IMR - Rakovica

Manjević ovo su moji kosjerci, ovaj u majici na bretele mi je bivši kolega, a ovu dvojicu nisam dobro video, ali nema veze ludi su za medalju.
 
To su za mene budale... To ni jedan normalan covek nemoze da uradi sa traktorem.. Da rizikuje i svoj zivot i to da ce da polomi nesto na traktoru ili plugu....
 
пага на првом огласу ти у дну пише да има непуно 1000 сати,не сто...добра је машина...
Овај други лаже,чим је променио седиште има сигурно преко 50 сати,пре толико је само променио сат и офарбао је..
 
Ova druga ima jedno 5000 sati... Antifriz nije videla pogledaj koja rdja se uhvatila od ispustanja vode... :sta:
 
U siliranju kukuruza se to desilo, išao sam na 2000 obrtaja i odjednom se nešto otkačilo , skala je udarila u graničnik iskrivila se počela okretati u krug nekoliko puta i stala tu gde stoji, inaće sat je prva ugradnja. E sada da li može da se popravi ili ne neznam nisam ga rasturio da vidim šta nu fali.
Panonac ovo je od ovog novog euro dizela, vidiš šta radi. :osmeh:
 
Pricao jesenas s jednim taze vlasnikom nove R 65,malo se dotakli rasporeda brzina pri setvi i prskanju.
On kaze da je prva brza na rakovici sporija od 2 brze na imt 539, a 2 brza (na rakovici) je previse brza za rad, te je ispalo da sa istom masinom ferguson brze uradi(ako se tera 2-om)
Jel moze neko ovo da potvrdi ili demantuje?
 
Poslednja izmena:
Pricao jesenas s jednim taze vlasnikom nove R 65,malo se dotakli rasporeda brzina pri setvi i prskanju.
On kaze da je prva brza na rakovici sporija od 2 brze na imt 529, a 2 brza (na rakovici) je previse brza za rad, te je ispalo da sa istom masinom ferguson brze uradi(ako se tera 2-om)
Jel moze neko ovo da potvrdi ili demantuje?

Ajde da se ja oglasim, posto radim i sa jednim traktorom a i sa drugim(verovatno si mislio na 539).Tacno je da je 2 brza na rakovici brza od 2 brze na 539 al se nebih bas slozio da je suvise brza za rad,skoro uvek sejem sa rakovicom il landinom,jer su stabilniji na njivama pod nagibom i uopste mi je pregledniji i lakse odradim to sa njima.Sa imt-om ako sejem na 1500-1600 obrt,sa rakovicom to bez problema odradis na 1200obrt. motora.E sad rakovica je malo sporija na kardanu pa generalno tu je cela prednost malog 539.Kad bih morao da biram izmedju ta 2 traktora bez dileme bih izabrao rakovicu za iste operacije.
 
Rakovica prvom brzom ispunjava ono pisano pravilo o brzini setve(kukuruz naravno),i sve mogu da shvatim,da ljudi u svim ostalim operacijama jure po njivi,ali u setvi...
 
Hvala kolege, razresena jos jedna dilema.
Tu sam pogresio u kucanju, mislio sam na 539, ispravljeno.
 
Rakovica prvom brzom ispunjava ono pisano pravilo o brzini setve(kukuruz naravno),i sve mogu da shvatim,da ljudi u svim ostalim operacijama jure po njivi,ali u setvi...
U potpunosti se slazem kolega, gledam neke sa pneumatskim sejalicama i fergusonima u drugoj brzini pa to stvarno izgleda jadno i brzina i okretanje na uvratini, a tek o dubini da ne pricamo.

- - - - - - - - - -

Jel moze neko od vlasnika R65-S da izmeri hod klipnjace na hidraulicnom klipu volana. Hvala unapred
 
Kupio sam plug obrtac, obrtanje hidraulicno. Kako bih mogao to sa Rakovicom da okrecem, Trebao bih neki prikljucak da stavim ili?
 
Nazad
Vrh