IMR - Rakovica

JA sam probao nekoliko puta i kad mi ostanu poluge na pola tad nece da kipuje... Mozda nisam nesto lepo uradio bas cu sledeci put da pokusam...
 
Da li neko prodaje vreteno volana od Rakovice 65 da je u dobrom stanju....verovatno imaju ljudi koji su ugradili hidrauliku?




Pitanje postavite u oglasima!(PS)
 
Poslednja izmena od urednika:
Drugari, da li neko ima sliku sklopa menjaca R60, 65, malo detaljnije, sa redosledom zupcanika... Trebao bih da menjam lezajeve, lupka mi na 60-ici kada je u leru nesto... kad stisnem kvacilo, cuti... Majstor rece da su ti lezajevi u pitanju. Sta vi kazete? Na nekim postovima pisu ljudi i da je druk lezaj, pa srce lamele, itd, itd.. :sta:
 
Pozdrav kolega.
Ja nisam mehanicar, ali ti mogu pomoci svojim malim iskustvom. Naime po onome sto pises pre bi se reklo da je korpa kvacila a to ces proveriti kad je budes gasio ako prakticno ne stane mirno nego prolupa jos koji trenutak nakon gasenja to je korpa. Kad je pritisnes druk lagero to se ne cuje. To je moje misljenje a ti se konsultuj jos sa nekim. Potrazi katalog rezervnih delova za neku rakovicu i tu ces naci menjacki sklop sa zupcanicima i ostalim. Pozdrav!
 
Ma ne bih rekao da je korpa, ne cuje se isto u svakom polozaju traktora, tj kad je na nizbrdici ili uzbrdici... I dosta galami u trecoj bryini, nebitno dali je brza ili spora. Sacekacu da vidim sta kazu i ostali
E, da druk lezaj, lamela i onaj jedan veci lezaj sto ide u zvono su menjani...
 
Imam ja katalog ali pravo da ti kažem,mislim da ti ne treba... Ma nije traktorski menjač spejs šatl,barem ne rajkin,pa da ti treba katalog.... Rastavljaj brate i pamti malo gde šta ide. Inače mišljenja sam da ti lupa spojnička osovina,odnosno osovina koja izgledom malo asocira na prirubnicu i hardijev zglob kao kod fiće. Samo ti njega rascepi do menjača i samo će ti se reći. Obavezno promeni i ležaj kod tog Hardijevog zgloba. Mislim da je 6210.... Možda.... Jbg nije mi kat. pri ruci...
 
Ja sam letos na jednoj rakovici menjao sve ležajeve, traktor na pola,pa skinuti zvono menjača, skida se kućište volana, skidaju se trube na točkovima i mora se izvaditi konusno tanjirasti i tek onda možeš rasklapati menjač. Ležajevi su bili negde oko 16000 rsd, ali sam stavio kvalitetne.
 
Koliko je brza Rakovica na kardanu kada se odradi brzi kardan? Koliko okrece na 2000 obrtaja motora, ili koliki gas joj treba da bi okretala 540 obrtaja kardana?
 
Kako je resen kompresor na ovim novijim rakovicama 65, da li stalno radi ili se moze i iskljuciti?
 
Koliko je brza Rakovica na kardanu kada se odradi brzi kardan? Koliko okrece na 2000 obrtaja motora, ili koliki gas joj treba da bi okretala 540 obrtaja kardana?
Precizno 1750 obrtaja motora za 540 kardana.Samo da znas da nije dzabe kod svih traktora oko 2000 obrtaja motora za 540 kardana jer se gubi na snazi motora kad je kardan ubrzan.Mi smo stavljali od landine na rakovicu i dosta gubi na snazi.Jedino je IMT oko 1500-1600 za 540 kardana ali je i sasvim drugaciji sistem u odnosu na druge proizvodjace.Naprimer ferdza na 1500 obrtaja ima 540 i veoma lako tera vecinu prikljucaka.
 
Precizno 1750 obrtaja motora za 540 kardana.Samo da znas da nije dzabe kod svih traktora oko 2000 obrtaja motora za 540 kardana jer se gubi na snazi motora kad je kardan ubrzan.Mi smo stavljali od landine na rakovicu i dosta gubi na snazi.Jedino je IMT oko 1500-1600 za 540 kardana ali je i sasvim drugaciji sistem u odnosu na druge proizvodjace.Naprimer ferdza na 1500 obrtaja ima 540 i veoma lako tera vecinu prikljucaka.
Hvala, majstore, na ovako detaljnom odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Sad komsija dodje kuci iz oranja sa R65 i ostala mu u prvoj brzini. Po njegovoj prici ne moze ni u jednu drugu brzinu. Da li je pomijesala il zaglavila ? Jel se nekome desilo kada slicno ?
 
Sad komsija dodje kuci iz oranja sa R65 i ostala mu u prvoj brzini. Po njegovoj prici ne moze ni u jednu drugu brzinu. Da li je pomijesala il zaglavila ? Jel se nekome desilo kada slicno ?


Nije pomesala brzine, nego je pukla elasticna civija na viljuski, skine lepo poklopac menjaca i stavi novu civiju i teraj dalje
 
ako je imao srecu ali ako ne onda treba da zameni vilu od prvog i rikverc i resen problem, za dva sata bez brige cena vile je oko 3500 din (Jusel recimo)
 
Koliko moze da vredi Rakovica 65 koja nije radila skoro nista, godiste je izmedju 85. i 90. Deda nije jos nasao saobracajnu. Traktor je sa kabinom i tegovima napred, bez hidro volana. Koliko bi vi dali za tako nesto?
 
Kod mene u okolini ima isto tako jedna rakovica sa svega par radnih sati godiste 86,isto kao sto si ti opisao,tegovi kanina nema servo,ceni je nesto preko 5000e oko 5500e... Svake godine kad se vrate iz inostranstva nude mi je... Kaze cu te cekam za pare koliko treba... Ja se stalno premisljam sta da radim.... Na dve rate po 2500e pa da vozim.. :osmeh:
 
Nazad
Vrh