IMR - Rakovica

Ciro
Ocu da nastelujem plug 755 sa imr 65 tako da mi ne vuku prdnji tockovi u stranu,nego da ne moram da drzim volan dok orem,Kako to da uradim?Prema ovom snimku,ja treba da prilagodim sirinu tockova traktora svakom plugu posebno, i ja ne razumem bas sta hoce da kaze,evo snimak.
http://www.youtube.com/watch?v=4tA5lpnyhDg
Nemoj to da radiš-znaš šta treba da uradiš i rešiš se muka.Posao za 10 minuta posla?
 
Neznam druze sta da ti kazem nisam kacio nikad 755 za moju rajku.. Ja uglavnom kacim trobrazni plug za nju i napred 5 tega i nema da pisne...:osmeh: Nikad mi ne vuce u oranje...
 
Sta treba da uradim?
Ja imam taj plug isto,to su plugovi 10 coli i mislim da su predviđeni za 539,540,542 i 549 traktore jer oni imaju uži kolotrag nazad.Plugovi su odlični i lepa je brazda...........
Evo šta ćeš uraditi:"oklagiju"-osovinu gde se kače poluge od traktora otpusti od dole i izvuci je napolje a zatim je uguraš samo kontra i našteluješ kako ti odgovara i kako hoćeš.
To ti je posao od par minuta-za ovo mi dojdeš:ppozdrav:u kavani
 
Pozdrav svima! Planiram kupovinu remontovane Rakovice od 130 KS, sa Mercedesovim motorom. Zanima me kakva su iskustva.
 
Ciro
Ocu da nastelujem plug 755 sa imr 65 tako da mi ne vuku prdnji tockovi u stranu,nego da ne moram da drzim volan dok orem,Kako to da uradim?Prema ovom snimku,ja treba da prilagodim sirinu tockova traktora svakom plugu posebno, i ja ne razumem bas sta hoce da kaze,evo snimak.


Sto kacis tako mali plug za Rakovicu??? Moze ona vise da povuce...
 
Ja imam taj plug isto,to su plugovi 10 coli i mislim da su predviđeni za 539,540,542 i 549 traktore jer oni imaju uži kolotrag nazad.Plugovi su odlični i lepa je brazda...........
Evo šta ćeš uraditi:"oklagiju"-osovinu gde se kače poluge od traktora otpusti od dole i izvuci je napolje a zatim je uguraš samo kontra i našteluješ kako ti odgovara i kako hoćeš.
To ti je posao od par minuta-za ovo mi dojdeš:ppozdrav:u kavani

Ne razumem,osovina koja je na traktoru da je izvucem,gde se kacu poluge?:sta:
 
E a pretero je sa vaser vagom :haha:Uvek se plug nasteluje da zadnja brazda ide malo dublje ,a postoji najveci problem kod velikih traktora velika sirina guma ,a nisi u pravu pocerina kako na gusenicaru jel treba isto nastelovati razmak tockova :haha:
 
Ciro
Ocu da nastelujem plug 755 sa imr 65 tako da mi ne vuku prdnji tockovi u stranu,nego da ne moram da drzim volan dok orem,Kako to da uradim?Prema ovom snimku,ja treba da prilagodim sirinu tockova traktora svakom plugu posebno, i ja ne razumem bas sta hoce da kaze,evo snimak.
http://www.youtube.com/watch?v=4tA5lpnyhDg

Druze ako ti plug zanosi traktor u stranu znaci da je iskrivljen. Zakaci neki drugi plug pa probaj kako ide sa njim.
 
Evo pluga sa kim se zanima moja Rakovica 65,izlazi sa njim na kraj,3 spora i 1600 obrtaja samo prede...



Naravno sa njim oremo za zito.. Ne preterano duboko...
 
Nazad
Vrh