IMR - Rakovica

Imam rakovicu 60 i kada orem jedno 3 sata pritisak ulja na leru bude 1 bar a pri 1700- 3.5 bar .Generalna je uradjena na traktoru pre godinu i po dana koristim ulje galaxy sae 40 leti a zimi sae 30 i takav pritisak je od kad sam je uzeo od mmajstora stim da uljana pumpa nije menjana on kaze da nije losa ...E sad hocu da pitam da li je taj pritisak dobar i da li bi se poboljsao kada bih stavio novu uljnu pumpu ???:osmeh:
 
Pritisak ekstra,nista ne diraj.Kod mene kad se ugreje na 70 stepeni pritisak 0,5 na leru zadnjih 100 godina,pod gasom 4 bara.
 
Kod mene na leru gasu kad je ugrejana 1 bar... A 539 kad je ugrejan 0.5 i to od kad je kupljen i nista mu ne fali... Neznam zasto ljudi toliko obracaju paznju na taj pritisak ulja.. Skoro svaki 539 koji znam kad je ugrejan na leru ima 0.5 pritisak...
 
i moj je isto oko 0.5 kad je ugrejan ali vidis ga kako se ponasa i kako vuce i znas kakav ti je motor, pritisak ne mora da znaci da je los motor
 
I ja tako mislim da pritisak nije nikakvo merilo... Moj isto tako ima odlican motor a pritisak 0.5 na leru... Ali to nije slucaj i sa Rakovicom... Da napomenom ulje je u svim traktorima Galax..
 
Meni se desilo pre nedelju dana da je stao alternator i kad sam ga otvorio bio je pun sa prasinom, ocistio i teraj dalje.
Mislio sam prvo da su lezajevi, ali nahvata prasinu izmedju rotora i statora i staje
 
Ma skini odozgo poklopac (gledano od nazad-desni) i ne moraš ispustati ulje a vidiš šta se dešava. Ako baš i moraš ispustiti ali ne moraš sve. Ostaviš toliko da pumpa ne vuče vazduh kad upališ trak.
 
Često se dešava kod tog hidraulika da ispadne "igla" iz razvodnog ventila a ona se vidi kada se skine taj mali poklopac o kom Siniša priča

2iizfo3.jpg

2i9jl3l.jpg
 
Nazad
Vrh