IMR - Rakovica

@cira92
Jesi li proveravao nivo ulja? Merac verovatno znas gde je,na kucistu kod filtera.Ulje ide hidrol,ali neko redje,samo sam zaboravio koju oznaku ima.
@pocerina
Ne verujem da je u Egiptu,covek je uzeo za sebe
@nikola
Nema sta da opravljaju,jedino ako je novi vlasnik nesto zabrljao :ppozdrav:
 
@cira92
Jesi li proveravao nivo ulja? Merac verovatno znas gde je,na kucistu kod filtera.Ulje ide hidrol,ali neko redje,samo sam zaboravio koju oznaku ima.
@pocerina
Ne verujem da je u Egiptu,covek je uzeo za sebe
@nikola
Nema sta da opravljaju,jedino ako je novi vlasnik nesto zabrljao :ppozdrav:


Ulje sam zamenio pre sezone oranja,tako da nisam posle proveravao nivo ulja... Ali stavio sam do maksimuma Hidrol 68 i ne gubi ulje nigde (nije masna nije nista)... Sutra proverava nivo ulja i javljam... Jer se setih da je dosta kpovala a pri svakom vadjenju creva za kip iscuri poprilicno ulja..
 
@ ćira92

I ja sam imao problem sa sporim dizanjem na uvratinama (pisao sam predhodnih godina u ovoj temi o tome), i kod mene je bio problem u semeringu na pumpi hidraulike. On nije dihtovao potpuno i pumpa je uvlačila vazduh u sistem, pa je ulje penilo. Takođe je uvek izbacilo ulje na odušku (pri nekom opterećenju) ako bih dosuo ulje da bude na nivou između dve crte na meraču nivoa, i to izbacivanje ulja bi prestalo kad bi se nivo ulja spustio ispod donje crte (otprilike oko 2l). Posle zamene tog semeringa svi ovi problemi su potpuno nestali.
 
@ ćira92

I ja sam imao problem sa sporim dizanjem na uvratinama (pisao sam predhodnih godina u ovoj temi o tome), i kod mene je bio problem u semeringu na pumpi hidraulike. On nije dihtovao potpuno i pumpa je uvlačila vazduh u sistem, pa je ulje penilo. Takođe je uvek izbacilo ulje na odušku (pri nekom opterećenju) ako bih dosuo ulje da bude na nivou između dve crte na meraču nivoa, i to izbacivanje ulja bi prestalo kad bi se nivo ulja spustio ispod donje crte (otprilike oko 2l). Posle zamene tog semeringa svi ovi problemi su potpuno nestali.

Sutra proveravam i to ali ne verujem da ulje peni kod mene.. Ali sve je moguce ipak je ona 86 godiste...
 
Imam jedno pitanje. Juce kad sam vukao djubre sa R65 primetio sam da mi se reduktor mnogo lakse salta i da pod opterecenjem kada je u sporim brzinama malo se pomeri u nazat ali nije izbacio. Zna li neko sta bi to moglo da bude? Stim sto iz brze u sporu se salta veoma lako nije menjac tvrd kao pre.
 
Imam jedno pitanje. Juce kad sam vukao djubre sa R65 primetio sam da mi se reduktor mnogo lakse salta i da pod opterecenjem kada je u sporim brzinama malo se pomeri u nazat ali nije izbacio. Zna li neko sta bi to moglo da bude? Stim sto iz brze u sporu se salta veoma lako nije menjac tvrd kao pre.

Mozda je oslabila opruga koja pritiska kuglicu??? :sta:
 
Ili se smrzo-zaledio onaj mali držač koji drži šipku-polugu-birač redukovanih brzina,kako god, da ne ide napred nazad ili je zaglavio od prljavštine,gustog hladnog ulja pa nema ko da drži maločas pomenutu šipku-polugu.... Ne znam dal kontaš na šta mislim. Ako ti bude stvaralo probleme javi se pa ćemo ti reći šta i kako da radiš tj popraviš.
 
