, nije neka investicija (1500rsd) i miran si sa mrazom i korozijom.
nemoj plasiti coveka:osmeh::osmeh:,ako mislimo na isto?taj cep nekosta toliko ja sam ga menjao sa obadve strane bloka.1kom kosta citavih 60 dinara.u nomeks bucalo,a i u drugim radnjama po sapcu razlika je 10-20din.malo je teze povaditi stare,al nije ni to neki bauk
 
Za antifriz sam napisao da je 1500, nismo se razumeli, a čep je jeftin 50 tak rsd. Stari možeš šavcigerom probiti i izvaditi a možeš i zavariti podlošku u čep i posle pajserom na vagu izvaditi.
 
Kolege moj starac radi neku rakovicu odnosno korpu i lamelu i kaze mi da je sistem kontra imt-u,da prvo ide kardanska lamela pa vucna dali je tako?I kako se steluje kardanska?
 
Ako gledaš od motora prema menjaču onda je tako. A kardansku podešavaš kao i na ostalim traktorima-ključevima. :osmeh:
Šta je nejasno oko podešavanja?
 
Nazad
Vrh