IMR - Rakovica

Licno nisam video R-47 bez hidro volana.. :sta:
 
imam problem sa hidraulikom na rakovici 65 2011god. zapravo hidraulika radi dize spusta uslov je da veliku rucicu drzim rukom
inace rucica se sama vraca na dole otprilike do polovine dovoljno da poluge padnu dole, rucica se isto ponasa kada motor radi i
kada neradi
 
Pa jel si probao da zategnes onaj sraf sa strane (kljuc 17 ili 19) sto drzi rucicu da se ne vrati dole??? Meni se jedanput to desilo kad sam orao otpustio se taj sraf i rucica sama spada dole... Pogledaj to prvo... :ppozdrav:
 
vrlo je moguce, medjutim ne izgleda tako jer rucica ne pada nadole zbog gravitacije vec kao da je vuce neka opruga
 
ZAtegni to druze pa probaj... Kod mene je to bio uzrok od kad sam zategao nema vise problema... Kod mene se postepeno spustala na dole,neznam kako je kod tebe???
 
Znam da jednom kada sam sipao, nisam mogao da nadjem ulje koje je pisalo po upustvu.... A ima kod nas jedna stavio SAE 30, radi sve dobro. Kaze majstor m rekao to da stavi....
 
Sto kaze kolega Kombajner mozes ti da sipas sta hoces ne brani te niko e sad valjda su bolje znali oni sto su napisali da ide Hidrol 68?? :sta:
 
Ja mislim da mi je i jedan clan foruma da mogu da sipam SAE 30. A gde ima da se nadje to Hidrol 68? I kog proizvodjaca da uzmem?
 
Pa imas i na pumpama.... Slikacu ti sutra kantu koje ja koristim trenutno u traktoru... Druze mozes ti da sipas sve i svasta ali kako ce to da utice na gumice i pumpu....
 
Bolje naspi to što preporučuju. Ima neki razlog .Možda je čak i jeftinije. U 132 kombajn na burencetu piše SAE 30 i to i sipam .U štore 402 menjač i hidraulik zajedno SAE 30 Tada je to ulje išlo i u motore .1978g. Ja sam znao za samo 2-3 ulja SAE 30- 90 I UHK. 2 Modriča ili INA. Sada možemo da biramo 100 vrsta i proizvođača.Baš me zanima koje ulje ide u Rajku 196x g. Ima ovde komšija pa ću se raspitati.
 
Poslednja izmena:
Ovde u temi sam napisao kad sam moju Rakovicu razdvajao zbog procurelog semeringa na radilici!!! Tad sam odlucio da vise ne stavljam semeringe nego lepo kupim orginal pletenice sa okvirom (komplet) one su neuporedivo bile skuplje od semeringa ali vrede... Posle toga traktor je zavrsio i pripremu za setvu Psenice,i oranje a idalje je suv ko barut!!!!!

Uskoro isti postupak i na IMT 539,bacam onaj semering i ponovo orginal pretenica i resen problem!!!!!
 
Ovde u temi sam napisao kad sam moju Rakovicu razdvajao zbog procurelog semeringa na radilici!!! Tad sam odlucio da vise ne stavljam semeringe nego lepo kupim orginal pletenice sa okvirom (komplet) one su neuporedivo bile skuplje od semeringa ali vrede... Posle toga traktor je zavrsio i pripremu za setvu Psenice,i oranje a idalje je suv ko barut!!!!!

Uskoro isti postupak i na IMT 539,bacam onaj semering i ponovo orginal pretenica i resen problem!!!!!


I tako dok traktor ne odradi jedno 500radnih sati i opet curenje
 
Sa semeringom nije radila ni 100rs pa je cureo!!!! Ma cim ga upalim posle zamene semeringa curi!!!
 
Nazad
Vrh