IMR - Rakovica

Uff kako da ti objasnim gde se ispusta... Pogledaj sa zadnje strane levo od rukavca za hidrauluku e malo nize videces jednu cev koja vodi napred do pumpe e na tom mestu je sraf za ispustanje pored te cevi... A ja mislim da ide oko 8L imas merac pa ces lako to otkriti...
 
Cev koja vodi do pumpe napred? Jedino ako je R60Super,ali obična R60 nema pumpu napred nego ispod hidraulike. Ako je S rajka onda ide i više ulja. Nekih 14lit ako sam dobro zapamtio....
 
Ja se stvarno izvinjavam protumacio sam da se radi o Rakovici 65... Ispust ulja je na istom mestu kao i na 65 samo bez one cevi... :osmeh: Jos jedanput moja greska Sinisa.. :ppozdrav:
 
Koja je oznaka filtera goriva za r60? Odem u proavnicu a prodavac se pravi pametan, kao nezna koji filter treba da mi da.
Kod mene na traktoru ima samo jedan, jedan je prethodni vlasnik izbacio iz ko zna kakvih razloga :sta:

Stari flter je toliko star da se oznake ne vide.
 
ljudi imam jedan problem na rakovici pa me samo yanima sta bi otprilike moglo biti,curi mi ulje kroy onaj poklopac gde je kvacilo pa me zanima sta bi to moglo da bude.
 
@josif92
На плацу у Иригу има једно 10-15 расходованих а и комплетних Раковица па може се скинути, само не знам колико кошта, а можда неко зна и неку ближу локацију. Газда на Иригу мислим да се зове Стева.
 
Чини ми се да сам видео две велике, једна је 135ца а друга не знам. Сад, да ли је ту нека велика разлика у односу на 120ку или само једна са турбом а друга не, у ту тематику нешто пуно нисам улазио.
 
a koje ti ulje curi,msm gde ti fali ulja ? u motoru ili menjacu ? pa ces da znas sta je poroblem otprilike
 
Iz menjača nije jer se nebi pojavilo na rešetkama nego dole na sastavu zvona kvačila i menjača na ogromnoj špijunki-rupi. Verovatno je iz motora i verovatno se rupa na sastavu motora i zvona kvačila začepila pa zamajac "baca" ulje u krug a izmedju ostalog i na rešetke. Trebali su i tamo napraviti veći otvor..... Rastavljaj jer je rajka osetljiva na lameli pa još kad se ovako podmaže....
 
Ja izbacio Semering koji sam prosle godine stavio i vratio pletenice (nasao kao orginal) i sve u kompletu sa kucistem pletenica vratio na traktor i zavrsio sam sa curenjem za sad.... Svaki dan traktor parkiram na isto mesto a ispod ni kapljica ulja.. A kad sam stavio semering drugi dan je pustio!!!! Nikad vise i na 539 vracam pletenice!!!
 
Ja izbacio Semering koji sam prosle godine stavio i vratio pletenice (nasao kao orginal) i sve u kompletu sa kucistem pletenica vratio na traktor i zavrsio sam sa curenjem za sad.... Svaki dan traktor parkiram na isto mesto a ispod ni kapljica ulja.. A kad sam stavio semering drugi dan je pustio!!!! Nikad vise i na 539 vracam pletenice!!!
Mozda nisi lepo ubacio oprugu.
 
Ma kavi nisam nema koje semeringe nisam stavljao,i kuvao ih i navlacio bez kuvanja i probaj ovo probaj oni i nista....
 
Ja sam tih semeringa promenuo na IMT i IMR-u stras bozija i do sada nijedno curenje.Obavezno se kupuje Dalmik,vruca voda,kesa na radilicu namazana uljem,posle montaze se ubace opruge i nema brige.Mislim da bi znao i zmureci da promenem semering na domacem traktoru:osmeh:
 
Nazad
Vrh