IMR - Rakovica

Mirko ja kazem svoje iskustvo.... Svoje traktore sam rasturao vise puta samo zbog semeringa.... Nikad nisam gledao da uzmem nesto jeftinije (niti cu kad se radi o kvalitetu) ali uvek uzmem najskuplji i onaj kojeg svi preporuce i na kraju ista prica... Sad da probam sa pletenicama a posle vise ni sam neznam sta cu da radim... PA sto nije semering kao na S44!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ono je zakon za mene....
 
ko se razume u PVP,izgleda da je otisao onaj regulator na pumpi sam daje i oduzima gas traktor, Zadrugar je u pitanju znaci ona stara pumpa na vakum, pa da li ja mogu taj deo sa pumpe da rasturam sam ili da nosim kod bosiste,predpostavljam da ima membrana neka ? jedino onj sraf za stelovanje sta sa njim raditi posle ??
 
Ja jedino što mogu da ti pomognem je da ti dam broj telefona od čoveka koji ima viška dva motora od Landinija i verujem da bi prodao bilo šta sa njih. Njemu više ne trebaju,ugradio je Tamićev motor.
 
Ево, за оне који имају проблема са филтером ваздуха на новим Раковицама, како сам ја то решио.
Овако је било:
img0183.jpg

img0185.jpg

Кратки вијци и мале дистанцне чауре.
img0186.jpg

Нове дистанцне чауре (дужину сами одаберете зависно колико желите да га истурите даље од кабине, код мене 60/70мм, две краће и две дуже због кривине на носачу). То су уствари четири чивије 12мм са којим сам ја решио ствар а може и са било којом цеви одсеченом на меру пречника отвора 10мм.
img0187.jpg

Вијци м8*100
img0188.jpg

Са чаурама (чивијама).
img0189.jpg

Завршен посао.
img0191.jpg

img0192.jpg

img0193.jpg

img0190.jpg
 
Malo skretanje sa teme... veli mi jedan traktorista da mu rakovica 65 dv trosi u oranju i tanjiranju kao 539 cak i manje. Ima dva Fergusona pored te rakovice... Kolika moze da bude realna razlika u potrosnji?
 
Meni jedan rece da njegova rakovica 76 dv sa 3 brazde trosi 18 l na ha,da li je to tacno ili nije ne ulazim to . Ja na mojoj nisam mogao da proverim jer nemam vremena da se bakcem . Ovde je uglavnom ravnica u pitanju i zemlja je laksa za obradu .
@savle odlicno uradjeno!! i ja sam sad planirao da nesto namesim da ga pomerim ka napred i tvoja ideja mi se bas dopada. :bravo:
 
Zavisi kako merite potrosnju da li na sat rada ili po hektaru.
Rakovica 65 i 539 kod nas imaju slicnu potrosnju u oranju po ha , s tim da ferga ne moze da vuce vise od jedne brazde i samim tim skoro duplo duze ore hektar.
 
Kod nas ferdza ore sa 755 bez problema i brzina mu je kao i Rakovica sa 756 plugom,da kazem malo brze uradi Rajka,ali zato 540,542,549,560,565...jedu Rajku u oranju za rucak.Ja kad orem izbegavam da orem s nekim u konbinaciji sa Rakovicom,Zetorom,Ursusom....nemozemo da se uskladimo,uvek IMT daleko brze i lakse ore.
 
I kod mene Ferdza radi sa 755, ali nizak je i lagan, meni treba ceo dan skoro za 1h, a u tanjiranju tek dodje do izrazaja nedostatak mase. Ako rakovica brze obavlja te poslove a trosi priblizno isto onda je zakon. Da ne pricamo o izvlacnju mase iz te njive gde je nagib 30%
 
svaki jaci traktor u tezim poslovima manje trosi. drug mi ima rajku 65 u odlicnom stanju i sam kaze spram 539 da trosi malo vise a u oranju i tezim poslovima manje. i sam sam se uverio. jedino u oranju je za nju bog staviti tocak za plug . ima i IMT 567 koji uradi brze i lakse ali potrosi dosta vise od rakovice. skoro 8-10L po ha. sa beracem jos veca razlika u potrosnji. znaci svaki traktor ima svoju namenu i za sta je bolji . uporediti i dva ista traktora pa bude razlike u potrosnji sto nije redak slucaj
 
iiiiii,tako ja postao majstor i za PVP :osmeh:
kcut.jpg

amjs.jpg


- - - - - - - - - -

kupio membranu 600din,stavio nabacio pumpu ,kad sam upalio nastelovao ovaj veliki vijak na dekni sto drzi membranu i to je to
 
To je to. Isti postupak kao na 533. Ja sam proletos menjao membranu i ako se ne prešteluje veliki šraf onda traktor ima neravnomeran rad. Tačnije, ne održava broj obrtaja nego radi u zaletima -dodaje i oduzima naizmenično gas sam od sebe. Posle intervencije primetio sam da je motor malo življi i da je efikasnije kočenje motorom, što je i logično.
 
Ravna njiva, malo je jedan deo zakrivljen a druga strana je prava ali . Ima 1.5ha a plug je 755. Mislio sam da pozajmim Rakovicu ako sa 539 treba ceo dan kao sto kazu i jos kao da trosi 40L nafte.
 
Ja prekosutra treba da orem za psenicu dakle ne preko 20cm dubine sa 539 I neki stari IMT plug zahvata 60cm, ne planiram duze od 5h da ce trajati I da ce otici preko 30l nafte.
 
Oranje za psenicu od prosle godine, dubina 20cm, zahvat 70cm, brzina prva direkt, potrosnja do 25 litara i vreme 3-3.5 sata hektar.

[video=youtube_share;hPzDz_SWF2w]http://youtu.be/hPzDz_SWF2w[/video]
 
Borko danas sam setvospremacem hektar strniste uradio za psenicu u tri prohoda sa 12 lit GU.Setvospremac je sirine 2,80 m dubina je oko 10 do 14 cm.
 
[video=youtube_share;CX5AinBRs1E]http://youtu.be/CX5AinBRs1E[/video]
danas malo orao za psenicu,islo dosta dobro bas kako sam hteo,dubina izmedju 15 i 20cm.
 
Nazad
Vrh