IMR - Rakovica

Moze biti konzervirana ali cena plafon 4500 eura (88-89)
 
Zabacivanje traktora u desnu stranu se regulise rucicom vratila,a plaz na IMT plugovima je visok i zadnji kraj je malo vislji u odnosu na prednji deo,zato IMT plug ide u zemlju i sa losim raonicima.Izvinjavam se na :off_topic:

- - - - - - - - - -


Cist primer,da se ne lazemo Rakovica 65 nije uopste mali potrosac,dosta sam radio sa njom,trosi duplo vise od 539,540,542,549.


Ja nisam ni reko da malo troši pročitajte moje postove šta sam ranije napisao. Više troši sad dal duplo ili ne nisam merio ali više a ne može da uradi više ni bolje od ovih traktora koje ste naveli
 
Zabacivanje traktora u desnu stranu se regulise rucicom vratila,a plaz na IMT plugovima je visok i zadnji kraj je malo vislji u odnosu na prednji deo,zato IMT plug ide u zemlju i sa losim raonicima.Izvinjavam se na :off_topic:

- - - - - - - - - -


Cist primer,da se ne lazemo Rakovica 65 nije uopste mali potrosac,dosta sam radio sa njom,trosi duplo vise od 539,540,542,549.
Pa skoro je i duplo jaca sta je tu za cuditi
 
Zabacivanje traktora u desnu stranu se regulise rucicom vratila,a plaz na IMT plugovima je visok i zadnji kraj je malo vislji u odnosu na prednji deo,zato IMT plug ide u zemlju i sa losim raonicima.Izvinjavam se na :off_topic:

- - - - - - - - - -


Cist primer,da se ne lazemo Rakovica 65 nije uopste mali potrosac,dosta sam radio sa njom,trosi duplo vise od 539,540,542,549.
549 odma iz te grupe izbaci-nije tako...trosi taj podosta vise...rakovica NA TESKOJ zemlji,ako nije blato,solidno ore sa 756 ili leopardom,dubina 25-28,druga spora,i to ni jedan,pa bio 39,40,42,pa ni 49 ne moze,pa makar imali i svemirsku hidrauliku.ovde nas atar cela ta grupacija imt gore navedena ore jednom brazdom,naravno duboko...
 
@josif92
Jeste moja je 88-mo je godiste , a za to kako se pokazala mogu samo reci rakovica ko rakovica.
Bilo je kojekakvog majstorisanja oko nje ali do sad nista krupno ,motor jos nije otvaran .
Sad odprilike po mom racunu trebala bi da ima oko 8000-8500 rh,jer je do pre 4 godine imala dobru pomoc od IMT533 a sad to vise nema. Osim vuce prikolica u baliranju i spartanja kukuruza ona sve radi.Mirko ti je dobro rekao tog godista i da nije nista radila 4000-4500 ne vredi vise.
A sto se tice agregatiranja R65 i 755 plugova mislim da je to potpun promasaj ,to se nemoze podesiti da radi bez kose vuce , a kosa vuca je samo razbacivanje snage zabadava.
Svaka koja ore sa 755 orace i sa 756 i to jos lakse.
 
@josif92
Jeste moja je 88-mo je godiste , a za to kako se pokazala mogu samo reci rakovica ko rakovica.
Bilo je kojekakvog majstorisanja oko nje ali do sad nista krupno ,motor jos nije otvaran .
Sad odprilike po mom racunu trebala bi da ima oko 8000-8500 rh,jer je do pre 4 godine imala dobru pomoc od IMT533 a sad to vise nema. Osim vuce prikolica u baliranju i spartanja kukuruza ona sve radi.Mirko ti je dobro rekao tog godista i da nije nista radila 4000-4500 ne vredi vise.
A sto se tice agregatiranja R65 i 755 plugova mislim da je to potpun promasaj ,to se nemoze podesiti da radi bez kose vuce , a kosa vuca je samo razbacivanje snage zabadava.
Svaka koja ore sa 755 orace i sa 756 i to jos lakse.
Hvala na odgovoru :) pa ja sam ponudio 5000 sto sam mislio da je i to malo puno ali ajde,nece da cuje rekao sam mu nek je sa srecom proda za tu cenu..
 
felne-rakovica-087.jpg
[/IMG]
felne-rakovica-089.jpg
[/IMG]
Stigle felne od torpeda sa prerade za rakovicu
 
Ne slazem se sa ovom vasom konstatacijom.Imt je proizvodio plugove sa plazovima povisenim od zemlje,a ne ravno(kao sto bi trebalo)!Ja sam moji oba 755 kupio glanc nove i obema je bio plaz povisen.Ima vise o tome u temi imt lemind plugovi i u temi plug.

Nisi me najbolje razumeo. Moze plaz da bude malo vislji ali ako je puno vislji isbacuje plug iz brazde. Rakovica moze za tren oka da izkrivi plug 755 vec na prvi udar u neki panj. Zato sam sugerisao kriv plug. Plazovi su malo podignuti ali ne smeju biti puno...
 
Nisi me najbolje razumeo. Moze plaz da bude malo vislji ali ako je puno vislji isbacuje plug iz brazde. Rakovica moze za tren oka da izkrivi plug 755 vec na prvi udar u neki panj. Zato sam sugerisao kriv plug. Plazovi su malo podignuti ali ne smeju biti puno...
Slazem se ako je vislji izbacuje iz brazde,mada ne verujem da moze da iskrivi rakovica 755.Mozda zavisi do zemlje itd ali ja imam oba i 755 i 756 i oba imaju istu debljinu grede tj onog vrata sto drzi dasku s obzirom sta sam sve izvadio sa 756 i nije kriv nigde ne verujem da bi se ni 755 iskrivio.Na svakom plugu je napravljena neka slaba tacka da bi u vrlo teskim situacijama tu popustio a ne na drugom mestu.Kod 756 to je rucica za stelovanje koja mi je vise puta pucala.Tako da ako negde zapne mislim da bi pre ona popustila nego plug da se isteglji.
 
Ja da kucnem u drva sa mojom nikad problema oko hidraulike.. Ali sad mora da se radi prednji trap,poceo je da se mrda napred nazad....
 
sta joj radis na hidraulici ja jos nista jos uvijek fabricka ima 5500.r.cas vec malo primijetim da sporije dize
 
@zico 78
Jesi li proveravao onaj filter u kucistu ispod sedista sa leve strane? Moze da bude i do njega,a na mojoj je bio jos jedan filter na mestu oznacenom na slici zutom bojom(crvena strelica pokazuje cev na kojoj se nalazio filter) i dok njega nisam zamenio,hidraulika nije mogla da radi uopste.Inace,nisu sve rakovice imale filter na ovom mestu

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh