IMR - Rakovica

Da ne odem u off. moze u temi sumarstvo da se prica o tome. Ali kod "sumskih" rakovica vucnik se obavezno izbacuje i pravi se kuka koja bude sto vise uvucena i onda nema propinjanja. A ako dodje do prevrtanja prikolice, ista se vrlo lako otkaci sa kuke. Uglavnom tako rade profesionalci koji se bave secom sume.

U mom kraju se ovakav nacin (poprecke) transporta drva kao na ovoj prikolici sto ste postavili retko srece, uglavnom se drva tovare uzduzno pa postoje prikolice sa 4 i 5 polja (naravno rucno pravljene). U one sa 4 polja stane do 8 metara a u one sa 5 do 10 metara ogrevnog drveta. Uvek se jedno polje pravi da bude iza osovine. jedno na osovini a ostala idu napred. Izuzetak su prikolice sa manjim gumama tipa 7.50-16 gde sva polja idu napred. Tako obicno rade, ali sad svako radi kako mu je zgodno i kako je navikao.
 
Uslikah kako sam sredio prednji vucnik na Rakovici... Sa onim njenim orginalnim nemogu da skidam tegove ai nemogu prikolicu u rikverc prednjinom da teram... Ovako sam vucnik fiksirao za jedan teg... Mozda nekom zatreba...

img2402.jpg


- - - - - - - - - -

img2403.jpg
 
Hteo bih da stavim neke farove gore na kabini i napred i nazad po dva komada. Koje bi mi preporucili, da li ima neki jaci od pvih klasicnih?
 
I ja bi ti preporucio te kao na Belarus sto su na kabini.. Nisu lose a kostaju 1000din komad... Ima i cetvrtaste i okrugle cena je ista....
 
Veži tegove sa nekom žicom da ne odigne teg I moja je tako rešena I par puta mi se desilo kada parkiram prikolicu da mi "iskoči" teg ,poslednji put probušio hladnjak I tada sam ga fiksirao.
 
JA nisam znao kako drugacije da resim to... Jednostavno nje dobro kad stavim recimo 3 tega i zasrafim vucnik za kolevku traktora... Posle ako hocu da skinem jedan teg ili dodam sve treba ponovo plus sa vise ili manje tegova ne odgovaraju srafovi...

Ovako sam resio pre izvesnog vremena i navozao sam se prikolica u rikverc tako i nikad se nije maknuo teg.... :sta: Mozda je u tome jer je uvek po ravnom guram prikolice...
 
Molim za pomoc poznavaoce Rakovice.Na 560 mi je produvao motor i isekao sam gumu tako da oranje moram da zavrsim sa Rakovicom.Problem je sto od kada je kupljena pre osam godina do sada nije isterana iz garaze.Kada sam je upalio hidraulika nije radila ali kada sam zamenio gumice na prednjem dekliju i manzetnu na klipu proradila je mada mi se taj rad i ne svidja.Ali kada sam hteo da zamenim filter vidim da tamo nema nicega.Neko je jednostavno izbacio filter.Dali tu ide neko leziste, kuciste i sta jos da bih mogao da ubacim filter i da li to pstoji kao rezervni deo i gde da trazim?
pb090020.jpg

pb090021.jpg

pb090022.jpg

pb090023.jpg

pb090024.jpg

pb090026.jpg
koji je to torpedo u pozadini?
 
To je Torpedo 48A 1989g. sa 836rs.Mozda zbunjuje prednja maska koja je polomljena pa je napravljena nova od rebrastog aluminijumskog lima.
pa210017.jpg
 
JA nisam znao kako drugacije da resim to... Jednostavno nje dobro kad stavim recimo 3 tega i zasrafim vucnik za kolevku traktora... Posle ako hocu da skinem jedan teg ili dodam sve treba ponovo plus sa vise ili manje tegova ne odgovaraju srafovi...

Ovako sam resio pre izvesnog vremena i navozao sam se prikolica u rikverc tako i nikad se nije maknuo teg.... :sta: Mozda je u tome jer je uvek po ravnom guram prikolice...
A Talianu gura po brdima...
 
Meine zanima zasto pojedini skidaju uopste tegove?
(neki kaze dere Gume vakonko) Tegoci su tacno
izracunati za otrebu i bez njiga jetraktor mlitav i
nema istu tacku ramnotze

- - - - - - - - - -

Ako ima neko da mi ukratko putem privatne poruke
objasni kako danetlm Rakovicu 65 za Oranje.....
Neznm tacno na koju strn apreacim onu ruckicu na
hidrauluki ispod sica
 
Meine zanima zasto pojedini skidaju uopste tegove?
(neki kaze dere Gume vakonko) Tegoci su tacno
izracunati za otrebu i bez njiga jetraktor mlitav i
nema istu tacku ramnotze

- - - - - - - - - -

Ako ima neko da mi ukratko putem privatne poruke
objasni kako danetlm Rakovicu 65 za Oranje.....
Neznm tacno na koju strn apreacim onu ruckicu na
hidrauluki ispod sica
Zato sto brzo jede gume na asfaltu i zato sto se strahovito tesko okrece volan(ona koja nema servo).I zato sto su u mnogim slucajevima bespotrebni.
 
Nazad
Vrh