Poslednja izmena:
Meni se nekoliko puta desilo da mi izbaci reduktor ali samo kad nedovoljno gurnem rucicu napred i ona tako stoji kratko vreme i kad me opali po kolenu onda duze vreme pazim da to lepo gurnem da uzubi kako treba... :osmeh:
 
Nove rakovice sve i jedna izbacuju iz prve brzine,neznam dali su to rešili u fabrici trenutno.A obično se primeti u usponu ili nizbrdici,jednostavno iskoči-i ja da nisam probao oranje u brdu nebih joj otkrio falinku tako da ko god je kupio novu nek je testira:haha:.Ozbiljno-nešalim se
 
Nije baš tako, u mojoj okolini ima 5 novih IMR 65 i nijedna nije imala problema sa menjačem.Dva traktora su imala problema sa niskim pritiskom ulja u motoru ostali nemaju nekih bitnih problema osim curenja ulja.
 
Evo kod mene je jedan uzeo pre mene u susednom selu isto taj problem imao.U ravnici se to neprimeti ja sam to slučajno primetio.Greška im je u odlivku kućišta menjača a reši se za par sekundi sa sekačem udare par puta i otkinu 1-2mm koji smetaju viljušci da zabravi do kraja.Kaže da su imali jako dosta reklamacija a bilo je i smrtnih slučajeva u brdu...............e sad ako mene serviseri lažu,lažem i ja tebe:ppozdrav:
 
Izgleda su u tvoj kraj otišle takve sa manom, a ovde je baš brdovito i niko nije imao tih problema sa menjačem.
 
meni se to dvaput desilo u brdu i posle toga nijednom-e sad dali bi se to nekad desilo ponovo ili ne ja neću više da sumnjam jer je otklonjeno.Mogu ja da je hvalim i dižem u nebesa jer i ja je imam novu kažem sve je odlično ali jbg.ja ti kažem šta je bilo na dva traktora kupljena sa razmakom od 2 meseca.A i u razgovoru sa serviserima rekli su da imaju solidno takvih reklamacija.Možda su rešili taj problem kasnije pri ugradnji i montaži nebih ti znao reći
 
I u mom selu jedna novija Rakovica iskace iz 1 brzine... Moja nikad u zivotu ne bi iskocila... (sem ako ne ubacim lepo pa mi vrati po kolenu)... A i ako iskoci u brdu ima jake kocnice i brzom reakcijom vracas je u brzinu i teraj dalje... Ma da kod mene nema bas nekih brda tako da je nisam testirao u ekstremnim uslovima...
 
kod mene u okolini u perijodu od 2009 do 2012 kupljeno je 7.kom novija r65 jedna je zaribala posle 6.r.cas druga je posle 2.g pukla klipnjaca izletila na blok treca nju sam neki dan vozijo sva se zamastila kao da joj je 30.god pusi na odusak ima neki 1300.sat za dvije znam da je crko mjenjac jedna od njh je dosla bez kapi ulja u mjenjacu svakoj je nesto falilo u garantnom roku ili posle sto je crklo u garantnom roku sve su sredili serviseri bez puno cekanja.
 
Kod nas je ne bas skoro kupljena ta rakovica koja izbacuje iz brzine i posle nje vise niko nije kupio novu rakovicu...

- - - - - - - - - -

@cira92
Jesi li proveravao nivo ulja? Merac verovatno znas gde je,na kucistu kod filtera.Ulje ide hidrol,ali neko redje,samo sam zaboravio koju oznaku ima.
@pocerina
Ne verujem da je u Egiptu,covek je uzeo za sebe
@nikola
Nema sta da opravljaju,jedino ako je novi vlasnik nesto zabrljao :ppozdrav:


A sto se tice nivoa ulja u hidrauliku na moju Rakovicu 65... Nemam reci u naj boljem slucaju ima 5 litara ulja... Gde je otislo to ulje pojma nemam???? :sta: Menjao sam ulje u zetvi pre oranja za zito,(traktor je mnogo kipovao pa je mozda zato izgubio ulje) A ja ne proveravam jer sam sipao do maksimuma!!!! :sjasi:
 
Ciro,moze da izgubi ulje bas najvise pri kipovanju,na spojnici izmedju traktora i creva ili na klipu prikolice
 
Nazad
Vrh