IMR - Rakovica

fotografija0088.jpg

fotografija0089.jpg
 
MAnjevic- ajde sam mi iskreno reci koja je lepsa od ove dve tvoje Rakovice??? Meni je bar 5 puta lepsa ova levo sa manjom kabinom!!! Ova desno mi lici na Zetore... Veca kabina od traktora...
 
I meni je lepsa ova sa uzom kabinom, ja nju vozim, a ova desno je bolja za voznju, zbog hidro volana i nekako je bolja unutra, tapaciri, ventilacija, ali nju vozi moj otac...
 
Jeste veca Ciro ali atestirana za troje!I dozvoljeno je vozac plus dvoje u kabini.

A mene je policija jednom zamalo kaznila jer je samnom u toj velikoj kabini bio jedan radnik. Vozili smo neki šut na smetlište, i pokušao sam policajcu da objasnim da sam smatrao da je bezbednije da radnik bude u kabini, nego da sedi na teretu već pretovarene prikolice... Policajac je tražio da mu pokažem u saobraćajnoj da je kabina predviđena i za prevoz ljudi, i tu prestaje svako ubeđivanje. Srećom, bili su ljudi, i pustili su me bez kazne.
 
Ma ja nevolim tu siroku kabinu nikako!!!!!!!! Moj drug je nedavno kupio novu Rakovicu 76 i kad je posle nekog vremena stavio tu kabinu bas sam se razocarao!!!! Stvarno lici na Zetora sa njom.... A i ona vrata nakrivo stoje nemozes da udjes u kabinu lepo....
 
To je tacno, gde okrenem nju, 539 tesko. Najverovatnije cu i na ovu drugu da ugradim hidro....
 
A na moju je vrh kad treba da rasturim pola kabine da zamenim osigurac!!!! I to kad ostanem bez svetla usred njive!!!! A posle toga je kad na 539 moram da skinem onaj deo od filtera za vazduh isto zbog osiguraca!!!!!!

Takva resenje (neponovilo se)..
 
Jedanput sam i ja skinuo vrata pa sam tako pokisao da to nije bilo moguce... Pljusak i grad iz sve snage i to u zetvi sva sreca bila prazna prikolica... Sad vrata vise ne skidam kao ni zadnje staklo... Na mojoj kabini je najveca mana sto se samo zadnje staklo otvara!!!! Kad otvorim zadnje staklo i ventilaciju na MAX isto je pretoplo u kabinu... Bar da se otvaralo jos jedno bocno staklo kao na 539...
 
Druze to nemogu da smislim kad vidim da se otvara prednje staklo!!!! To nevolim stvarno... Da mi ono duva vetar u lice sa prasinom kao da vozim motor.. To ne bi nikad...
 
Uh, to sa otvaranjem prednjeg stakla na toj kabini je još i najbolje. Meni je to spas u letnjoj žezi, a ventilator u kabini nikad ne palim, bude mi samo još toplije od njega. Pre dve godine sam promenio sva 4 gasna amortizera i sad je relativno podnošljivo u vrućinama.
 
Nazad
Vrh