IMR - Rakovica

Ako se nije zaglavilo onda može da se vrati kada skineš taj mali poklopac, ali ako je negde zaglavljeno u kućištu onda ćeš morati da skineš ili da odvojiš od ploče ravodnik da bi vratio iglu na mesto.Samo ako budeš morao da skidaš razvodnik moraš i ploču hidraulika odviti na onih 5 šarafa i podići je malo jer ne može zbog poklopca menjača da se skine razvodnik.
 
Na polugu gurneš ventil unutra,podigneš iglu na pravac i pustiš ventil na iglu. Bez rastavljanja. Naravno ako je sve ok,ali nešto već nije čim je igla ispala. Msm ako je ispala....
 
Ja sam nesto z.... u isto vreme drmao sam rucicu za podizanje a drugom rukom pozadi drmao onaj tockic napred nazad.Glavni problem sto sam to cackao je da kada onaj ventil prebacim na kipu ona nekad oce nekad nece da podize do god nepomerim taj tockic napred
 
To je bio problem na mojoj Rakovici.. Uopste nije reagovala velika rucica samo mala... velika rucica nije reagovala sve dok je ne mrdnem onaj tockic kod kacenja za topling,tad u sekundi podigne... Ja se vec spremao da je rasturam kad jednog dana primetim da se jedna kajla na onim osovinicama sto drze taj tockic jako klati,ja uzmem izbijem tu kad ono slomljena!!!! Ubacim novu luft nestane i od tad hidraulik kao prvog dana... Jedna mala sitnica bi me puno kostala!!!!! Obavezno to proveri pre nego sto bilo sta rasturas!!!
 
dddpz.jpg

Nasao sam ovu sliku na forumu jer igla ovo gde je opruga
 
Vec sam ranije napisao, uzmes kljuc 17 i onaj sraf koji spaja polugu koju naleze toplink sa polugom koja ide u hidraulik malo zavijes mozda krug ili dva pa probaj. :ppozdrav:

Da ti je sipka ispala iz ventila ti nebi moga da podignes poluge ni na malu, ali da se ne pravim pametan probaj pa ces videti, a ako hoces da rasturas slobodno

- - - - - - - - - -

28u72vp.jpg
 
Borko dzabe to srafi ako je pukla neka kajla kao kod mene treba prvo to da proveri... Kod mene je bio isti problem znate da sam pitao ovde slucajno sam otkrio... Ubacio sam novu kajlu i odmah je tockic stajao zalepljen za onaj deo gde se kaci topling,cim sam podigao veliku rucku i poluge poletese.... :osmeh:
 
Dewsava se io sto sta drugo, ali ne mogu sve da ispisem, moze na primer da pukne klipnjaca i da ostane tu zaglavljena i na veliku rucicu ne reaguje, a na malu hoce par cm da podigne poluge zato sto je taj deo klipnjace ostao tu zaglavljen, ali da ne plasim coveka neka proba ovo sto je napolju pa onda sve ostalo
 
Nazad
Vrh