IMR - Rakovica

sa 558 uredu slozijo bi se jer nisam probo tu kobinaciju ja samo kazem iz mog iskustva kopir tocak uzima bar 10-15.% snage traktoru. Da pojasnim sa k.tockom traktor samo vuce plug a bez nosi ga po njivi i ima otpor sile prema dole sto mu odma povecava i rezinu traktora cime dobija i sa manjim proklizavanjem. Kad dodje do proklizavanja traktor potone za par cantimetera u tome slucaju odma reaguje balansna opruga na hidraulici i automaski hidraulika reaguje sa podizanjem pluga za nekoliko cantimetera da izravnja dubinu tokom podizanja pluga dodatno se traktor opterecuje i prestaje proklizavanje to sve hidraulika odradi da traktorist i ne primjeti u toku rada.zato je imt bolji orac a rakovica ima snagu ali je nemoze adekvatno iskoristit kao imt
 
sa 558 uredu slozijo bi se jer nisam probo tu kobinaciju ja samo kazem iz mog iskustva kopir tocak uzima bar 10-15.% snage traktoru. Da pojasnim sa k.tockom traktor samo vuce plug a bez nosi ga po njivi i ima otpor sile prema dole sto mu odma povecava i rezinu traktora cime dobija i sa manjim proklizavanjem. Kad dodje do proklizavanja traktor potone za par cantimetera u tome slucaju odma reaguje balansna opruga na hidraulici i automaski hidraulika reaguje sa podizanjem pluga za nekoliko cantimetera da izravnja dubinu tokom podizanja pluga dodatno se traktor opterecuje i prestaje proklizavanje to sve hidraulika odradi da traktorist i ne primjeti u toku rada.zato je imt bolji orac a rakovica ima snagu ali je nemoze adekvatno iskoristit kao imt

I kod rakovice se to isto desava sto si opiasao, samojos malo brze i preciznije
 
U oranju smeta malo hidraulik to da ali kod nekih rakovica nekima je preciznija hidraulika nekima nije... Ja imam R 65 i cim dignem onu veliku rucicu poluge se podizu istog momenta,moj drug kupio novu R 76,cini mi se da je 2002 god, i kad vozim nju podignem onu rucicu izadjem iz traktora odem iza kod poluga ona jos nije digla poluge dobro se nacekam... Neznam zbog cega je to,a sa njom uopste nemoze da ore u 1 brzohodnoj odmah iskoci iz brzine zbog cega se to desava ganc nov traktor ima oko 500 sati..???
 
U oranju smeta malo hidraulik to da ali kod nekih rakovica nekima je preciznija hidraulika nekima nije... Ja imam R 65 i cim dignem onu veliku rucicu poluge se podizu istog momenta,moj drug kupio novu R 76,cini mi se da je 2002 god, i kad vozim nju podignem onu rucicu izadjem iz traktora odem iza kod poluga ona jos nije digla poluge dobro se nacekam... Neznam zbog cega je to,a sa njom uopste nemoze da ore u 1 brzohodnoj odmah iskoci iz brzine zbog cega se to desava ganc nov traktor ima oko 500 sati..???
Sporo dize zato sto je postavljeno na sporo dizanje i spustanje... To mozes da promenis na sraf za kipovanje, znas vec na sta mislim... onda ce ti brze dizati i spustati hidrauliku....
 
Nemoguce da je zaprljan filter na 400-500 sati rada??? A da na to sam potpuno zaboravio da mu kazem da okrene taj sraf inace nikada nije kipovao sa njom,a ja sa mojom tek ove godine a 88 god je.. Zasto izbacuje iz brzine samo kad ore sa 1 brzom???
 
