IMR - Rakovica

JA nevolim to otvaranje... Vozim cesto od drugara tu 76-ticu a ona sipka ispod stakla dodje bas u vidnom plju.... Pa to je ludnica.... :haha:
 
Molim za pomoc poznavaoce Rakovice.Na 560 mi je produvao motor i isekao sam gumu tako da oranje moram da zavrsim sa Rakovicom.Problem je sto od kada je kupljena pre osam godina do sada nije isterana iz garaze.Kada sam je upalio hidraulika nije radila ali kada sam zamenio gumice na prednjem dekliju i manzetnu na klipu proradila je mada mi se taj rad i ne svidja.Ali kada sam hteo da zamenim filter vidim da tamo nema nicega.Neko je jednostavno izbacio filter.Dali tu ide neko leziste, kuciste i sta jos da bih mogao da ubacim filter i da li to pstoji kao rezervni deo i gde da trazim?
pb090020.jpg

pb090021.jpg

pb090022.jpg

pb090023.jpg

pb090024.jpg

pb090026.jpg
 
pocerina

Pa evo za ovakve situacije i dodje njenih pet minuta
mirko 015
znam za filter ali ide li tu jos nesto jer nemam gde da vidim
 
Trebalo bi da pored filtera ima i jedna opruga sa platnom. Ako je nema nije probrem posto bi nju trebalo da dobijes zajedno sa filterom.
 
Imati trktor u vlasnistvu i ne upaliti ga 8 godina???? Druze skidam kapu... :sta: Zar nije postojao nikad momenat da ti je zatrebala.... Mada ima jedan moj prijatelj RAkovicu i 560 a taj 560 je godinama stajao u garazu jer isekao gumu!!!! Pa ja bi uzajmio pare i kupio gumu.. A on jok sve radio sa jedan traktor....
 
cira92
Pa u predstavljanju sam napisao da se poljoprivredom bavim od leta prosle godine i teze poslove je radio 560 a lakse 539.Uplanu je prodaja sva tri traktora jer sam kupio Torpeda 48 i Maseja 188 koji su u odlicnom stanju sa vrlo malo radnih sati.
 
Necu sad u :off_topic: ali dal je blesav taj sto je pravio tu prikolicu!!!!!!!!!!!!!!!! Pa pogledajte koliko je nazad stavio osovinu!!! DA je pomerio napred bar 1m nebi se prikolica toliko oslanjala na traktor!!!
 
Možda zbog izvlačenja.Ako bi sve nosili ovi mali nebi smeo u šumu ako je malo meko.
 
Ovo je previse za traktor po meni... Ovaj lako moze da ostane bez onog vucnika na Rakovici..!!!!
 
Za ovu se slazem sa tobom dosta je otezana napred.... Kod mene su stvarno retke Rakovice DV... Ima samo jedna 76dv i stvarno je masina jedanput... Covek obradjuje sa njom 80h (po njegovim pricama) voze je radnici dan i noc i u tanjiranju i u oranju.... Jeste da malo malo kod mehanicara ali opravdano!!! Sa njom i sa 539 radi 80h to je dosta posla... Posto ima strugaru radnici kad nemaju posla na strugari je voze bez milosti..
 
Na sumskim prikolicama se namerno osovina stavlja sto vise nazad,jbg mora traktor da se optereti.Ima kod mene jedna R 65 DV,koriste je za sumu vec godinama i opet je u odlicnom stanju.Prosle zime je jedna u blizini bila na prodaju za oko 6000e.
 
Nazad
Vrh