IMR - Rakovica

To zavisi od zemlje. Ako je lakša i rasipa se, šta fali i da je veći zahvat glave? Prvo omogućuje dublje oranje, a drugo više zemlje po glavi lakše zaore masu sa površine. Pogledajte oranje člana @mirmag, pa recite šta tom oranju fali? Dakle, sve zavisi od zemlje...
 
ZAboravio sam da napomenem to... Moze u nekoj peskusi,kod mene i ako je relativno laka zemlja ja mislim da bi bilo previse,bila bi cela bela tehnika posle oranja... :osmeh:
 
Da li se nekom desilo da prilikom zagušenja zemljom između točka i blatobrana bude pokidan kabel koji napaja zadnja svetla? Meni se to u četvrtak desilo na desnoj strani (točak u brazdi), pa ne znam da li je od zemlje, ili je nešto uletelo između točka i blatobrana. Kabel je bio uredno fiksiran onim plehovima na blatobranu. Ovo je prvi put da mi se to desilo, ali je i prvi put da orem po vlažnijem od kad sam suzio zadnji trap na Rakovici...
 
U. Macvi Rakovica 76s moze 756.3 samo da nosi, a sa 757.2 moze i da ore.:osmeh:
Dali si ti gledao kako je orati sa ta dva pluga mislim na istoj parceli isti traktor,757.20 se vuce vrlo malo lakse skoro indenticno kao 756.30,14 i 16 cola su smrt za traktor,za mene su najbolji plugovi zahvata 30cm :cao:
 
Da li se nekom desilo da prilikom zagušenja zemljom između točka i blatobrana bude pokidan kabel koji napaja zadnja svetla? Meni se to u četvrtak desilo na desnoj strani (točak u brazdi), pa ne znam da li je od zemlje, ili je nešto uletelo između točka i blatobrana. Kabel je bio uredno fiksiran onim plehovima na blatobranu. Ovo je prvi put da mi se to desilo, ali je i prvi put da orem po vlažnijem od kad sam suzio zadnji trap na Rakovici...

Dukej@ Meni se desilo pre par godina, orao po vlaznom jos tu bila paprika posto smo tad sadili 1Ha, a posto je polevano preko celog leta onda je bilo bas dosta vlazno.
Mada ja mislim da je to blato samo potpomoglo nekom korenu od biljke ili stablu da se tu zavuce i da napravi stetu.
 
Meni se nikad nije desilo da iscupa taj kbal ali kod mene ide sa spoljne strane??? :sta:

- - - - - - - - - -

Mislim sa unutrasnje nije do tocka...
 
drugari treba mi pomoc , pre neki dan u transportu pod punim gasmo mi se traktor ugasio iz cista mira , posle sam ga jedva uplio odvijao diznu , cistio casicu itd isl , i jedva ga nekako upalim i kad sam stigo kuci da ga utram pod senaru opet isto i sve iz poctka ...

filtere za naftu sa menja pre skoro mesec dana , ko da negde povuce vazduh tako mi se cine .

sta to moze da bude?
 
drugari treba mi pomoc , pre neki dan u transportu pod punim gasmo mi se traktor ugasio iz cista mira , posle sam ga jedva uplio odvijao diznu , cistio casicu itd isl , i jedva ga nekako upalim i kad sam stigo kuci da ga utram pod senaru opet isto i sve iz poctka ...

filtere za naftu sa menja pre skoro mesec dana , ko da negde povuce vazduh tako mi se cine .

sta to moze da bude?

Kreni od rezervoara, prvo proveri kako ide gorivo kroz slavinu (da nije mozda ona zapusena) pa proveri pumpu niskog pritiska(membranu,ventile,sito), filtere i PVP
Ne znam kako drugacije da ti pomognem, ima toliko stvari a dok ne krenes sa proverom neces znati, a ni mi
 
Ma nije to ništa specijalno. Iz fabričkog položaja "1.49m" sam prebacio točkove na položaj "1.45m". Stavio sam navodnike jer su merenja pokazala druge vrednosti: 1.49 je kod mene izmereno 151.5cm, a suženje nije 4cm već 7cm.


how to do a screen shot
 
Zar ti ne zakacinje u blatobrane?Ja desni blatobran ne mogu da pomerim zbog hidraulika a i kod mene su gume 16.9 30
 
Ne zakačinje. Kod mene su 14.9-28 gume. Ima sasvim dovoljno mesta do blatobrana (baš ću izmeriti kad budem prao traktor), al' izgleda da je sa zemljom uletela i neka kukurzovina, možda i grana jer sam orao pored bandere gde raste neka zova, pa mi je iščupala kabel. Oranje sam završio i više se to nije dešavalo.
 
Kad vec pisete o sirini kod R 65,jel moze neko da mi kaze koliko je standardno siroka R 65 i do koliko moze da se suzi?Znaci zanima me sirina,a ne razmak izmedju tockova.
 
Kod mene je kabel između točka i blatobrana. Blatobran ima savijenu donju ivicu u neki vid kanala, i u taj kanal je položen kabel, i osiguran je malim plehićima da ne ispadne iz tog kanala.

Što se tiče širine, blatobrani određuju min. širinu traktora, a koliko je to stvarno ne znam. Mogu sutra izmeriti koliko je kod mene.
 
@ Bi Zeleni
Ovde je rec o traktoru koji bi trebalo da da radi sa plugom u kraju gde ja zivim. Valjda si razumeo.
 
Nazad
Vrh