IMR - Rakovica

Meni ovaj trazi 4500e, dao bi je 4000e. A ja mu nudim 3500e. Videcemo sta ce na kraju da bude.
 
Ova Rakovica sto sam je nasao, o kojoj sam vec pisao, nije paljena 2 godine. Da li to moze da smeta?
 
Imam problem na Rakovici 60. Nesto nije uredu sa punjenjem. Naime, u nje ubacena cetvoropolna dinama sa rusa pre 25 godina. Sve do pre 5 dana nije bilo problema. Prvog dana, odem da orem i posle 5 sati oranja upali lampicu da ne puni. Do kraja dana nije gasio. Sutradan ja sednem upalim ona sve normalno, ceo dan bez problema. Sledeceg dana cim sam je upalio ona odmah pokazuje da nepuni, posle jedno pet minuta na leru ona ugasi. Kad sam se tog dana vratio ja ugasim i lampica nesvetli, kad sam izvadio kljuc ona ckilji. Sta moze biti kvar?
 
Baci tu dinamu i stavi alternator.. Ja sam odavno zavrsio sa tim dinamama,mrzim ih!!! Ubacio sam svuda alternatore,na Vladimirca odavno,posle i na Zmaja... Sva sreca pa na ostalim traktorima imam alternatore fabricki... A to sto ti ne puni je zato sto je crkla,probaj skini klemu dok radi traktor i upali svetla ako ima svetla znaci da puni ali nesto nije uredu sa tom kontrolkom... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Danas predvece nasao vremena malo i Rakovicu da operem,vise se nista nije videlo kroz zadnje staklo od prasine,ceo traktor je bio prasnjav,a kako i ne bi jer od pocetka setve samo drljaci... :osmeh:

img2333.jpg
 
Ja bih gledao da nekako izokrećem radilicu da motor ne upali ali da koliko toliko razbaca ulje. Jer verovatno je sve suvo unutra posle dve godine stajanja i lako bi zaribalo nešto.
 
Evo je, ipak sam je uzeo.
fotografija0059.jpg

fotografija0060.jpg

Nije hteo da spusti cenu, ali sigurno vredi i vise, gume fabricke, traktor 90. godiste, ima kabinu, ali su je skinuli prethodni vlasnici da bi je stavili u garzu, trenutno je prljava i masna, posto su je naftirali sa previse nafte, pa izgleda prljava, kada je operem stavicu opet slike.
Puno hvala nasim clanovima Mirku 015 i clanu Okrim iz Kule na savetima i podrsci.
 
Kao sto sam ti i reko telefonom neka te sluzi 100 godina a za posle se snalazi:ppozdrav:
Dobio si novu Rajku za male pare:osmeh:

- - - - - - - - - -

Da ti pomognem do kraja

14jagqf.jpg
 
Gde bi mogao da nadjem poteznicu za nju i topling, ajde topling mogu u svakoj prodavnici, ali mi poteznica treba, vlasnik to nije mogao da nadje....
 
Koliko para nudis za poteznicu?? Moze na PP... Mozemo da se dogovorimo .. Ali prvo da pitamo u temi koliko bi to vredelo???

- - - - - - - - - -

Moze i topling uz nju... :osmeh:
 
Ajde da vidimo koliko kazu ostali, pa cemo da nadjemo neku sredinu. I topling hocu ako je dobar i nije kriv....
 
Ja imam dve poteznice za moju Rakovicu.. Moja je dosta porosena,psa m naisao na otpad i uzeo je da imam u rezervi... I ako imam dve necu da prodajem ni jednu od tih,ali mogu da ti nabavim.. Samo da vidimo sta kazu ostali za koliko moze da se nadje...
 
Šta podrazumevate pod poteznicom? Onaj polukružni deo koji se šrafi za traktor, ili onaj pravi deo koji ulazi u taj polukružni i za koji se kači prikolica? (Ili oba zajedno? )

Ja isto planiram da ako negde nađem za povoljne novce da kupim onaj polukružni deo, i da onda od njega napravim poteznicu kao na IMT traktorima tj. sa mogućnošću da kardan može da ide gore dole a da ne udari u taj polukružni deo... (Ako iko shvati šta je pisac hteo da kaže... :haha: )
 
Nazad
Vrh