IMR - Rakovica

Pozdrav Borko, hod je 195 mm kod Rakovice 65 DW, (90-to godiste, klip iza prednjeg mosta sa desne strane).

- - - - - - - - - -

Kupio sam plug obrtac, obrtanje hidraulicno. Kako bih mogao to sa Rakovicom da okrecem, Trebao bih neki prikljucak da stavim ili?

Ja bih ga odavno kupio ali mislim da treba dosta prepravki na postojećoj hidraulici ili dodati kompletno još jednu hidro pumpu sa komandnim ventilima i novim priključcima. Možda grešim, ako neko ima bolju ideju, neka napiše, i meni bi dobrodošla.

P.S. Svim forumašima srećni Novogodišnji i Božićni praznici.:bravo:
 
Rast@ Hvala na informaciji, ali mislim da je kod obicne veci hod moracu to ovde negde da proverim jer sam nasao neki klip za DZ pa da krenem polako da nabavljam ostale komponente za hidro upravljac.

- - - - - - - - - -

Kupio sam plug obrtac, obrtanje hidraulicno. Kako bih mogao to sa Rakovicom da okrecem, Trebao bih neki prikljucak da stavim ili?


Trebalo bi da moze, ventil prioriteta pa od njega crevo do razvodnika i kad podignes poluge onda krece okretanje pluga, ili ugradnja jos jedne pumpe pozadi gde ide remenica na kardansko vratilo i od nje crevo do ravodnika
 
Ovo prvo mi se svidja. Kako podignem poluge, da se okrene plug.... Jel ima još neko resenje....
 
nista ne smeta ovako,kad stavis priortetni ventil opet treba razvodnik jer rakovicin treba stalno da prebacujes.sistem o kome pricam ima ga universal 445-550 tako da koga interesuje moze da pogleda,znaci obican dvosmerni razvodnik pre hidroulika
 
Drugari,
meni je danas prekipelo zbog buke moje Rakovice 47. Skinuo sam auspuh i presekao ga, kad, unutra ima šta da vidim. Tačnije, nema šta da vidim. Prazno bure, kao što sam i pretpostavljao. Samo je na strani ulaza postojala mrežica dužine desetak centimetara i to je ceo prigušivač.
Imao sam par starih lonaca od Nive. Jedan sam isekao i izvadio perforiranu cev, koju sam transpaltirao u auspuh od Rakovice. Ima promene na bolje
wub.gif










Jedino sam možda trebao da ovu cev zatvorim sa čeone strane ali ipak nisam. Plašio sam se da ne ugušim motor. Cev je već malo sužena na ulaznoj strani, tako da deo dima prolazi tu, a deo kroz rupice.
 
Danas montirao desni retrovizor na Rakovicu koji ja mislim da nikad nije ni bio na traktoru... Potom sam stavio jedan PP aparat za svaki slucaj,to jest bio je i do sad ali sam ga sad pricvrstio..

img2628.jpg



img2632.jpg
 
Trreba mi pomoc ustvari mom bratu poceo je da mu curi semering na levom tocku na rakovici koji preporucujete da stavi i koje su dimenzije u pitanju je rakovica 65...?
 
Hteo bih da je ofarbam ali neznam ipak joj vo prva boja,posle svi kazu e ofarban traktor ko zna kakav je bio pre.. Ali jako razmisljam o tome da je ofarbam,ona nije nista zamazana zacas bi je spremio za farbanje i ofarbao,samo jos farbu da kupim... :osmeh:
 
Ma radim farbanja ja i drugima... NAravno nikad ne bi ofarbao traktor tako preko instalacije i creva za tecnost i tako to.... Mislio sam da bi to ja sam uradio ne bi placao nikog...
 
Nazad
Vrh