Večita rasprava ostaće po pitanju poređenja IMT i IMR traktora. Ja bi lično voleo da ta imena još opstanu iako im se već godinama crno piše pa makakve prednosti i nedostatke imali. Dobro je to za naše ljude, industriju i državu. Naučio sam voziti traktor na Rakovici 60 i sad ponovo se odlučio za novu Rakovicu, sa IMT-ovim traktorima nemam iskustva nešto ali pošto sam tehničke struke moram priznati da su IMT traktori po tom pitanju, po mom mišljenju doteraniji. To je i logična stvar jer je IMR prvenstveno proizvođač motora dok se IMT bavi traktorima i ostalim mašinama. Znači razvoj u IMR-u bi trebao da bude usmeren ka motorima dok je proizvodnja traktora sekundarna stvar dok kod IMT-a se ne razmišlja o motoru, već kako napraviti dobar traktor. I zaista poredeći slične modele (snage motora), gledajući traktor kao celinu IMT mora da pruži više, i mislim da je tako. Naravno to ima i svoju cenu.
Zašto su naši proizvođači na tom nivou na kojem su danas mislim da je svima jasno, i tražiti zamerke tipa da ništa nisu promenuli bi bilo isto kao pitati čoveka koji zarađuje jedva za hleb zašto ne nosi lepše i skuplje odelo.
A što se kvaliteta tiče, oni koji tvrde da je nekad bilo kvalitetnije nego danas jesu u pravu, ali bi trebalo da se zamisle pre nego kažu da bi pre kupili polovan nego nov, da ne bi prošli kao ja na nekom drugom traktoru koji je bio "stari dobri" pa 4god nakon kupovine diferencijal se rasturio i remont me koštao trećinu celog traktora i to sa delom polovnih delova, tako da jeste nekad bilo kvalitetnije ali to je nekad, od tada do danas je 20-30god KORIŠĆENJA zato je po meni uvek bolje kada lično počneš od nule i znaš šta imaš, pa kako radiš tako ti bude.
 
ako i sporo i spusta onda je saraf vjerovatno nesto sa uzubljenjem ili nesto drugo treba rasturit pa pogledat nebi trebo iskakat
 
Tačno tako Borko! Preklopnikom šteluješ brzinu spuštanja a ne dizanja. A filter iako je zaprljan nema veze sa dizanjem jer je na povratu ulja tj posle pumpe a ne pre pumpe...
 
U hidrauliku se ni malo ne razumem ili veoma slabo.. Jedino sta znam je da skinem plocu hidraulike sa imt-a...:haha:
 
Vec sam jednom pisao, ali da ponovim. Desilo se i meni pre par godina da traktor polako podize poluge i skinem onaj zadnji dekli od hidrulika(tamo gde se kaci toplink) i imam sta da vidim,
parce farbe se odlepilo iz unutrasnjosti hidraulika(negde se slila veca kolicina) i krenulo pema izlazu i stalo na samoj rupi i tu se zaglavilo i zatvorilo pola rupe.
Kvar otklonjen za veoma kratko vreme, e sad postoje i mnogi drugi faktori slabog dizanja poluga
 
Ja imam 65-cu i brate sam zadovoljan sa njom. Niti 558,560,565 IMT-ovi ne mogu da joj pridju u bilo cemu. Ja sa njom i orem i vucem frezu IMT1.8m radni zahvat, vukao sam i silo kombajn sto nemoze nijedan od pomenutih IMt-ovih traktora. Samo preglednost vredi dosta, kad sednem u IMT-a, iza rakovice, kao u tunel nista se ne vidi....
Jesi siguran druze da 560 ne moze da radi sa silokombajnom ? Moj 560 je 20 godina radio sa silokombajnom bez problema, a i cisto sumnjam da je tvoja kabina na Rakovici preglednija i prostranija od moje na 560.
 
Kod nas u selu i okolnim selima,za silo kombajn koriste i koristili su: 558,560,577,R65,zetor 60ks,i jedan koristio sa zetorom ne znam tacno oznaku al manje od 60ks sigurno.
 
ccc sta se sve ovde nece pisati,ja sa imt 542 nosim sipov jednoredni silokmobajn,tako radi 20 i kusur godina i nista mu nije...cica sa imt 539 taj isti,posto je zajednicki,godinama se radi i nista nije traktorima,rade odlicno tako...za 560 tek da ne pisem..
 
oranje.setvospremiranje i ostale teze operacije su za rakovicu tezak ispit u odnosu na 558 koji ima hidrauliku koju necu ni da komentarisem u odnosu na rakovicu,kakav tocak i ruka na hidruliku na 558 i te gluposti u oranju...kocenje,brzina i okretnost su na strani rakovice
 
@Neđoo@Verujem da si siliro sa njim ima i kod mene slučajeva,ali možda nisi nikad imao kuk .kao što sada ljudi proizvode .Pa to je čudovište od 4-m debelo ko flašica od soka a gusto opregusto.E tu upasti sa njim bila bi mu i 2 spora brza.
 
Nazad
Vrh