IMR - Rakovica

Drustvo ozbiljno koliko se krece ta poteznica??? :sta:
 
Kada bih stavio vece gume na Rakovici, npr. 16.9 28, dobio bih brzi traktor ili?
I da li bi savetovali tako nesto na Rakovici, ja sam vidjao 560 i 565 sa takvim gumama...
 
Dobilo bi se malo na brzini,ali se malo gubi na snazi.Zavisi kakve potrebe imate sa tim traktorom.Ako bi se koristio pretezno za transport,onda je u redu staviti vece.Ako ce vise vremena provoditi u njivi,treba imati u vidu tezinu zemljista za obradu,da li su parcele na brdovitom terenu,i sl.,jer,kao sto rekoh,malo se gubi na snazi sa vecim gumama
 
A ja hteo da stavim da bi dobio na snazi. Mnogi mi kazu da cu dobiti na snazi, a sta je istina od svega toga ne znam.
 
NA snazi neces sigurno,ali na brzini hoces.... Meni se isto svidjau te 16-tice gume ali ja mislim da uopste ne bi stale pod krila?? Ili bi stale pa bi posle u oranju bilo problema jer bi glavilo izmedju blatobrana...
 
Na mojoj Rajki su bile prvo gume 16,9-28,na snazi nisam primetio razlike ali na brzini jesam.Imao sam problem sa blatom do krila,kasnije sam kupio 14,9-28.
 
Vidim da mirko zna o cemu ja govorim... Kad bi na moju Rajku stavio 16 gume bilo bi jako malo mesta izmedju gume i kabine,tu bi bilo problema po mokrom oranju garantujem!!
 
ja na svojoj R60 imam 16.9 gume otkad je kupljena prije 15 god i skroz radim s njima. ne skuplja se blato u blatobran, orem 1. brzinom sa plugom 12 cola na dubini do 30 cm. jedino što je ta guma malo šira pa malo ugazi brazdu kod oranja
 
Koju tanjiracu biste mi preporucili za Rakovicu 65?Moze li neka vucena, njive su ravne?
 
Poslednja izmena:
Evo odgovora na tvoje pitanje, ali je vuce samo u prvoj brzoj.
http://www.youtube.com/watch?v=T-WNbrVjyXg
http://www.youtube.com/watch?v=d5lR5lOBVTs
20042013091.jpg

20042013092.jpg
 
ja na svojoj R60 imam 16.9 gume otkad je kupljena prije 15 god i skroz radim s njima. ne skuplja se blato u blatobran, orem 1. brzinom sa plugom 12 cola na dubini do 30 cm. jedino što je ta guma malo šira pa malo ugazi brazdu kod oranja
Kakvo oranje prvom brzinom,sad ima da te kritikuju:haha:
Ma sluzi to sa gumama 16,kako 76-ca ima vece gume a ista krila.Imao sam problema jer sam dosta koristio traktor u sumi i po jako losim putevima pa je blata bilo i previse,pa se nemoze proci,slajfovanja i propinjanja i previse i preterano.Inace u tanjiranju je mnogo bolja sa gumam 16,po meni lakse nosi tanjiracu i ne propada.
 
24 diska, nikako diskovi veci od 510mm. A mozes uzeti i nosenu 24 diska 510mm, ili jos bolje 20 diska 560mm, od proizvodjaca Minav ili Ferocoop.
 
Kakvo oranje prvom brzinom,sad ima da te kritikuju:haha:
Ma sluzi to sa gumama 16,kako 76-ca ima vece gume a ista krila.Imao sam problema jer sam dosta koristio traktor u sumi i po jako losim putevima pa je blata bilo i previse,pa se nemoze proci,slajfovanja i propinjanja i previse i preterano.Inace u tanjiranju je mnogo bolja sa gumam 16,po meni lakse nosi tanjiracu i ne propada.

evo imam i video oranja, po zvuku se čuje da joj uopće nije teško:

http://www.youtube.com/watch?v=JPNSVil9Hbk

a evo i slika kak to izgleda:

Plug je 755, raširen za nekih 6 cm tako da hvata oko 62 cm.
Tanjuraču imam 28 lemind i s njom radi bez problema
 
Danas sam orao sa ovom Rakovicom sto sam je uzeo skoro, ide mnogo dobro. Vucem 757 prvom brzinom, a sa onom sto je imam duze vreme vucem sa trecom sporom. E, sada me kopka sta to moze da bude? Traktori su isti, iste gume, sve isto na njima. Da nije do bosh pumpe?
 
Nazad
Vrh