IMR - Rakovica

Kosu vucu podesavas na rucici,a ako mora da ti bude dosta ukosen plug da bi normalno orao onda je plug kriv 100%.
 
Ja ljudi moji nikako ne mogu da nastelujem moju rakovicu 65 i plug imt 756 a da mi ne vuce traktor u desno,sve sam zivo pokusao i nece.

Nećeš nikad ni uštelovati da ide bez kose vuče sa zahvatom od 60 cm. Ja sam kod mene (identična kombinacija) namestio da plug hvata 70cm i sad ide dobro.
 
Mnogo losa situacija, nesmem ni da se zamislim ili da gledam nazad, a kamoli da zadremam, a imam 3 takve njive koje obradjujem...
Sto se kose vuce tice, ja na jednoj Rakovici mogu da podesim, na drugoj ne mogu uvek vuce ka oranom.... Jedino da razmak tockova nema isti. Ili ima jos nesto sto bi moglo da se uradi, ako neko ima resenje neka kaze....

- - - - - - - - - -

Jel vise trosi R 65 ili IMT 560?Koliko bi potrosila R 65 za sat vremena rada kardanom na 1200-1300o/min(obrtaja motora)?
Meni je u branju trosila od 15- 20 litara po hektaru, trebalo mi je oko tri sata za hektar, znaci oko 6l na sat, ali sam je vozio na 1800-2000 obrtaja.
 
Nećeš nikad ni uštelovati da ide bez kose vuče sa zahvatom od 60 cm. Ja sam kod mene (identična kombinacija) namestio da plug hvata 70cm i sad ide dobro.
Ja orem s r60 i plugom imt 12 cola (755 proširen) i ne vuče nikud, plug podešen da hvata 60 cm, španeri otpušteni. mora se to moć uštelat (osim ako je plug kriv)
 
Hajde, molim te, slikaj položaj kolenaste osovine na plugu (koliko je koleno pomereno od kupe pluga).
iskreno da kažem nisam ja neki stručnjak, al sam isprobavao dok nisam uspio uštelat. puno su mi pomogli ljudi s ovog i hr foruma i zato puno hvala svima. e sad jedino ne znam jel ima razlike u dužini koljenaste na 755 i 756 ili su jednako dugačke. i ne znam jel ima veze što na mojoj rajki nisu njene original poliuge hidraulika, nego od nekog imta, i mislim da su par cm duže nego original. evo slike
Ovako stoji osovina:






A ovako stoji ručica - jedan zub od sredine prema nazad:
 
Poslednja izmena:
Ja na rakovicu svaki put kad otkacim prikolicu skinem poteznicu.... Nikad ne rizikujem da nosim nesto na polugama da slucajno poluga zapne ispod poteznice...
 
Kakvo oranje prvom brzinom,sad ima da te kritikuju:haha:
Ma sluzi to sa gumama 16,kako 76-ca ima vece gume a ista krila.Imao sam problema jer sam dosta koristio traktor u sumi i po jako losim putevima pa je blata bilo i previse,pa se nemoze proci,slajfovanja i propinjanja i previse i preterano.Inace u tanjiranju je mnogo bolja sa gumam 16,po meni lakse nosi tanjiracu i ne propada.

Hahah sto da ga kritikuju i ja sa rakovicom 60 orem prvom brzom samo kad orem neku tvrdju njivu onda 3 spora da ne mucim traktor :D
 
pozdrav svima,evo ovako kupio sam novu rakovicu 76 s pa se dvoumim koje plugove da kupim dali 757-14 ili 757-16 ili 3 brazde 12 coli?sta vi predlazete?
 
Mozes u macvi sa njom i tim gumama i trobrazni 756 i dvobrazni 757.Posto je kod vas bela zemlja mislim da bi joj legao 756.3.
Montoya je u Sovljaku vukao sa 577 trobrazni 756,ekstra plug kao nov,najbolja serija,dao ga za 600 ako se ne varam.
 
I kad uzore sa 758 ko da posle to tanjira?Sa istom rajkom,da spadne sa nje.
Lakse je vuci 756.3 od 758. Za 758 treba snage,to grabi 40cm jedna brazda.
 
Moje neko misljenje ti plugovi od 40 pa na vise to treba sve da se pretopi!!! PA zamisli kako posle to da se tanjira!!! ZAhvat 40-50cm po brazdi... JA nisam pristalica ni 35cm.. Bolje da vuces 3 manjeg zahvata nego dve ogromne!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh